Старокозача сонячна електростанція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
СЕС «Старокозача»
STAROKOZACHE SOLAR STATION 2013.jpg
Назва: СЕС «Старокозача»
Потужність 43 МВт
Розташування Україна Україна, Старокозаче
Збудована 2013 р.
Девелопер Австрія, «Activ Solar»

Старокозача — фотоелектрична сонячна електростанція поблизу села Старокозаче у Одеській області, збудована групою компаній «Activ Solar».

Планування і будівництво проекту почалося в кінці 2011 року. Компанія створила 350 робочих місць на етапі будівництва терміном на 6 місяців.

Електростанція будувалась в дві черги. Перша піковою потужністю —21,18 МВт, друга —21,77 МВт.

Загалом на площі 80 гектарів встановлено 185 952 мультикристалічних фотоелектричних модулів, 41 інверторні станції і й 621 км кабелю. Компанія використовувала українські компоненти і комплектуючі в проекті. Планове виробництво електроенергії складе 54,1 млн кВт-г. в рік. Цього достатньо для задоволення попиту на електроенергію близько 11 000 домогосподарств і дозволить скоротити викиди вуглекислого газу до 44 000 тонн в рік.

Сонячна електростанція в літній час, максимальної генерації енергії, буде видавати потужність в інші райони Південно-Західного регіону по лініях 110 кВ «Арциз- Старокозаче» та «Старокозаче-Канал». Це дасть змогу зменшити навантаження на міжсистемні лінії зв‘язку і знизити споживання дорогих невідновлюваних енергоресурсів.[1]

Оператор електростанції ТОВ "Франко-Солар".[2]

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]