Петро II Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Петро II Олексійович
Петр Алексеевич Романов
Петро II Олексійович
Прапор
3-й імператор всеросійський
6 (18) травня 1727 — 19 (30) січня 1730
Попередник: Катерина I
Спадкоємець: Анна Іванівна
 
Народження: 12 (23) жовтня 1715(1715-10-23)
Санкт-Петербург
Смерть: 18 (29) січня 1730(1730-01-29) (14 років)
Москва
Династія: Романови
Батько: Олексій Петрович
Мати: принцеса Софія Шарлоти Бланкенбурзької-Вольфенбюттельської

Петро II Романов (Петро Олексійович Романов) (*12(23) жовтня 1715 - 18(29) січня 1730) — імператор Росії (17271730 рр.).

Син царевича Олексія Петровича і принцеси Софії Шарлоти Бланкенбурзької-Вольфенбюттельської, внук Петра І. У перші місяці правління Петра II влада фактично знаходилась в руках князя О. Меншикова та Верховної Таємної Ради.

Ускладнення зовнішньополітичного становища Російської імперії за Петра II (загострення відносин з Туреччиною), намагання у зв'язку з цим імператорського уряду залучити на свою сторону козацьку старшину, а також особисті економічні інтереси О. Меншикова (володів величезними маєтками у Стародубському і Ніжинському полках та провадив широкі торгово-промислові операції), спонукали Таємну Верховну Раду скасувати всі податки у Гетьманщині (крім передбачених Березневими статтями 1654), ліквідувати Малоросійську колегію та дозволити обрати нового гетьмана — Данила Апостола, передати ведення справ Гетьманщини з Сенату до Колегії закордонних справ, заборонити росіянам купувати землі в Україні тощо. В 1728 уряд Петро II створив у Глухові кодифікаційну комісію для складання кодексу діючих в Україні законів («Права, за якими судяться малоросійський народ»). Після усунення від влади О. Меншикова, Петро II оголосив себе противником реформ Петра І, переніс імператорський двір у Москву.

Під час підготовки до коронації помер від натуральної віспи. З його смертю закінчився рід Романових по чоловічій лінії.


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Попередник: Імператори Росії
Наступник:
Катерина I
Анна Іоанівна