Павич (сузір'я)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Павич
Латинська назва Pavo
Род. відмінок Pavonis
Скорочення Pav
Пряме піднесення 20год хв
межі від 17год 30хв до 21год 20хв
Схилення −65° '
межі від -75° ' до -57° '
Площа 378 кв.град.(44)
Зорі 1 яскравіше 3m
28 яскравіше 5,5m
Найяскравіша зоря Пікок (α Павича) 1,94m
Метеорні потоки Дельта-Павоніди
Суміжні сузір'я
Спостерігається у широтах між +15° i −90°
Існує з 1598, запропоноване Планціусом

Пави́ч (лат. Pavo) — сузір'я Південної півкулі неба. Містить 79 зір, видимих неозброєним оком.

Історія[ред. | ред. код]

Запропоноване Петером Планціусом у 1597 році на основі спостережень Пітер Дірксзоона Кейсера і Фредеріка де Гоутмана. Вперше з'явилися в Уранометрії Йоганна Байєра у 1603 році.

зображення сузір'я Павича із зоряного каталогу Яна Гевелія Уранографія, 1690

В 1836 році, астроном Джон Гершель вперше відкрив в сузір'ї Павич лінзоподібну галактику, яка отримала назву NGC 6684. На новому зображенні, отриманого в 2023 році з космічного телескопу Габбл можливо побачити, який вигляд має ця лінзоподібна галактика, що знаходиться на відстані приблизно 44 млн світлових років від Землі[1].

В Австралії частину сузір'я іноді називають Каструлею (англ. the Saucepan). Його використовують для визначення напрямку на південь за зорями.

Окремі зорі[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Список зірок сузір'я Павича

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

WIKISKY.ORG: Павич [Архівовано 4 березня 2016 у Wayback Machine.]


88 сучасних сузір'їв
АндромедаБлизнятаВелика ВедмедицяВеликий ПесВізничийВітрилаВовкВодолійВолопасВолосся ВеронікиВоронГеркулесГідраГодинникГолубГончі ПсиДельфінДіваДраконЕріданЄдинорігЖертовникЖивописецьЖирафЖуравельЗаєцьЗмієносецьЗміяЗолота РибаІндіанецьКассіопеяКитКільКозорігКомпасКормаКосинецьЛебідьЛевЛетюча РибаЛисичкаЛіраМала ВедмедицяМалий КіньМалий ЛевМалий ПесМікроскопМухаНасосОвенОктантОрелОріонПавичПегасПерсейПівденна ГідраПівденна КоронаПівденна РибаПівденний ТрикутникПівденний ХрестПівнічна КоронаПічРайський ПтахРакРибиРисьРізецьСекстантСіткаСкорпіонСкульпторСтолова ГораСтрілаСтрілецьТелескопТелецьТерезиТрикутникТуканФеніксХамелеонЦентаврЦефейЦиркульЧашаЩитЯщірка
  1. Космічний привид: телескоп Габбл зробив знімок незвичайної галактики (фото). // Автор: Андрій Кадук. 07.08.2023, 14:45