Seiko Epson

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Seiko Epson
Тип бізнес
публічна компанія і підприємство
Форма власності кабусікі-ґайся
Галузь електроніка і precision mechanicsd
Гасло Exceed Your Vision
Засновано 1881
Штаб-квартира Сува[2]
Продукція Касовий апарат
ноутбук
мікросхема
рідкокристалічний дисплей
Струменевий принтер
Лазерний принтер
сканер
програмне забезпечення[3]
Співробітники 80 928 осіб
Дочірні компанії Epson (United States)d
Член Wi-Fi Alliance[4], SMd[5] і Camera & Imaging Products Associationd[6]
epson.com
CMNS: Seiko Epson у Вікісховищі

Seiko Epson Corporation (яп. セイコーエプソン株式会社 Seikō Epuson Kabushiki-gaisha), широко відома як Epson — холдингова компанія групи Epson, що є частиною японського багатогалузевого концерну Seiko Group. Один з найбільших виробників принтерів і картриджів до них; також випускає відеопроєктори, годинники (під торговими марками Seiko і Orient), промислове обладнання та електронні компоненти. Основні виробничі потужності знаходяться в Японії, а також в Індонезії, Малайзії, Філіппінах, Таїланді, Сінгапурі, США, Італії та Великій Британії. Штаб-квартира розташована в місті Сува (Японія).

Група компаній Epson, на чолі з японською корпорацією Seiko Epson, налічує понад 70 000 співробітників, що працюють в 106 компаніях по всьому світу.

Історія компанії[ред. | ред. код]

Біля витоків Seiko Epson Corporation стоять кілька японських компаній з виробництва годинників. Найстаріша з них була заснована Кінтаро Хатторі в 1881 році в місті Сува префектури Наґано, Японія. Спочатку ця компанія займалася продажем годинників, однак через певний час Кінтаро Хатторі прийняв рішення почати власне виробництво. Нова діяльність вимагала нового імені, тому в 1892 році була організована фабрика Seikosha, яка спочатку випускала тільки настінні годинники, однак незабаром було налагоджено виробництво ще й настільних і кишенькових годинників, а також годинників з будильником. Значну роль в діяльності годинникових компаній Японії грав китайський ринок, на який у 1912 році припадало 70 % експорту японських годинників, тому перше закордонне представництво Seikosha було відкрито в 1913 році в Шанхаї. У 1924 році вперше на циферблаті годинника з'являється торгова марка Seiko (в перекладі з японської означає — точний). У 1930 році компанія почала виробництво деталей до фотоапаратів[7].

У 1934 році Кінтаро помер і компанію очолив його син Гензо Хатторі. Під його керівництвом компанія почала займатися маркетингом годинників дрібних виробників: до 1936 року з 3,5 млн вироблених в Японії годинників 2 млн реалізовувалися через компанію Хатторі. Під час Другої світової війни виробництво годинників різко скоротилося (до 20 тисяч в 1945 році), натомість великим попитом користувалася така продукція, як годинникові механізми для мін уповільненої дії і боєприпаси. Лише до 1953 року виробництво досягло довоєнного рівня, на компанію Хатторі припадало більше половини продажів японських годинників. До кінця 1950-х років було налагоджено конвеєрне виробництво годинників та їх експорт в США та інші країни[7].

У 1942 році була заснована ще одна компанія годинників — Daiwa Kogyo Ltd. У 1959 році вона злилася із заводом годинникової компанії Daini Seikosha Co., Ltd. в Суві в компанію під назвою Suwa Seikosha Co., Ltd. Поступово ця компанія набувала все більшої самостійності від компанії Хатторі[8].

Фотоапарат Epson R-D1

Для просування продукції компанії на міжнародний ринок Suwa Seikosha застосовувала як рекламу спонсорство різних спортивних заходів (до 150 щорічно)[7]. У 1962 році Suwa Seikosha Co., Ltd. отримала замовлення на виготовлення таймерів для майбутньої Олімпіади в Токіо 1964 року та була обрана офіційним контролером часу. Тоді ж була створена дочірня компанія Shinshu Seiki для виготовлення запчастин до згаданих таймерів. Компактні настільні кварцові годинники Crystal Chronometer 951 і спеціальний хронометр з вбудованим принтером, який не тільки фіксував, а й роздруковував результати змагань, зіграли важливу роль на цьому заході[8].

