Королівство Етрурія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Королівство Етрурія
Regno di Etruria

Держава-клієнт Франції
State flag simple of the Grand Duchy of Tuscany.svg
21 березня 1801 — 10 грудня 1807


Flag of France.svg
Flag of the Kingdom of Etruria.svg Royal Coat of Arms of Etruria.svg
Прапор Герб
Map Kingdom of Etruria.jpg
Королівство Етрурія
Столиця Флоренція
Мова(и) Італійська
Форма правління Монархія
Династія Бурбони
Король
 - 1801-1803 Людовік I
 - 1803-1807 Людовік II

Королівство Етрурія (італ. Regno di Etruria) - короткочасна італійська держава періоду Наполеонівських війн, що існувала на більшій частині території Тоскани з 1801 по 1807. Його назва походить від назви стародавньої держави етрусківЕтрурії.

Держава було створено підписанням 21 листопада 1801 Аранхуезького мирного договору між Францією та Іспанією. Династії Бурбонів, яка правила в Пармі, була компенсована втрата територій у північній Італії, яку захопив Наполеон I Бонапарт в 1796 році. В обмін на відмову герцога Пармського Фердинанда від претензій на ці території його син Людовік отримав трон короля Етрурії, яка була створена на території Великого герцоґства Тосканського. Великий герцог Тосканський Фердинанд III був повалений і йому виділили землю, конфісковану в архієпископа Зальцбурзького.

Перший король, Людовик I, помер в 1803, і трон посів його син Карл Людовик (під ім'ям Людовик II). Його мати, Марія Луїза, стала при ньому регентом. У 1807 році Наполеон приєднав королівство до Франції, створивши на його місці три нових департаменти.

Людовику II і його матері був обіцяний трон гіпотетичного королівства Північна Лузітанія на півночі Португалії, але через розрив між Наполеоном і іспанською гілкою Бурбонів в 1808 цей план не був реалізований.

Після повалення Наполеона в 1814 Тоскана була повернена попередньому Великому Герцоґу. У 1815 від Тоскани було відокремлено Герцоґство Лукка. Цим герцоґством керувала пармська гілка Бурбонів до 1847.

Джерела[ред.ред. код]

  • В цій статті були використані матеріали з англійської Вікіпедії.

Посилання[ред.ред. код]