Пусан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Розташування Пусану
Панорама Пусану.

Пусан (кор. 釜山, 부산[1]) — мільйонне місто у Республіці Кореї. Головне місто провінції Південний Кьонсан. Розташоване на південному кінці Корейського півострова. В часи династії Корьо (10 — кінець 14 століття) називалося затока Пусан. Найбільший міжнародний порт Кореї і друге найбільше місто в країні. Має статус особливого міста під безпосереднім управлінням міністра внутрішніх справ з адміністративним статусом який відповідає рівню провінції.

Загальна характеристика[ред.ред. код]

Пусан розкинувся навколо глибокої добре захищеної затоки в усті ріки Нактон, навпроти японських островів Цусіма через корейську протоку. Місто було відкрите для торгівлі з Японією у 1876 році і для загальної іноземної торгівлі у 1833 році. Під час японської окупації (19101945) Пусан розвинувся у сучасний порт, з паромними сполученнями до Сімоносекі, Японія та залізничними дорогами що з'єднують Корею з Китаєм та Росією, закінчуючись в Пусані. Місто було перенаселене репатріантами з-закордону коли Корея здобула незалежність у 1945 році і вдруге біженцями під час Корейської війни (19501953), коли Пусан був тимчасовою столицею Республіки Корея.

Порт розділяється островом Йонґ, який є з'єднаний з материком розвідним мостом. Більша східня частина порту використовується для міжнародної торгівлі і менша секція для риболовства. Міжнародний порт і повязані з ним установи значно розширилися. Промисловість Пусану включає суднобудування, виробництво автомобілів, електроніки, сталі, кераміки та паперу. Індустріальні парки приваблюють багато компаній вищих технологій. Місто обслуговує міжнародне летовище. Система метрополітену оперує з 1986 року. В Пусані два університети і сім коледжів, включаючи Пусанський національний університет, Пусанський національний риболовний коледж, і коледж океанографії. Купальні та гарячі джерела розташовані на північно східних передмістях. Поблизу гір знаходяться старі храми.

Поза містом розташоване кладовище в честь солдатів ООН котрі загинули під час Корейської війни. Пусан займає площу 436 км². Населення (станом на 2000 р.) становило 3 мільйони 662 тис. 884 жит.; у 2005 р. воно склало 3 мільйони 635 тис. 389 жителів.

Історія[ред.ред. код]

Персоналії[ред.ред. код]

  • Ніна Солгейм (1979) — норвезька тхеквондистка, олімпійська медалістка.

Міста-побратими[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. корейське пу означає «казан», а сан — «гора»

Посилання[ред.ред. код]