Надихнувшись «олімпійським» успіхом, компанія вирішила спробувати себе в абсолютно новому напрямку — виробництво друкувальних пристроїв. У вересні 1968 року розпочинається масове виробництво EP-101 — першого в світі мініпринтера. Він важив всього 2,5 кг, в той час як більшість принтерів в 60-ті роки важили близько 30 кг. EP-101 відразу ж привернув увагу виробників електронних настільних калькуляторів і лічильних машин, чия продукція в кінці 1960-х набувала все більшої популярності, і з якими EP-101 був повністю сумісний. За рахунок додавання до буквеного позначення моделі EP англійського слова SON (син) було отримано назву торгової марки Epson, під якою з 1975 року почали випускатися всі принтери, комп'ютери та інша електроніка[8].

У 1968 році був відкритий перший завод компанії поза Японією — Tenryu (Сінгапур). У 1969 році Seiko створила перший в світі наручний годинник на базі кварцового механізму — Quartz 355Q. У 1971 році компанія налагодила власне виробництво мікросхем для кварцових годинників. У 1973 році з'являються у продажу Seiko Quartz 06LC — цифрові кварцові годинники з LCD екраном. У 1975 році було створена дочірня компанія Epson America, Inc. для організації продажів у США[7][8].

У 1977 році було розпочато виробництво EX-1, офісного комп'ютера для бухгалтерських фірм, в наступному році — TX-80, першого матричного принтера від Epson, а в 1980 році запущений MX-80, принтер для комп'ютера, який став хітом сезону (особливо в США). У 1981 році компанією був розроблений модуль автоматичної проставляння дати для фотоапаратів[8].

У 1982 році компанія випустила HX-20 — перший в світі портативний комп'ютер. Цей комп'ютер розміром з аркуш формату А4 стає прототипом сучасних ноутбуків. В цьому ж році починається випуск DXA002 — першого в світі годинника з вбудованим телевізором. Наступного року було покладено початок новому напрямку діяльності — виробництва промислових роботів. 1984 рік був відзначений першим в світі портативним кольоровим телевізором ET-10 і першим струменевим принтером компанії (SQ-2000). Однак, незважаючи на ці досягнення, початок 1980-х років став складним періодом для всієї групи Seiko, що було викликано як зростанням курсу єни (і зниженням конкурентоспроможності на світовому ринку), так і зростанням конкуренції на домашньому ринку. У 1985 році в ході реорганізації була сформована холдингова компанія Seiko Epson Corporation, яка очолила групу компаній з виробництва офісної техніки[7][8].

Кінець 1980-х років стає переломним моментом в діяльності компанії. У 1988-89 роках були створені відразу дві ключові технології, які донині успішно працюють в техніці Epson і не тільки. Технологія струменевого друку Epson Micro Piezo забезпечила струменевим принтерам Epson потужну конкурентну перевагу: високу надійність друкуючої голівки, а також поєднання видатної якості зі швидкістю друку завдяки точному позиціонуванню краплі. Перший струменевий принтер на технології Epson Micro Piezo — Epson Stylus 800 (1993) в жовтні 1998 року стає першим кольоровим принтером, який летить в космос на космічному кораблі Discovery. Технологія Epson Micro Piezo і до цього дня використовується в усіх друкованих пристроях компанії. Другою віхою кінця 80-х стала розробка проєкторної технології Epson 3LCD. У 1989 році на ринок був представлений VPJ-700 — перший в світі 3LCD-відеопроєктор Epson VPJ-700. Ще двома новинками кінця 1980-х років стали наручні кварцові годинники з автопідзарядкою і перший в світі кольоровий дисплей для відеокамер[8].

У 1990 році була створена європейська регіональна штаб-квартира в Амстердамі. У 1993 році був створений Monsieur — найменший в світі робот, якого було зареєстровано в Книзі Рекордів Гіннеса. Також в цьому році було розпочато випуск LCD-дисплеїв з вбудованими мікросхемами[8].

У 1996 році компанією Epson був створений перший струменевий шестикольоровий фотопринтер Epson Stylus Photo. У 1997 році був представлений перший в світі програмований кварцовий резонатор з вбудованою мікросхемою. У 1998 році Seiko Group була обрана в якості офіційного контролера часу на Олімпійських Іграх в Нагано. Також в 1998 році був запущений у продаж перший кольоровий лазерний принтер Epson EPL С8000 і перший багатофункціональний пристрій компанії TM-H5000. Ще однією подією 1998 року стало відкриття регіональної штаб-квартири в КНР в Пекіні. У 2000 році був створений перший широкоформатний струменевий принтер Epson Stylus Pro 9500[8].

