Імператор Нарухіто

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Нарухіто)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Його величність Нарухіто
Crown Prince Naruhito (2018).jpg
Народився 23 лютого 1960(1960-02-23) (59 років)
Дитяче ім'я принц Хіро
Правління 1 травня 2019 —
Резиденція Токійський палац
Порядок 126-й Імператор Японії
Ненґо Рейва
Попередник Акіхіто  

Нарухіто (яп. 徳仁; нар. 23 лютого 1960, Токіо) — старший син імператора Акіхіто і наслідний принц Японії (1989—2019), з 1 травня 2019 року — імператор Японії.[1] З початком правління Нарухіто в Японії почалася епоха «рейва».

Дитинство і освіта[ред. | ред. код]

Нарухіто народився 23 лютого 1960 року о 16:15 в Токіо. У дитинстві носив титул принца Хіро.

Став спадкоємцем престолу після смерті дідуся — імператора Хірохіто 7 січня 1989 року. Принц займається благодійною діяльністю.

У 1983—1985 роках навчався в Англії в Мертон Коледжі, Оксфорд. Має вчений ступінь магістра історичних наук, отриману в Університеті Гакусюїн в 1988 році. У вільний час принц грає на альті, любить бігати підтюпцем, пішохідний туризм, а також займається альпінізмом. Він написав кілька статей і спогади про оксфордські дні: «Темза і я: опис двох років в Оксфорді».

Шлюб і діти[ред. | ред. код]

Принц виказував знаки уваги і двічі робив пропозицію 29-річній Масако Овада, яка працювала дипломатом в японському міністерстві закордонних справ під керівництвом її батька Хісасі Овада, який в даний час є суддею в Міжнародному суді ООН, а раніше був віце-міністром закордонних справ і послом Японії в ООН. 19 січня 1993 року був оголошено про заручини.

9 червня 1993 кронпринц Японії і Масако Овада одружилися в Імператорському Синтоїстському Храмі в Токіо перед 800 запрошеними гостями і 500 мільйонами людей у ​​всьому світі, які спостерігали за ними за допомогою засобів масової інформації. Також на весіллі були присутні багато хто з коронованих осіб і більшість глав держав Європи. Пара зробила своїм будинком палац Тогу в Токіо.

Єдина дитина цієї пари, Айко, принцеса Тосі, народилася 1 грудня 2001 року.

Обговорення ситуації з Масако[ред. | ред. код]

Принц Нарухіто 11 липня 2008 року звернувся до публіки за розумінням і співчуттям до положення його хворої дружини, принцеси Масако, яка страждає від важкої форми депресії, діагностується як «синдромом порушення адаптації», і рідко з'являється на публіці. Принц був у 8-денний поїздці по Іспанії без неї: «Я прошу вас зрозуміти, що Масако зараз робить все можливе, щоб одужати за допомогою людей, що її оточують, і поставитися до неї з великодушним терпінням.»

Пара відзначила 15-ту річницю весілля 9 червня 2008 року. Тиск з приводу народження спадкоємця чоловічої статі згідно з древніми традиціями і Імператорським Сімейним Законом 1947 року був усвідомлений і прийнятий до відома, з метою допомоги в подоланні хвороби принцеси.

Генеалогічне дерево[ред. | ред. код]

(122) Мейдзі
 
(123) Тайсьо
 
(124) Сьова
 
(125) Акіхіто
 
(126) Нарухіто
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ясухіто
 
 
Масахіто
 
 
Фуміхіто
 
Хісахіто
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нобухіто
 
 
Томохіто
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Такахіто
 
 
Йосіхіто
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Норіхіто
 

Розбіжності щодо порядку спадкувавання[ред. | ред. код]

Народження Айко викликало необхідність підняття питання про можливість престолонаслідування по жіночій лінії. Призначена урядом група експертів представила 25 жовтня 2005 року доповідь, згідно з якою було рекомендовано змінити Імператорський закон про порядок спадкування від принципу лествичного права (тільки по чоловічій лінії) в сторону принципу первородства. 20 січня 2006 року прем'єр-міністр Дзюнітіро Коїдзумі відвів частину своєї щорічної програмній промові обговорення даного питання, коли він зобов'язався представити законопроект до парламенту, що дозволяє жінкам успадковувати імператорський трон в майбутньому. Коїдзумі не оповістив час створення та деталі законопроекту, але зазначив, що розробка буде проводитися відповідно до висновків урядової групи 2005 року.

Якщо закон буде прийнятий, то Айко стане першою японською кронпринцесою.

Однак в 2006 році молодший брат принца Нарухіто принц Акисино (Фуміхіто) став втретє батьком. Народжений хлопчик має більше шансів зійти на японський престол, ніж принцеса Айко.

У січні 2007 прем'єр-міністр Сіндзо Абе заявив, що знімає пропозицію про зміну Закону Імператорського Дому. Тому здається все менш імовірним, що положення про престолонаслідування будуть змінені, для того, щоб дозволити принцесі Айко стати правлячою імператрицею. Хоча в імператорських хроніках японської історії знаходять вісім правлячих імператриць, їх наступники часто обиралися серед чоловіків, що відбуваються по крові з Імператорського Дому. Внаслідок цього деякі консервативні вчені доводять, що жіноче панування було тимчасовим, і традиція наслідування тільки по чоловічій лінії повинна підтримуватися і в XXI столітті.

Особисті інтереси[ред. | ред. код]

Нарухіто цікавиться проблемами водних запасів Землі і їх збереження. Відносно цих питань у березні 2003 року як Почесний Президент 3-го Світового Водного Форуму він виступив з промовою на церемонії відкриття: «Водні шляхи, що з'єднують Кіото і місцеві регіони». Під час свого візиту в Мексику в березні 2006 року Нарухіто виступив з програмною промовою на церемонії відкриття 4-го Світового Водного Форуму: «Едо і водний транспорт». Крім того, в грудні 2007 року він прочитав ювілейну лекцію на церемонії відкриття 1-го Азіатсько-Тихоокеанського Водного Саміту, має назву: «Люди і Вода: від Японії до азіатів-Тихоокеанському Регіону».

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]