Сходи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Musée des Beaux-arts de Nancy (4051437750).jpg

Сходи – це споруда, пристосування з горизонтальних виступів або щаблів, на які ступають, піднімаючись куди-небудь або спускаючись звідкись. Сходи можуть бути окремою спорудою, або конструктивним елементом будинку, споруди.

Конструкції[ред.ред. код]

Сходи висячі
Сходи гвинтові
Сходи двомаршеві
Сходи одномаршеві
Сходи палладіанські
Сходи розпашні
Сходи тримаршеві
Сходи чотиримаршеві

Розрізняють сходи

  • одномаршові (прямі, криволінійні),
  • з декількома маршами,
  • гвинтові,
  • комбіновані та інші.


Складові сходів[ред.ред. код]

Дерев'яні балки в дерев'яних сходах мають назву тетивів. Марші кам'яних сходів можуть бути без косоурів у разі замурування кінців сходинок у кладку капітальних стін. Горизонтальна частина сходинок має назву проступ, а вертикальна — підсходинок. Сходові марші спираються на балки сходових площадок. При цьому верхній майданчик перебуває на одному рівні з підлогою квартир чи інших приміщень.

У будинках використовуються переважно сходи, що монтуються із суцільних залізобетонних маршів або набираються з окремих бетонних сходинок, що кладуться на косоури — похилі залізобетонні або сталеві балки, які спираються на сходову площадку. В одноповерхових будинках для зв'язку з внутрішнім приміщенням улаштовуються зовнішні сходи з площадкою, а іноді з ґанком.

Технічні особливості обстеження[ред.ред. код]

Незважаючи на конструктивний запас міцності східців, як і сходів загалом, їх технічний стан є важливим фактором під час опису і повинен включати в себе навіть незначні дефекти, що зумовлено їх функціональною важливістю та експлуатаційною безпекою. Особливу увагу слід звернути на прогини косоурів або тетив, хиткість маршів, пошкодження вузлових з'єднань елементів, випадання дерев'яних підсходинок, міцність поручнів.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Будинок Це незавершена стаття з будівництва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.