У червні 2001 року спільно з IBM створена компанія Yasu Semiconductor Corporation, виробник передових логічних інтегральних схем. У жовтні 2001 року почався продаж струменевого принтера Epson Stylus Photo 950/960 (PM-950C в Японії), який пропонує «найвищу роздільну здатність у світі» (2880 dpi).

У квітні 2002 року компанія Epson розробляє дисплей Crystal Fine для використання в мобільних телефонах 4-го покоління, з високою якістю зображення (sRGB) і роздільною здатністю (200 dpi). У 2002 році компанія Epson отримує нагороду за інновації від IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers)[8].

У 2003 році компанія розробляє прототип мікроробота Monsieur II-P з ультратонким надзвуковим мотором і бездротовою технологією Bluetooth. З червня 2003 року акції компанії Epson почали котируватися на Токійській фондовій біржі[8].

У 2006 році компанія випустила перший пилозахищений проєктор для роботи в особливо складних умовах задимлення і пилу.

У 2008 році був створений найекономніший на той момент струменевий бізнес-принтер Epson Stylus B-500. У жовтні 2008 року компанія випустила перший широкоформатний екосольвентний принтер Epson Stylus Pro GS6000. Завдяки інноваційним восьмикольоровим екосольвентним чорнилам Epson UltraChrome GS принтер можна експлуатувати в приміщенні без спеціальної вентиляції, а надруковані матеріали можна використовувати всередині приміщень, що істотно відрізняє даний пристрій від інших сольвентних принтерів.

Президентом компанії з 2008 року стає Мінору Усуї, розробник технології Epson Micro Piezo, який отримав за її створення престижну нагороду Перкина (Perkin Medal) за досягнення в розвитку кольорових технологій.

У 2009 році було завершено поглинання великого японського виробника годинників Orient Watch Co., Ltd. (Seiko Epson Corporation була власником її контрольного пакета акцій з 2001 року)[8].

У 2010 році компанія Epson представила свій перший ультракороткофокусний проєктор, а також перший в світі ультракороткофокусний інтерактивний проєктор, який здатний створювати інтерактивний простір абсолютно на будь-який світлій поверхні. У 2012 році компанія Epson випустила нове покоління інтерактивних проєкторів — з двома стилусами для одночасної роботи відразу двох людей.

У 2011 році компанія представила перші в світі струменеві пристрої з вбудованою системою подачі чорнила принтер Epson L100 і принтер Epson L800, а також БФП Epson L200. Пристрої відрізняються сенсаційно низькою собівартістю друку і високою якістю друку. В кінці 2011 року компанія представила свої перші широкоформатні офісні БФП для малого бізнесу: Epson WorkForce WF-7515 і Epson WorkForce WF-7525.

На початку 2012 року компанія Epson представила свої перші 3LCD 3D-проєктори для домашнього кінотеатру з максимально високою яскравістю (на момент виходу проєкторів), а також перший i-проєктор з док-станцією Apple Epson MG850HD з можливістю трансляції відео і фотоматеріалів з iPhone, iPad, iPod. У червні 2012 року компанія Epson представила свої перші проєктори потужністю 10 000 Лм.

Керівництво[ред. | ред. код]

 • Мінору Усуї — президент Seiko Epson з 2008 року, в компанію прийшов в 1979 році, відразу після закінчення Токійського університету.
 • Сігекі Інуе — головний виконавчий директор з 2016 року, в компанії також з 1979 року.

Діяльність[ред. | ред. код]

Корпорація Seiko Epson складається з чотирьох підрозділів[9][10]:

 • Устаткування для друку (''Printing Solution'') — виробництво та реалізація принтерів, сканерів, багатофункціональних пристроїв та друкарського устаткування; оборот в 2017-18 фінансовому році склав ¥ 737 млрд ($ 6,9 млрд), до цього підрозділу відносяться більше 48 тисяч співробітників.
 • Відеообладнання ('Visual Communication'') — виробництво та реалізація відеопроєкторів з матрицями на рідких кристалах; оборот підрозділу — ¥ 199 млрд ($ 1,9 млрд), кількість співробітників — 11,5 тисяч.
 • Годинники і компоненти (''Wearable and Industrial Products'') — виробництво та реалізація годинників і подібних пристроїв (датчиків для застосування в медицині і спорті), промислових роботів, а також напівпровідникових та інших компонентів для промисловості (кварцових резонаторів, мікросхем, порошків металів, використовуваних при виробництві електронних компонентів); оборот підрозділу — ¥ 167 млрд ($ 1,6 млрд), кількість співробітників — майже 13 тисяч.
 • Інше — включає діяльність дочірніх компаній, які обслуговують Epson Group; оборот цього підрозділу склав ¥ 936 млн ($ 8,8 млн), в ньому задіяно 348 людей.

