Перейти до вмісту

Імператор Хорікава

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Імператор Хорікава
яп. 堀河天皇 Редагувати інформацію у Вікіданих
Народився8 серпня 1079 Редагувати інформацію у Вікіданих
Помер9 серпня 1107 (28 років) Редагувати інформацію у Вікіданих
·малярія Редагувати інформацію у Вікіданих
ПохованняМонастир Рьоан Редагувати інформацію у Вікіданих
КраїнаЯпонія Редагувати інформацію у Вікіданих
Діяльністьправитель Редагувати інформацію у Вікіданих
Знання мовяпонська Редагувати інформацію у Вікіданих
Посадаімператор Японії Редагувати інформацію у Вікіданих
РідІмператорський дім Японії Редагувати інформацію у Вікіданих
БатькоІмператор Сіракава Редагувати інформацію у Вікіданих
МатиFujiwara no Kenshid Редагувати інформацію у Вікіданих
Брати, сестриKanshi-naishinnōd, Junshi-naishinnōd, Reishi-naishinnōd, Yasuko-naishinnōd, Shōe-hosshinnōd, Gyōkeid, Kakuhō-hosshinnōd і Kakugyō-hosshinnōd Редагувати інформацію у Вікіданих
У шлюбі зTokushi-naishinnōd, Empress Dowager Fujiwara no Ishid, Minamoto no Hitokod, Fujiwara no Muneko (daughter of Fujiwara no Takamune)d і Daughter of Fujiwara no Tokitsuned Редагувати інформацію у Вікіданих
ДітиІмператор Тоба, Saiun-hosshinnōd, Kishi-naishinnōd і Sōshi-naishinnōd Редагувати інформацію у Вікіданих

Імператор Хорікава (яп. 堀河天皇, ほりかわてんのう, хорікава тенно; 8 серпня 1079(10790808) — 9 серпня 1107) — 73-й Імператор Японії, синтоїстське божество. Роки правління: 5 січня 1087 — 9 серпня 1107[1].

Син імператора Сіракави та Фудзівара но Кенсі, названої доньки кампаку Фудзівара но Мородзане. При народженні отримав ім'я Тарухіто. 1085 року стає спадкоємцем трону. 26 листопада 1086 року його батько зрікся влади на користь Тарухіто. 5 січня 1087 року відбулася церемонії інтронізації. Через малий вік сессьо (регентом) став Фудзівара но Мородзане, втім фактична влада зосередилася у Сіракави, що став зватися Верховним імператором.

Протягом усього правління Хіракави точилася боротьба між кланом Фудзівара та Сіракавою, яка завершилася першій половині 1090-х років перемогою останнього. Імператором не впливав на жодні політичні рішення, тому звернув увагу на поезію, музику та науку.

1103 року перебдав свого сина Мунехіто на виховання батькові.

Був меценатом, шанувальником поезії. За його правління було укладено 2 антології (тьокусенвакасю): «Хорікава-ін-но онтокі хяку-сю вака» (1105—1106 роках) і «Хорікава-ін енкосоава», куди увійшли також вірші самого Хорікави. Його 9 віршів-вака також увійшли до антології «Кінйо вака-сю». Він був настільки пристрасним, що запам’ятовував музику на флейті, приклеюючи її на стіні палацу вночі.

Був автором щоденника імператора Хорікава «Запис минулого імператора», який на жаль втрачено. Збергелися його незначні уривки.

Не маючи міцного здоров'я від народження, імператор Хіракава помер 1107 року. Його було поховано біля Рьоандзі в Кіото. Трон перейшов до принца Мунехіто, що став відомий як імператор Тоба.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Усі дати подані за європейським календарем.

Джерела та література

[ред. | ред. код]
  • 『新編 日本史辞典』 (Нове видання. Словник історії Японії) / 京大日本史辞典編纂会. — 東京: 東京創元社, 1994. — P.1057—1058.
  • 『歴代天皇全史―万世一系を彩る君臨の血脈』 (歴史群像シリーズ (69)) (Вся історія Імператорів Японії — монархічне генеалогічне дерево безперервної лінії. Серія «Історичні портрети»). — 東京: 学研, 2003.
  • Рубель В. А. Японська цивілізація: традиційне суспільство і державність. — Київ: «Аквілон-Прес», 1997.

Посилання

[ред. | ред. код]