Транспаданська республіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Транспаданська республіка
Repubblica Transpadana
Французькі клієнтські республіки
29 червня 1797 Flag of the Repubblica Cisalpina.svg

Прапор Транспаданська республіка

Використовувався італійський прапор

Italy northern 1796.jpgПівнічна Італія в 1796 році. Розташоване в центрі Міланське герцоґство стало основою для створення Транспаданської республіки


Форма правління Республіка
Сьогодні є частиною Італія Італія
Commons-logo.svg Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Транспаданська республіка

Транспаданська республіка (італ. Repubblica Transpadana) — короткочасна італійська держава періоду Наполеонівських війн.

10 травня 1796 року французька армія розбила австрійські війська в битві при Лоді і зайняла Міланське герцогство. Наполеон створив тимчасовий орган (Головне управління Ломбардії), який замінив австрійських чиновників і створив маріонеткову Транспаданську республіку.

Адміністрації були надані усі цивільні повноваження, проголошені Наполеоном 29 жовтня 1796 року. Адміністрація складалася з чотирьох відділів — культурно-релігійного, інженерного, фінансового та комерційного.

Після нових перемог наполеонівської армії, територія республіки виросла. Після підписання Леобенського миру 17 квітня 1797 року, Франція розпочала окупацію Венеціанської республіки, завоювавши Бергамо і розташувавшися на схід від річки Адда до річки Олійо. 19 травня Наполеона перевели до Транспаданської республіки територію Моденського герцоґства, яка межувала з Циспаданською респуублікою. 29 червня 1797 року Транспаданська республіка ввійшла до новоствореної Цизальпійської республіки.

Посилання[ред. | ред. код]