Витрати на науково-дослідницьку діяльність в 2017-18 фінансовому році склали ¥ 50,3 млрд ($ 475 млн)[10].

Фінансові показники в млрд японських єн[10][11][12][13][14]
Рік 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Оборот 1340 1274 1322 1413 1480 1550 1416 1348 1122 985,4 973,7 878,0 851,3 1008 1086 1092 1025 1102
Чистий прибуток 37,03 -18,43 12,51 38,03 55,69 -17,92 -7,094 19,09 -111,3 -19,79 10,24 5,032 -10,09 120,5 145,5 -1,469 55,98 41,58
Активи 1241 1196 1206 1298 1325 1284 1139 917,3 870,1 798,2 740,8 778,5 908,9 1006 941,3 974,4 1033
Власний капітал 280,3 281,3 414,4 472,9 474,5 494,3 471,4 318,6 282,9 270,8 248,1 258,8 362,4 494,3 467,8 492,2 512,7

Дочірні компанії[ред. | ред. код]

Основні дочірні компанії на 2018 рік:

 • Epson Sales Japan Corporation (Токіо, Японія, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Direct Corporation (Наґано, Японія, 100 %, реалізація продукції)
 • Miyazaki Epson Corporation (Міядзакі, Японія, 100 %, виробництво кристалічних пристроїв)
 • Tohoku Epson Corporation (Ямагата, Японія, 100 %, виробництво деталей до принтерів і напівпровідникових деталей, фінансування, 2 тисячі співробітників)
 • Akita Epson Corporation (Акіта, Японія, 100 %, виробництво деталей до принтерів, годинникових механізмів, фінансування, 1239 співробітників)
 • Epson Atmix Corporation (Аоморі, Японія, 100 %, виробництво і продаж порошкових металів, 276 співробітників)
 • U.S. Epson, Inc. (Лонг-Біч, США, 100 %, холдингова компанія в США)
 • Epson America, Inc. (Лонг-Біч, США, 100 %, регіональна штаб-квартира, реалізація продукції)
 • Epson Electronics America, Inc. (Сан-Хосе, США, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Portland Inc. (Портленд, США, 100 %, виробництво витратних матеріалів до принтерів)
 • Epson Europe B.V. (Амстердам, Нідерланди, 100 %, регіональна штаб-квартира, реалізація продукції)
 • Epson (U.K.) Ltd. (Хемел-Хемпстед, Велика Британія, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Deutschland GmbH (Дюссельдорф, Німеччина, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Europe Electronics GmbH (Мюнхен, Німеччина, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson France S.A.S. (Леваллуа-Перре, Франція, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Italia S.p.A. (Мілан, Італія, 100 %, реалізація продукції)
 • For.Tex S.r.l. (Комо, Італія, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Iberica, S.A.U. (Серданьола-дель-Вальєс, Іспанія, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Telford Ltd. (Телфорд, Велика Британія, 100 %, виробництво витратних матеріалів до принтерів)
 • Fratelli Robustelli S.r.l. (Комо, Італія, 100 %, виробництво принтерів)
 • Epson (China) Co., Ltd. (Пекін, КНР, 100 %, регіональна штаб-квартира, реалізація продукції)
 • Epson Singapore Pte. Ltd. (Сінгапур, 100 %, регіональна штаб-квартира, реалізація продукції)
 • Epson Korea Co., Ltd. (Сеул, Корея, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Hong Kong Ltd. (Гонконг, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Taiwan Technology & Trading Ltd. (Тайбей, Китайська Республіка, 100 %, реалізація продукції)
 • P.T. Epson Indonesia (Джакарта, Індонезія, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson (Thailand) Co., Ltd. (Бангкок, Таїланд, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Philippines Corporation (Пасиг, Філіппіни, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Australia Pty. Ltd. (Норт-Райд, Австралія, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson India Pvt. Ltd. (Банґалор, Індія, 100 %, реалізація продукції)
 • Epson Precision (Hong Kong) Ltd. (Гонконг, 100 %, розподіл комплектуючих)
 • Epson Engineering (Shenzhen) Ltd. (Шеньчжень, КНР, 100 %, виробництво принтерів, проєкторів і автоматів, 8,6 тисяч співробітників)
 • Epson Precision (Shenzhen) Ltd. (Шеньчжень, КНР, 100 %, виробництво годинників)
 • Orient Watch (Shenzhen) Ltd. (Шеньчжень, КНР, 100 %, виробництво годинників)
 • Tianjin Epson Co., Ltd. (Тяньцзінь, КНР, 80 %, виробництво витратних матеріалів до принтерів)
 • Singapore Epson Industrial Pte. Ltd. (Сінгапур, 100 %, виробництво напівпровідникових деталей, 764 співробітника)
 • P.T. Epson Batam (Батам, Індонезія, 100 %, виробництво витратних матеріалів для принтерів, 3 тисячі співробітників)
 • P.T. Indonesia Epson Industry (Бекас, Індонезія, 100 %, виробництво принтерів, 11 тисяч співробітників)
 • Epson Precision (Thailand) Ltd. (Чаченгсау, Таїланд, 100 %, виробництво кристалічних пристроїв, 1324 співробітника)
 • Epson Precision (Philippines), Inc. (Ліпа, Філіппіни, 100 %, виробництво принтерів і проєкторів, 15,5 тисяч співробітників)
 • Epson Precision Malaysia Sdn. Bhd. (Куала-Лумпур, Малайзія, 100 %, виробництво кристалічних пристроїв, 1373 співробітники)
 • Epson Precision (Johor) Sdn. Bhd. (Джохор, Малайзія, 100 %, виробництво деталей годинників)

