Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля
СНУ ім. В. Даля
East Ukraine University New(Blue) building.jpg
48°33′ пн. ш. 39°22′ сх. д. / 48.550° пн. ш. 39.367° сх. д. / 48.550; 39.367Координати: 48°33′ пн. ш. 39°22′ сх. д. / 48.550° пн. ш. 39.367° сх. д. / 48.550; 39.367
Тип національний, класичний університет
Країна Україна Україна
Розташування СєвєродонецькЛуганськ
Назва на честь Даль Володимир Іванович
Засновано 27 березня 1920
Акредитація ІІІ-IV  рівня
Ректор Ольга Поркуян
Бюджет 125 мільйонів гривень (2015)
Студентів ~12000 (2015)
Докторів 145 (2015)
Кандидатів 548 (2015)
Випускники Категорія:Випускники Східноукраїнського національного університету
Адреса 93400 м. Сєвєродонецьк,
пр. Центральний, 59а
Телефон/факс +380 (6452) 4-03-42
Сайт snu.edu.ua
CMNS: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля на Вікісховищі

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля — державний заклад вищої освіти України IV рівня акредитації, розташований у місті Сєвєродонецьку Луганської області.

До жовтня 2014 університет розташовувався у Луганську, однак через воєнні дії у місті наказом МОН України від 06.10.2014 № 1132[1] заклад переміщено до Сєвєродонецька й розміщено на базі його структурного підрозділу — Сєвєродонецького технологічного інституту[2]. Навчання студентів базового ЗВО здійснюється очною та заочною (дистанційною) формою[3].

Зміст

Історія[ред. | ред. код]

27 березня 1920 року було створено Луганський народний технікум, невдовзі перейменований на Луганський вечірній робітничий технікум. Технікум став першим закладом освіти на Донбасі, де на механічному та електротехнічному факультетах готували інженерів для машинобудівної промисловості.

Спочатку технікум розміщувався в будівлі колишнього Пушкінського училища, згодом у будинку Васньова, де займав лише четвертий поверх, а з 1927 року закладу було виділено другий і третій поверхи у будинку № 38 на вулиці Леніна.

У 1930 році постановою РНК СРСР Луганський вечірній робітничий технікум було реорганізовано у Луганський вечірній робітничий машинобудівний інститут. Перший випуск інженерів ЛВРМІ відбувся 1932 року за спеціальністю «Будівельна справа». З 1934 діяльність інституту було призупинено і відновлено лише в 1939 році під новою назвою — Ворошиловградський вечірній машинобудівний інститут.

Під час Німецько-радянської війни ЗВО було евакуйовано до Омська, де 16 листопада 1942 року постановою РНК СРСР реорганізовано в Омський машинобудівний інститут (нині Омський державний технічний університет)[4].

Після війни протягом 19451959 років заклад освіти діяв у складі філіалів Московського заочного інституту металопромисловості, Харківського механіко-машинобудівного інституту (в 1950 році разом з трьома іншими закладами освіти Харкова об'єднаний у Харківський політехнічний інститут ім. В. І. Леніна), Харківського політехнічного інституту ім. В. І. Леніна.

З 1960 року Луганський вечірній машинобудівний інститут є самостійним закладом освіти. Загальна кількість студентів становила 940 осіб, що навчалися на вечірній формі. З 1962 року з'являється денне відділення.

8 травня 1993 року на базі Луганського машинобудівного інституту та декількох інших закладів освіти Луганська і Луганської області було створено Східноукраїнський державний університет. У 1996 році закладу надано IV рівень акредитації.

11 вересня 2000 року університету надано статус національного. З 2010 до 2014 року мав статус національного самоврядного (автономного) дослідницького вищого навчального закладу.

Ім'я відомого російського лексикографа Володимира Даля, який народився у Луганську, було присвоєне університету 13 листопада 2001 року.

28 вересня 2014 року через терористичні дії проросійських бойовиків та пряме вторгнення російських військових керівництво університету повідомило про остаточне перенесення місцеперебування з Луганська до міста Сєвєродонецьк[5].

