Перейти до вмісту

Імператор Фушімі

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Імператор Фушімі
яп. 伏見天皇 Редагувати інформацію у Вікіданих
Народився10 травня 1265 Редагувати інформацію у Вікіданих
Помер8 жовтня 1317 (52 роки) Редагувати інформацію у Вікіданих
Jimyō-ind, Хейан-кьо Редагувати інформацію у Вікіданих
ПохованняFukakusa no Kita no Misasagid Редагувати інформацію у Вікіданих
КраїнаЯпонія Редагувати інформацію у Вікіданих
Діяльністькаліграф Редагувати інформацію у Вікіданих
Знання мовяпонська Редагувати інформацію у Вікіданих
НапрямокKyōgoku schoold Редагувати інформацію у Вікіданих
Посадаімператор Японії Редагувати інформацію у Вікіданих
РідJimyōin lined Редагувати інформацію у Вікіданих
БатькоІмператор Ґо-Фукакуса Редагувати інформацію у Вікіданих
МатиTōin Inshid Редагувати інформацію у Вікіданих
РодичіІмператор Камеяма Редагувати інформацію у Вікіданих
Брати, сестриПринц Хісаакі і Reishi-naishinnōd Редагувати інформацію у Вікіданих
У шлюбі зSaionji Shōshid, Itsutsuji (Fujiwara) Tsunekod, Tōin Suekod, Kitabatake Shinshid, Q106685925?, Q17230553?, Q108779932? і Q108910535? Редагувати інформацію у Вікіданих
ДітиІмператор Ґо-Фусімі, Jushi-naishinnōd, Enshi-naishinnōd, Імператор Ханадзоно, Son'en-hosshinnōd і Yoshiko-naishinnōd Редагувати інформацію у Вікіданих
Автограф

Імператор Фуші́мі (яп. 伏見天皇, ふしみてんのう; 10 травня 1265(12650510) — 8 жовтня 1317) — 92-й Імператор Японії, синтоїстське божество. Роки правління: 27 листопада 1287 — 30 серпня 1298[1].

Другий син імператора Ґо-Фукакуси і дружини Суеко, доньки Тоін Санео і онуки Сайондзі Кінцуне.. Замолоду звався принц Хірохіто. 1259 року його батька зрікся трону на користь зведеного брата Камеями. 1275 року призначено спадкоємцем трону. Але 1286 року імператор Ґо-Уда призначив свого сина принца Каніхару спадкоємцем трону, але 1287 року сіккен Ходзьо Садатокі змусив імператора зректися трону на користь принца Хірохіто, який й став імператором.

Його батько Ґо-Фукакуса став верховним імператором, перебравши управління імператорськими справами. Але вже 1290 року той зрікся усіх своїх політичних повноважень. 1290 року Асавара Тамейорі та члени його родини напали на імператорський палац, плануючи повалити Фушімі.

1298 року зрікся трону на користь свого сина — принца Танехіто — що знаний як імператор Ґо-Фусімі, а сам став верховним імператором. Намагався послабити вплив бакуфу на політичні справи, але марно. У відповідь Ходзьо Садатокі 1301 року змусив Ґо-Фусімі зректися трону на користь принца Куніхари, що став знаний як імператор Ґо-Нідзьо.

1308 року після перемоги над сьогуном Хісаакі сіккен Ходзьо Моротокі повалив Ґо-Нідзьо, підозрюючи того в змові, поставивши імператором принца Томіхіто (сина Фушімі), що став відомий як імператор Ханадзоно. Тому Фушімі знову став верховним імператором. 1313 року став буддійським ченцем. Перед тим наказав своєму синові Ґо-Фусімі всиновити молодшого брата імператора Ханадзоно, що дозволило Ґо-Фусімі стати верховним імператором. Це викликало значне невдоволення імператора. Як наслідок Ханадзоно не брав участь у поховальних заходах після смерті у 1317 року Фусімі.

Відзначився як талановитий поет. Він входив до поетичного гуртка свого друга — Кьоґоку Тамекане, що називався Кьоґоку-ха. Сприяв здобуттю переваги останньої над школою Нідзьо Тамейо. Низка його віршів увійшли до збірки «Ґьокуйо вака-сю». Також уславився як каліграф, його називали «майстром каліграфії». Низка дослідників вважає його найвідомішим японським каліграфом.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Усі дати подані за європейським календарем.

Джерела та література

[ред. | ред. код]
  • 『新編 日本史辞典』 (Нове видання. Словник історії Японії) / 京大日本史辞典編纂会. — 東京: 東京創元社, 1994. — P.1057—1058.
  • 『歴代天皇全史―万世一系を彩る君臨の血脈』 (歴史群像シリーズ (69)) (Вся історія Імператорів Японії — монархічне генеалогічне дерево безперервної лінії. Серія «Історичні портрети»). — 東京: 学研, 2003.
  • Рубель В. А. Японська цивілізація: традиційне суспільство і державність. — Київ: «Аквілон-Прес», 1997.

Посилання

[ред. | ред. код]