Акціонери[ред. | ред. код]

Найбільші акціонери корпорації станом на 2018 рік:

 • The Master Trust Bank of Japan, Ltd — 13,91 %
 • Japan Trustee Services Bank, Ltd — 7,26 %
 • Sanko Kigyo Kabushiki Kaisha — 5,67 %
 • Seiko Holdings Corporation — 3,40 %
 • Yasuo Hattori — 3,38 %
 • Noboru Hattori — 3,17 %
 • The Dai-ichi Life Insurance Company, Ltd. — 2,47 %
 • Mizuho Trust & Banking Co., Ltd. — 2,31 %
 • Seiko Epson Corporation Employees’ Shareholding Association — 2,05 %
 • Trust & Custody Services Bank, Ltd — 1,79 %

Epson в Україні[ред. | ред. код]

Компанія Epson здійснює діяльність на території Росії і країн СНД з липня 1990 року.

Київське представництво відкрилося в липні 2005. До цього моменту діяльність на території України здійснювалася через московське представництво.

Основними функціями київського представництва є маркетингова підтримка діяльності компанії Epson. Крім того, представництво надає інформаційну та технічну підтримку продукції, виробленої компанією.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Global Research Identifier Database — 2015.
 2. https://global.epson.com/company/global_network/head_office/
 3. National Software Reference Library
 4. https://www.wi-fi.org/membership/member-companies
 5. https://www.sdcard.org/about_sda/member_companies/index.html
 6. https://www.cipa.jp/e/guide/member-list.html
 7. а б в г д Seiko Corporation -- Company History. International Directory of Company Histories, Vol.72. St. James Press, 2005. www.company-histories.com. Архів оригіналу за 8 квітня 2019. Процитовано 8 квітня 2019. 
 8. а б в г д е ж и к л м н Timeline1942-1969 - Epson. global.epson.com (англ.). Архів оригіналу за 8 квітня 2019. Процитовано 8 квітня 2019. 
 9. Editorial, Reuters. ${Instrument_CompanyName} ${Instrument_Ric} Company Profile | Reuters.com. U.S. (англ.). Процитовано 8 квітня 2019. 
 10. а б в Annual Report Seiko Epson Corporation 2018. https://global.epson.com (англ). 13 липня 2018. Архів оригіналу за 14 липня 2018. 
 11. Annual Report 2003 Seiko Epson Corporation. https://global.epson.com (англ.). Архів оригіналу за 29 листопада 2016. 
 12. Annual Report 2008 Seiko Epson Corporation. https://global.epson.com (англ.). Архів оригіналу за 29 листопада 2016. 
 13. Annual Report 2013 Seiko Epson Corporation. https://global.epson.com (англ.). Архів оригіналу за 16 травня 2017. 
 14. Annual Report 2017 Seiko Epson Corporation. https://global.epson.com (англ.). Архів оригіналу за 8 грудня 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]