Рейтинги[ред. | ред. код]

За підсумками 2011 року згідно з консолідованим рейтингом українських ЗВО СНУ ім В. Даля посідав 15[6] сходинку рейтингу. Він також є шостим[7] найкращим ЗВО східного регіону (Донецька, Луганська й Харківська області) та восьмим[8] найкращим класичним університетом.

Рейтинг 2007 2008 2009 2010 2011
ЮНЕСКО 25[9]
Компас 15[10] 15[10] 7[11] 7[12] 8[13]
Webometrics 17[14]

Структурні підрозділи університету[ред. | ред. код]

Навчально-науковий інститут економіки і управління[ред. | ред. код]

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин[ред. | ред. код]

Навчально-науковий інститут транспорту і будівництва[ред. | ред. код]

Факультет інформаційних технологій та електроніки[ред. | ред. код]

Факультет гуманітарних наук, психології та педагогіки[ред. | ред. код]

Факультет юридичний[ред. | ред. код]

Юридична клініка "PRO BONO"[ред. | ред. код]

Правова лабораторія клінічних методів навчання PRO BONO є структурним підрозділом юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Перший напрям діяльності - це надання безоплатної правничої допомоги для певних категорій населення. Другий напрям діяльності – це правова просвіта населення. На підставі угод та меморандумів активно співпрацює із установами та організаціями Луганської області. Вона була створена наказом по СНУ ім. В. Даля № 34 від 01.12.2005 р.

Мета та завдання Правової лабораторії клінічних методів навчання “PRO BONO”[ред. | ред. код]

Метою та основними завданнями Правової лабораторії клінічних методів навчання “PRO BONO є :

-                    набуття студентами практичних навичок професії юриста;

-                    створення місць для проходження студентами навчальної та інших видів практики;

-                    надання правової допомоги клієнтам юридичної клініки;

-                    проведення заходів з правової просвіти населення.

-                    розширення співробітництва вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців-юристів, із судовими, правоохоронними органами, органами юстиції, державної  влади і місцевого самоврядування, з іншими установами та організаціями;

-                    забезпечення можливості спілкування студентів під час навчального процесу з фахівцями-практиками судових і правоохоронних органів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування з питань їх діяльності;

-                    створення ефективного механізму обміну інформацією між населенням, засобами масової інформації та юридичною клінікою, що дозволить оперативно реагувати на практичні потреби громадян.

-                    Діяльність юридичної клініки може переслідувати інші завдання, які відповідають її меті.

Діяльність юридичної клініки ґрунтується на принципах:[ред. | ред. код]

верховенства права, законності, об’єктивності, гуманізму, безоплатності надання правової допомоги, конфіденційності, компетентності та добросовісності у виконанні студентами-консультантами своїх обов’язків, академічної автономії та мобільності.

При проведенні правозахисної діяльності персонал юридичної клініки дотримується принципів юридичної етики та етики юридичних клінік України.

Правова лабораторія клінічних методів навчання “PRO BONO” містить такий персонал:[ред. | ред. код]

- Керівник;

- Викладачі-куратори;

- Координатор (адміністратор);

- Голова;

- Студенти-консультанти.

Загальні засади та порядок надання правової допомоги[ред. | ред. код]

Правова лабораторія надає первинну правову допомогу соціально незахищеним верствам населення, які звертаються до Правової лабораторії. Правова допомога у формах правової інформації, консультацій, підготовки правових та процесуально-правових документів надається за умови попереднього погодження їх змісту із викладачем-куратором, в порядку визначеним Положенням  про юридичну клініку.

Види правової допомоги, що надаються Правовою лабораторією:[ред. | ред. код]

- правові консультації;

- пошук правових норм та правових позицій;

- складання процесуальних і інших документів;

- надання правової інформації та інша правова допомога.

