Очікує на перевірку

Чіп звичайний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Чоп великий)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чіп звичайний
Чіп звичайний на молдовській поштовій марці
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Родина: Окуневі (Percidae)
Підродина: Luciopercinae
Рід: Чіп (Zingel)
Вид:
Чіп звичайний (Z. zingel)
Біноміальна назва
Zingel zingel

Чіп звичайний, або великий (Zingel zingel) — риба родини окуневих.

Поширення

[ред. | ред. код]
Zingel zingel

Поширений у басейні Дністра (верхня та середня течія), пониззі Дунаю, Пруті, річках Закарпаття. Ендемік цих річок. Реофільна риба. Зустрічається на глибоких ділянках річок з середньою, рідше швидкою течією та піщаним, глинистим або кам'янистим ґрунтом. Іноді зустрічається на мілководді.

Будова

[ред. | ред. код]

Тіло видовжене, циліндричне. Довжина до 45 см (зазвичай до 25 см), вага 200 — 300 г. Спинних плавця два, перший містить не менше 13 променів. Верхня щелепа довша за нижню. Тіло вкрите дрібною ктеноїдною лускою, грудна частина тулуба без луски. По боках тулуба проходить добре виражена бічна лінія, яка заходить і на хвостовий плавець. Зяброві кришки мають великий шип. Плавальний міхур відсутній. Забарвлення жовтувато-сіре з темними плямами та більш-менш вираженими смугами.

Спосіб життя та розмноження

[ред. | ред. код]

Чіп найактивніший у сутінках та вночі. Дорослі особини тримаються зазвичай поодинці, але під час живлення можуть збиратися у невеликі зграйки по 5 — 10 особин. Тримається біля дна. Живиться здебільшого вночі, кормом є личинки комах, черви, рачки, молюски, ікра та дрібна риба (йоржі, пічкурі). Тривалість життя – до 12 років.

Статевої зрілості досягає на 2 — 4 році, при розмірах 14 — 16 см. Нерест у квітні — травні, за температури води 13 — 16 °C. Плодючість — 10 — 18 тисяч ікринок. Ікру відкладає на дно. Ікра дрібна, приклеюється до субстрату. Личинки з'являються через два тижні.

Значення

[ред. | ред. код]

Вид внесено до Червоної книги України. Вилов заборонений Правилами аматорського та спортивного рибальства у внутрішніх водах України (1990).

Література

[ред. | ред. код]
  • «Світ рибалки», 2010 №2 (60) березень–квітень

Посилання

[ред. | ред. код]