Ламінат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ламінатна підлога з структурною поверхнею

Ламінат — це підлогове покриття, яке являє собою пресовану під високим тиском і температурою деревно-волокнисту плиту з декоративним верхнім шаром, що, як правило, імітує натуральне дерево.

Конструкція[ред.ред. код]

Як правило, ламінат являє собою збірне підлогове покриття. Окремі панелі ламінату шляхом з'єднання між собою утворюють підлогу. Ключовою перевагою ламіната є його багатошарова структура, де кожен шар виконує власну функцію. Зазвичай ламінат складається з чотирьох шарів:

 • Верхній шар — безпосередньо саме ламіноване покриття, яке має як захисний шар — меламінові смоли. Основне призначення — стійкість до тривалого навантаження (стійкість до утворення подряпин, зносостійкість, опір до стирання, вигоряння і т. д.).
 • Декоративний шар — спеціально оброблений декоративний папір, зазвичай імітує дошку з натурального дерева або традиційний штучний паркет. Також можуть бути зображені: керамічна плитка, натуральний граніт, камінь або взагалі не стандартні дизайнерські рішення, що не мають нічого спільного з структурою дерева (квіти, візерунки, орнаменти смужкою, просто білий або чорний ламінат, кольоровий).
 • Основа ламінату — плита HDF (High Density Fiberboard — деревно-волокниста плита високої щільності). Деякі виробники ламінату використовують вологостійкі HDF плити, щоб виключити можливість набухання ламінату в місцях замкового з'єднання під час вологого прибирання та догляду за підлоговим покриттям.
 • Нижній стабілізуючий шар — призначений для захисту основи ламінату від вологи і для стабілізації геометрії всієї плити.

Класи ламінату[ред.ред. код]

Класи експлуатації ламінату визначають скільки часу ламінат буде зберігати свій зовнішній вигляд при різних навантаженнях. Відповідно до європейської норми EN 13329, після проведення 18 спеціальних тестів, ламінату присвоюється той або інший клас.

 • 31 клас — ламінат для приміщень із слабким навантаженням. Термін служби підлоги близько 2-3 років для комерційних приміщень. У домашніх умовах підлога може прослужити 10-12 років. Сьогодні в Україні це найпоширеніший клас ламінату.
 • 32 клас — ламінат для приміщень із середнім навантаженням. Термін служби підлоги 3-5 років для комерційних приміщень. У домашніх умовах підлога може прослужити 12-15 років. 32 клас найбільш оптимальний вибір і для будинку і для офісу.
 • 33 клас — ламінат для комерційних приміщень з інтенсивним навантаженням. Термін служби підлоги близько 5-6 років для комерційних приміщень. У домашніх умовах підлога може прослужити 15-20 років. Враховуючи тривалий термін експлуатації в домашніх умовах, деякі виробники дають довічну гарантію. Безперечною перевагою цієї підлоги є те, що її зовнішній вигляд зберігатиметься дуже довго.
 • 21, 22, 23 класи ламінату зняті з виробництва.

Переваги[ред.ред. код]

Популярність ламінованих підлог пов'язана з тим, що вони мають безліч переваг.

 • Підлога з ламінату надзвичайно проста та швидка в укладанні. Панелі скріплюються між собою за допомогою спеціальних замків. До основи таке покриття не кріпиться. При необхідності, наприклад, у випадку переїзду, ламінат можна розібрати.
 • На відміну від паркету, ламінат не потребує циклювання, шліфування та покриття лаком. Догляд за ним дуже простий — прибирання за допомогою засобів, рекомендованих виробником.
 • Відмінна зносостійкість ламінату. На ньому не залишаються сліди від каблуків, кігтів домашніх тварин, сигаретних недопалків.
 • Ламіновані підлоги значно розширюють дизайнерські можливості оформлення інтер'єру. Різноманіття відтінків панелей, що випускаються виробниками, дозволяє вибрати потрібний. За допомогою ламіната можна створювати чудові імітації підлог з натурального каменю та кераміки.

Недоліки[ред.ред. код]

Головним недоліком ламіната є його низька водостійкість. Хоча сучасний ламінат витримує дію води протягом декількох годин, проте контакт з водою є небажаним.

При цьому не потрібно плутати водостійкість з вологостійкістю ламінату. Вологостійкість допускає його експлуатацію в умовах відносно стабільної вологості. Але не більше. Будь-який ламінат можна мити, але акуратно, з використанням спеціальних рідин.

Інший недолік — це гучність. Пов'язано це з тим, що панель HDF, що лежить в основі ламінованої дошки, є чудовим резонатором. Кроки та падіння твердих предметів на підлогу будуть відкликатися несподівано гучним звуком, хоча до цього досить швидко звикаєш. До того ж у якійсь мірі від цього рятують спеціальні шумоізолюючі підкладки під ламінат.

Ще одним мінусом багато хто називає ненатуральність цього покриття. Звичайно ж, ламінат — це не паркет і не масивна дошка. Однак, при всій своїй ненатуральності, він є екологічно чистим матеріалом, абсолютно безпечним для здоров'я, і може використовуватися в будь-яких приміщеннях, навіть у дитячих кімнатах.

Технологія укладання[ред.ред. код]

Покладіть ламіновані дошки в упаковці в центрі кімнати, в якій ви збираєтеся їх укласти, і дайте їм 48 годин на акліматизацію. Ідеальна температура повітря в приміщенні близько 22 градусів при вологості 55%. Дошки з видимими дефектами не використовуйте в жодному разі. Переконайтеся в тому, що поверхня суха, рівна і чиста, перш ніж почати укладання. Всі нерівності, що перевищують 2 мм, слід видалити. Перед укладанням ламінату слід завжди стелити шар гідроізоляційної плівки та шумоізоляційної підкладки, а при укладанні ламінату з інтегрованою підкладкою — тільки гідроізоляцію.

Вам знадобиться: лобзик, невелика ручна пила, олівець, лінійка або метр, водонепроникна стрічка, а також набір для укладання ламінату. Ламінат можна укладати на будь-яку тверду поверхню. Такі поверхні як килимове покриття, необхідно попередньо видалити. Ламінат сумісний з водяним опаленням підлоги, за умови прокладки труб на глибині не менше 3 см і температурах менше 28 градусів. Залиште з усіх боків зазор в 8-10 мм, використовуючи розширювачі. Зазор також необхідно залишити навколо таких предметів як труби, одвірки і пороги. На великих площах необхідно залишати зазор кожні 10 метрів в ширину і довжину для компенсації розширення і скорочення. Якщо ламінат укладається в кількох кімнатах на одному рівні, необхідно встановити компенсуючий 8 мм стик на межі приміщень, використовуючи з'єднувальний профіль.

Посилання[ред.ред. код]