Правова допомога надається безкоштовно.[ред. | ред. код]

Правова лабораторія клінічних методів навчання “PRO BONO” розташовується в приміщенні, умови якого дозволяють розмістити засоби та матеріальні ресурси, необхідні для організації навчального процесу, забезпечити конфіденційність здійснення прийому громадян з метою надання безоплатної правової допомоги.

Способи надання правової допомоги:

- під час особистої зустрічі з Клієнтом;

- шляхом представництва інтересів Клієнта в державних та інших органах;

-«Електронний правовий офіс» - інноваційна online платформа, що дозволить підвищити рівень обізнаності населення щодо можливості отримання правової підтримки та консультування у віддалених населених пунктах та сільській місцевості, на лінії розмежування, в районах, що найбільше постраждали від збройного конфлікту на Сході України. Дія проекту спрямована на оnline-консультування для громад, які є віддаленими або знаходяться у «сірій зоні», на лінії розмежування та потребують швидкого доступу до інформації та невідкладного вирішення питання.

Юридична клініка поширює в мережі Інтернет інформацію про її завдання,напрями діяльності, виконану роботу,проведення заходів, оприлюднює контактні дані для звернення до неї.

Партнери "Pro bono"[ред. | ред. код]

*Норвезька рада в справах біженців (NRC)

* Головне територіальне управління юстиції у Луганській області

* Благодійний фонд “Право на захист”

* Громадська організація “Фундація “Жіноча ініціатива”

* Громадська організація “Луганська обласна організація “Союз Юристів України”

* Центр вторинної правової допомоги
Факультет інженерії[ред. | ред. код]

Спеціальності[ред. | ред. код]

Навчально-науковий інститут економіки та управління[ред. | ред. код]

Перший корпус
 • 051 «Економіка» із спеціалізаціями
  • Економіка підприємства
  • Економічна кібернетика
  • Прикладна статистика
  • Економіка довкілля і природних ресурсів
 • 071 «Облік і оподаткування»
 • 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» із спеціалізаціями
  • Банківська справа
  • Фінанси
 • 073 «Менеджмент»
 • 075 «Маркетинг»
 • 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» із спеціалізаціями
  • Управління персоналом та економіка праці
  • Інтелектуальна власність
 • 281 «Публічне управління та адміністрування»

Викладацький склад[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ZakonOnline (2014-10-06). Наказ № 1132 від 06.10.2014 Про організацію освітнього процесу у. zakononline.com.ua (ru). Процитовано 2020-01-27. 
 2. Наказ МОН України № 1132. Архів оригіналу за 24 вересень 2015. Процитовано 15 серпень 2015. 
 3. http://www.snu.lg.ua/[недоступне посилання з липень 2019]
 4. Постанова РНК СРСР від 16 листопада 1942 р.
 5. Луганський університет остаточно переїхав. Архів оригіналу за 21 липень 2015. Процитовано 28 вересень 2014. 
 6. Консолідований рейтинг ВНЗ України 2011
 7. Найкращі ВНЗ регіонів України
 8. Найкращі класичні університети України
 9. 200 лучших вузов Украины 2007. Архів оригіналу за 7 серпень 2012. Процитовано 17 грудень 2011. 
 10. а б Загальний рейтинг ВНЗ України «Компас-2007-2008». Архів оригіналу за 25 квітень 2012. Процитовано 25 грудень 2011. 
 11. Загальний рейтинг ВНЗ України «Компас-2009»[недоступне посилання з червень 2019]
 12. Загальний рейтинг ВНЗ України «Компас-2010». Архів оригіналу за 25 квітень 2012. Процитовано 25 грудень 2011. 
 13. Загальний рейтинг ВНЗ України «Компас-2011». Архів оригіналу за 19 травень 2012. Процитовано 25 грудень 2011. 
 14. Rank of Universities of Ukraine 2011. Архів оригіналу за 26 квітень 2010. Процитовано 15 грудень 2011. 
 15. Указ президента України № 731/2019

Посилання[ред. | ред. код]