Охотникове (електростанція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
СЕС «Охотникове»
Потужність 80 МВт
Розташування Україна Україна, Охотникове
Збудована завершення будівництва 2011 рік
Девелопер Австрія «Activ Solar»

Охо́тникове — фотоелектрична сонячна електростанція зводиться в селі Охотникове у Криму, збудована австрійською компанією Activ Solar.

Проект СЕС площею 160 га в селі Охотникове Сакського району був запущений в чотири черги по 20 МВт. СЕС у Кар'єрному є четвертою чергою сонячного парку «Охотникове», загальна потужність якого 80 МВт. Це найбільша сонячна електростанція на території Східної та Центральної Європи, яка виробляє близько 100 000 МВт/год електроенергії на рік.

Електростанція складається з 360 тисяч наземних модулів, які виробляють 100 тисяч МВт-год електроенергії на рік. Цього достатньо для того, щоб забезпечити електроенергією 20 тисяч будинків, і в той же час скоротити на рік до 80 тисяч тонн викидів вуглекислого газу.

"Проект такого великого масштабу — це поворотний етап у розвитку сонячної енергетики в Європі. Він також підтвердить позицію України як нового постачальника «зеленої енергії», — заявив глава австрійської компанії «Activ Solar» Каве Ертефай.

Крім того, «Activ Solar» оголосила про відкриття офісу в Одесі, що дозволить компанії використовувати всі переваги розвитку в регіоні. В Одеській області вигідне географічне положення та добрий рівень сонячної іррадіації. Компанія планує створити значну кількість робочих місць в регіоні для реалізації кількох проектів сонячних електростанцій в 2012-му та наступних роках.

Посилання[ред. | ред. код]