Вонг Карвай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:16, 9 вересня 2021, створена RarBot (обговорення | внесок) (Додав категорію: Категорія:Уродженці Шанхая)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вонг Карвай
王家卫
Зображення
Зображення
Дата народження 17 липня 1958(1958-07-17) (65 років)
Місце народження Шанхай, Китайська Народна Республіка
Громадянство Гонконг Гонконг
Alma mater Гонконзький політехнічний університет
Професія режисер
Кар'єра з 1988
Членство Американська академія мистецтв і наук
Нагороди Приз за найкращу режисуру Канського кінофестивалю (1997)
IMDb ID 0939182
CMNS: Вонг Карвай у Вікісховищі

Вонг Карвай, Вонг Кар Вай, Вонг Кар-Вай (кит. 王家卫; нар. 17 липня 1958, Шанхай, КНР) — гонконгський кінорежисер та сценарист.

Біографія

Народився 17 липня 1958 року в місті Шанхай. У п'ятирічному віці Вонг Карвай разом з матір'ю переїхав до Гонконгу. Його батько у той час був директором готелю. Після відїзду дружини й сина він мав владнати справи й вирушити навздогін, проте китайська культурна революція перешкодила цим планам, і батько на більше, ніж 10 років залишався в Китаї й не мав можливості возз'єднатися з родиною. Ця тривала розлука та мовна ізоляція Вонга Карвая, який спершу не розумів кантонського діалекту, очевидно, пояснюють часту для його фільмів тему розлучення. Заради засвоєння нової для нього кантонської мови Вонг Карвай разом з матір'ю годинами дивився фільми в кінотеатрах, що безперечно вплинуло на його майбутні професійні зацікавлення.

Закінчивши в 1980 році Гонконгський політехнічний університет зі спеціальності «графічний дизайн», він влаштувався на роботу в телекомпанії TVB на посаду сценариста. У період з 1982 до 1987 рік Карвай написав сценарії більш ніж до десяти фільмів.

Режисерська робота

Художнє кіно

1988 року він дебютував з кримінальною мелодрамою «Доки не висохнуть сльози». У цій режисерській роботі відбивається вплив «Злих вулиць» (1974), Мартіна Скорсезе, але водночас вже чітко проглядається почерк Карвая — неповторна робота Крістофера Дойла, пустельні вулиці, дешеві азійські заклади громадського харчування та фатальна самотність героїв його стрічок. Успіх фільму перевершив усі сподівання критиків, попри те, що це була його дебютна робота.

У такому фільмі, як драма «Дикі дні» (1991), вже повністю формується індивідуальний стиль Карвая: уривчаста сюжетна лінія, фокус на героях та атмосфері, неповторний візуальний стиль та колоритні музичні теми. В азійських кінотеатрах цей фільм вийшов під назвою «Справжня історія А-Фея».

Найвідоміша стрічка Вонг Карвая — фільм «Любовний настрій». Фільм отримав усі можливі нагороди та призи в своїй категорії.

Карвай був головою журі Каннського кінофестивалю 2006 року, а 2013 року очолив 63-й Берлінський фестиваль.

2007 року вийшла його перша робота з американськими акторами «Мої чорничні ночі».

2013 року в рамках Берлінського кінофестивалю, але поза конкурсом була показана його нова стрічка «Великі майстри»[1].

Фільмографія

Художні фільми

Короткометражні фільми

Примітки

  1. Берлінале відкриється фільмом Вонга Карвая[недоступне посилання з червня 2019]

Література

Посилання