Флекстронікс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Flex International Ltd.
Тип Публічна компанія
Форма власності акціонерне товариство
Галузь Контрактне виробництво електроніки
Лістинг на біржі NASDAQ: FLEX
Попередник(и) Solectrond
Засновано 1990
Штаб-квартира Сингапур
Ключові особи Майк Макнамара (CEO)
Виторг $28,679,925,000 (2011 рік)
Чистий прибуток $596,219,000 (2011 рік)
Власний капітал $2,294,626,000 (31.03.2011)
Співробітники 176000 чоловік (31.03.2011)
Дочірні компанії
 • Flextronics (Germany)d, Flextronics (Mauritius)d, Flextronics (Canada)d, Flextronics (United States)d, Flextronics (Sweden)d і Flex Internationald
 • Член Wi-Fi Alliance[1]
  www.flextronics.com
  CMNS: Флекстронікс у Вікісховищі
  Flex (автор Стоялов Максим)

  Флекс (англ. Flex International Ltd.), (NASDAQ: FLEX) — компанія один зі світових лідерів з контрактного виробництва електроніки (EMS business) та дизайну.

  Діяльність[ред. | ред. код]

  Флекстронікс спеціалізується на випуску електроніки на замовлення інших компаній. Компанія володіє понад 130-ма виробничими майданчиками та дизайн-центрами в 30 країнах світу на чотирьох континентах. Площа виробничих потужностей становить 2.5 млн квадратних метрів. Штат налічує 176 000 чоловік. Працює постачальником вертикально-інтегрованого дизайну та виробництва для виробників обладнання (OEM), що працюють в таких сегментах ринку:

  • Інфраструктура, яка включає в себе мережі передачі даних, телекомунікаційні інфраструктури, такі як базові станції на основі

  технологій, що включають GSM, CDMA, LTE і, маршрутизатори і комутатори, термінальне обладнання оптичних мереж, засобів зв'язку та обладнання відеоконференції, а також товарів для дому, таких як бездротові маршрутизатори (Wi-Fi), телевізійні приставки, фемтостільників, і DSL / кабельних модемів;

  • Мобільні засоби зв'язку, що включає в себе телефони, що працюють на декількох різних платформах таких як GSM, CDMA, TDMA і WCDMA;
  • Обчислювальна техніка, яка включає в себе такі продукти, як все-в-одному настільних ПК, ноутбуків і нетбуків, таблетки, проимислових пристроїв зберігання даних і серверів;
  • побутових цифрових пристроїв, що включає в себе такі продукти, як пристрої для домашніх розваг, ігрові консолі, ігрові периферійні пристрої, принтери, копіювальні апарати та цифрові камери;
  • Промислове, напівпровідникове обладнання, обладнання екологічно чистих технологій, обладнання аерокосмічної і оборонної промисловості, читачі штрих-кодів, лічильники, обладнання для вітрової та сонячної енергетики, тестове обладнання.
  • Автомобільне та морське обладнання — навігаційне обладнання, радіолокаційні компоненти.
  • Медичне обладнання, яке включає в себе такі продукти, як прилади діагностики, телемедицини, медичне обладнання та одноразові медичні засоби.

  Акції[ред. | ред. код]

  Акції Флекстронікса котируються на американській фондовій біржі NASDAQ. Флекстронікс входить в сотню високотехнологічних компаній, що формують фондовий індекс NASDAQ-100.

  Керівництво[ред. | ред. код]

  Головний виконавчий керівник — Майк Макнамара (англ. Mike McNamara).

  Клієнти[ред. | ред. код]

  Портфель клієнтів складається з багатьох лідерів галузі інформаційних технологій, у тому числі Alcatel-Lucent, Cisco Systems, Inc (електроніка), Eastman Kodak (цифрові камери і кіоски самообслуговування), Ericsson Telecom AB (бізнес-телекомунікаційні системи та інфраструктура GSM), Hewlett-Packard (струменеві принтери і пристрої зберігання даних), Huawei, Джонсон і Джонсон, Motorola (мобільні телефони та телекомунікаційна інфраструктура), Microsoft (комп'ютерна периферія та електроніки ігрових продуктів), Research In Motion (RIM) (смартфони і інші мобільні пристрої зв'язку), Sony-Ericsson (мобільні телефони), Lenovo (настільні комп'ютери, сервери і робочі станції), Dell Computer Corporation (AC адаптери для портативних комп'ютерів), Western Digital (жорсткі диски) і Oracle (раніше Sun Microsystems) (мережеві продукти обчислювальної інфраструктури) і Xerox (копіювальне обладнання), Applied Materials, Apple Inc. (AC адаптери).

  Флекстронікс в Україні[ред. | ред. код]

  В Україні компанія володіє акціями Берегівського радіозаводу (м. Берегове, Закарпатська область). Завод спеціалізується на випуску електроніки, кабельної продукції та ін.

  У 2007 році компанія збудувала завод в Мукачево,Закарпатська область, (Україна). Інвестиції в підприємство склали $24,5 млн. Однак, у зв'язку з світовою кризою 2008 року завод Флекстронікс в Мукачево так і не став до ладу. Завод було законсервовано.

  11.07.2012 року у Мукачево відбулась презентація першої робочої лінії на заводі «Flextronics» для підготовки персоналу, а до кінця року заплановано встановити ще 15 таких ліній, на яких буде працювати кілька тисяч людей, не лише з Мукачева, а і Мукачівського району.

  Завод співпрацює з місцевими освітніми закладами для максимальної підготовки професійних робітників, але запрошуються на роботу не лише кваліфіковані спеціалісти, а й ті, хто не має технічної освіти.

  Завод має найсучасніше обладнання, якого нема на всіх інших такого роду підприємствах у Європі. Він виготовлятиме оснащення для автоматів, споживчої електроніки, медичного, телевізійного, медійного обладнання тощо[2].

  В 2018 році завершується будівництво другого заводу Флекстронікс в Мукачеві. Запуск нового заводу значно збільшить потужність виробництва.

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]