Чемпіонат світу з фігурного катання серед юніорів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Чемпіонат світу з фігурного катання серед юніорів — щорічне змагання з фігурного катання серед юних спортсменів, що організовується Міжнародним союзом ковзанярів (ІСУ).

На чемпіонаті світу серед юніорів спортсмени змагаються у чоловічому та жіночому одиночному катанні, парному фігурному катанні й у спортивних танцях на льоду. Юніорами за вимогами ІСУ вважаються хлопчики і дівчатка, які досягли 13-річного віку станом на 1 липня минулого року, але не досягли 19 років, крім чоловіків, які виступають у парах і танцях на льоду — їх верхня вікова межа становить 21 рік.

Історія[ред.ред. код]

Перший Чемпіонат світу серед юніорів під егідою ІСУ був проведений 1976 року у французькому місті Межев. З 1979 року чемпіонат проводиться щороку в новому місці.

Як правило, змагання відбуваються у кінці лютого-березні. У 1981-1999 роках вони відбувались у листопаді-грудні попереднього календарного року.

Кваліфікація[ред.ред. код]

Будь-яка країна, федерація якої входить до ІСУ, за замовчуванням має право виставити на Чемпіонат по одному учаснику / парі з кожної із чотирьох дисциплін. Максимальне представництво однієї країни — три учасники / пари з кожної дисципліни. Всі учасники повинні відповідати віковим вимогам ІСУ до юніорів. Право виставляти на наступний чемпіонат більше одного учасника / пари надається залежно від зароблених фігуристами місць на поточному чемпіонаті.

Кількість одиночників / пар з однієї дисципліни
на поточному чемпіонаті
Максимальна кількість
одиночників / пар з даної дисципліни
на наступному чемпіонаті
1 2 і більше
1 / 2 місце Сума 2-х кращих місць не більше 13 3
Перші 10 місць Сума 2-х кращих місць не більше 28 2

Починаючи з сезону 2010-2011, частина учасників повинні проходити кваліфікацію для отримання допуску до виконання короткої програми / танцю. Безпосередньо країни можуть виставити стільки учасників, скільки їх представників знаходилося на перших 18-ти місцях у одиночників, 12-ти в парах і 15-ти в танцях на попередньому чемпіонаті. У разі коли всі учасники попереднього чемпіонату від країни увійшли в перші 18 / 12 / 15 місць, але країна виставляє менше число учасників на поточний чемпіонат, вільне місце віддається країні, спортсмен / пара якої зайняв на попередньому чемпіонаті наступне по порядку місце. Решта учасників виконують свої довільні програми / танці у кваліфікаційному раунді, перші 12 місць одиночників, 8 пар і 10 танцювальних дуетів допускаються до основних змагань.[1]

Чемпіонат світу 2017[ред.ред. код]

На Чемпіонат світу з фігурного катання серед юніорів у 2017 році (Тайбей, Республіка Китай)[2] наступні країни мають право виставити більше одного учасника (пари):

Кількість спортсменів Чоловіки Жінки Пари Танці
3 Канада Канада
Flag of the United States.svg США
Росія Росія
Росія Росія
Японія Японія
Росія Росія
Чехія Чехія
Росія Росія
Flag of the United States.svg США
2 Франція Франція
Японія Японія
Латвія Латвія
Flag of the People's Republic of China.svg КНР
Південна Корея Південна Корея
Ізраїль Ізраїль
Казахстан Казахстан
Flag of the United States.svg США
Південна Корея Південна Корея
Латвія Латвія
Угорщина Угорщина
Канада Канада
Flag of the United States.svg США
Україна Україна
Італія Італія
Франція Франція
Італія Італія
Україна Україна
Канада Канада

Призери[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Чемпіонат світу з фігурного катання

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]