Старокозацька сонячна електростанція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
СЕС «Старокозача»
STAROKOZACHE SOLAR STATION 2013.jpg

Потужність 43 МВт
Розташування Україна Україна, Старокозаче
Збудована 2013 р.
Девелопер Австрія, «Activ Solar»

Старокозача — фотоелектрична сонячна електростанція поблизу села Старокозаче у Одеській області, збудована групою компаній «Activ Solar».

Планування і будівництво проекту почалося в кінці 2011 року. Компанія створила 350 робочих місць на етапі будівництва терміном на 6 місяців.

Електростанція будувалась в дві черги. Перша піковою потужністю —21,18 МВт, друга —21,77 МВт.

Загалом на площі 80 гектарів встановлено 185 952 мультикристалічних фотоелектричних модулів, 41 інверторні станції і й 621 км кабелю. Компанія використовувала українські компоненти і комплектуючі в проекті. Планове виробництво електроенергії складає 54,1 млн кВт/г на рік. Цього достатньо длязабезпечення електроенергією близько 11.000 домогосподарств і дозволяє скоротити викиди вуглекислого газу на 44.000 тонн щороку.

Сонячна електростанція влітку, під час максимальної генерації енергії, видає потужність в інші райони Південно-Західного регіону по лініях 110 кВ «Арциз-Старокозаче» та «Старокозаче-Канал». Це дає змогу зменшити навантаження на міжсистемні лінії зв‘язку і знизити споживання дорогих невідновлюваних енергоресурсів.[1]

Оператор електростанції ТОВ "Франко-Солар".[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]