Billa

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Billa»
Тип бренд і бізнес
Форма власності Aktiengesellschaft[d]
Галузь Торгова мережа
Засновано 3 лютого 2000
Засновник(и) Karl Wlaschekd
Штаб-квартира Україна: Київ (Україна)
Продукція Супермаркет
Співробітники 2200
Холдингова компанія REWE Groupd
Член Асоціація підприємств роздрібної торгівлі[1]
billa.ua
CMNS: Billa у Вікісховищі

BILLA — мережа супермаркетів в Україні, що розпочала своє просування на український ринок 3 лютого 2000 року. Дочірня компанія німецької REWE Group.

Концерн REWE Group[ред. | ред. код]

Концерн REWE Group був заснований в 1927 р. в Кельні (Німеччина) і входить до числа лідерів серед підприємств продовольчого роздробу в країнах Євросоюзу. Концерн здійснює розвиток торгових мереж під ім'ям BILLA в країнах Центральної та Східної Європи, а також в Італії, розробляючи для цього відповідні стратегії, адаптуючи їх до умов різних країн і відповідаючи за менеджмент, аналіз господарської діяльності, передачу інновацій і планування.

REWE International AG, дочірня компанія німецької REWE Group, лідирує на австрійському ринку торгівлі продовольчими та парфумерно-гігієнічними товарами, а також є найбільшим роботодавцем у країні.

Штаб-квартира REWE International AG знаходиться в Нижній Австрії, у віденському передмісті Вінер Нойдорф. REWE International AG представлена ​​на австрійському ринку торговельними компаніями BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA та ADEG і пропонує різноманітний вибір власних марок. Крім того, компанія активна на австрійському туристичному ринку, де працюють її фірми ITS BILLA Reisen, JAHN REISEN, MERKUR Ihr Urlaub і PENNY PACK N GO. Крім того, REWE International AG успішно функціонує в семи країнах Центральної та Східної Європи: Болгарії, Хорватії, Румунії, Росії, Словаччини, Чеської Республіки та України.

Сьогодні REWE Group представлена в 16 європейських країнах, об'єднує 326 тис. співробітників, а оборот концерну сягає близько 51 млрд євро.

Пріоритетна мета експансії REWE Group — зростаючі ринки Східної Європи.

Компанії що входять до REWE Group[ред. | ред. код]

У концерну REWE Group входять такі компанії як:

ATLAS REISEN,
JAHN REISEN,
ITS
BILLA Reisen та інші.

BILLA в Австрії[ред. | ред. код]

Супермаркет Billa у Веллерсдорф-Штайнабоюклі, Австрія

З 1996 року австрійський концерн BILLA став частиною торговельної REWE Group. Під назвою REWE-Австрія об'єднуються фірми Меркур (споживчий супермаркет), БІПА (магазин парфумерно-галантерейних та аптекарських товарів), ЭММА (супермаркет), Пенні/Мондо (дискаунтери) та номер 1 серед супермаркетів: BILLA. Фундамент сьогоднішнього концерну BILLA заклав у 1953 році Карл Влашек, коли створив магазин дисконтної парфумерії. Невдовзі було засновано продуктовий супермаркет: народилася BILLA (між іншим, скорочено від німецького BILliger Laden — дешевий магазин). Понад 1 000 супермаркетів BILLA-Австрія задають нові тенденції розвитку у сфері торгівлі харчовими продуктами. BILLA гарантує найкращі враження від покупок та є провідним інноватором серед супермаркетів Австрії.

Стела з торбиною, що обертається — характерний знак супермаркетів «Білла» в Україні

BILLA в Україні[ред. | ред. код]

Перший супермаркет BILLA в Україні було відкрито 3 лютого 2000 року в Києві. Наступні 14 років компанія активно розвивалася — в 2014 році кількість її магазинів досягла 39. Супермаркети BILLA були представлені в 16 містах 9 областей країни.

З 2015 року кількість супермаркетів почала скорочуватись. У червні 2017 року компанія оголосила про продаж одразу 9 своїх магазинів у регіонах. Станом на вересень 2017 року мережа супермаркетів австрійського концерну зменшилася до 17 супермаркетів, з яких 12 — у Києві та Київській області, по два у Дніпрі та Одесі і 1 у Житомирі.

У березні 2019 року налічувалось 30 філіалів BILLA в Україні[2].

16 вересня 2020 року стало відомо, що австрійська компанія «Rewe International AG» продала українську мережу супермаркетів литовській компанії-засновнику ТОВ «Новус Україна» Consul Trade House UAB[3][4].

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]