Соковитискач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Електричний соковитискач.
Ручний соковитискач для цитрусових.
Професійний прес для цитрусових.

Соковитискач, сокочавилка, сіковичовичувалка — пристрій для вичавлювання соку з фруктів, ягід і овочів. Зазвичай, являє собою простий прес для плодів.

Види соковитискачів[ред.ред. код]

Залежно від пристрою розрізняють ручні, механічні та електричні соковитискачі.

Ручні[ред.ред. код]

Ручні соковитискачі є найпростішим способом отримання соку з плодів цитрусових рослин. Ручний шнековий соковитискач «Струмок» — призначений для отримання соків з м'якоттю із томатів, яблук, смородини, винограду, а також пюре зі слив і абрикос. Принцип роботи багато в чому нагадує ручну м'ясорубку.

Механічні[ред.ред. код]

Пристрій механічних соковитискачів носить дещо складніший характер (див. малюнок). Для віджимання соку використовується важіль, який створює необхідний тиск.

Електричні[ред.ред. код]

Електричні соковитискачі як привід використовують електричні двигуни, що призводять в обертання тертку, яка подрібнює м'якоть фруктів і овочів, і сепараційні сітку, що пропускає сік під дією відцентрової сили і затримує тверді частинки. Далі сік стікає в склянку, будова якого дозволяє відокремити сік від піни, що утворюється в процесі віджимання. Видалення твердого залишку виробляється або вручну (за допомогою спеціальних лопаток-екстракторів) або автоматично (під дією відцентрової сили) при використанні сепараційній сітки у вигляді усіченого конуса. Електричні соковитискачі бувають декількох видів:

  • Побутові
  • Професійні
  • Промислові

Побутові соковитискачі в основному призначені для використання в домашніх умовах і не призначені для виробництва великого обсягу свіжовичавленого соку. Професійні соковитискачі найчастіше використовують на підприємствах громадського харчування та в розважальних закладах. Вони розраховані на виробництво великого обсягу соку і відрізняються підвищеною надійністю і продуктивністю. Промислові соковитискачі застосовують на підприємствах, що займаються переробкою фруктів та отримання соку в промислових масштабах. Соковитискачі поділяються на універсальні (відцентрові) і соковитискачі для цитрусових. Соковитискачі для цитрусових призначені для отримання соку з апельсинів, мандаринів, грейпфрутів, лимонів та інших фруктів родини цитрусових. Універсальні соковитискачі допоможуть отримати сік з майже всіх плодів, ягід і овочів, за винятком тих, чия подрібнена м'якоть має густу в'язку консистенцію (чорна смородина, банани тощо).

Див. також[ред.ред. код]