Історія іграшок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Історія іграшок

Toy Story
Український постер
Жанр комп'ютерна анімація
Режисер Джон Лассетер
Продюсер Ральф Ґуґґенгейм
Бонні Арнольд
Сценарист Джон Лассетер
Піт Доктер
Ендрю Стентон
Джо Ранфт
Джосс Ведон
Джоел Кохен
Алек Соколов
У головних
ролях
Том Генкс
Тім Аллен
Дон Ріклес
Джим Варні
Велес Шон
Джон Ратзенбергер
Джо Ранфт
Енні Поттс
Джон Морріс
Лоррі Меткалф
Ерік вон Деттен
Композитор Ренді Ньюман
Музика Ренді Ньюман
Кінокомпанія Піксар
Дистриб'ютор Buena Vista Pictures Distr. (США)
B&H (Україна)
Тривалість 81 хв.
Мова Англійська
Країна США США
Рік 1995
Дата виходу США 22 листопада 1995 (2D)
США 2 жовтня 2009 (3D)
Україна 1 жовтня 2009 (3D)[1]
Кошторис $30 млн. доларів
Касові збори 394.4 млн. доларів
IMDb ID 0114709
Наступний «Історія іграшок 2»
disney.go.com/toystory/
CMNS: Історія іграшок у Вікісховищі

«Історія іграшок» (англ. «Toy Story») — американський комедійний анімаційний мультфільм, створений студією «Pixar» спільно з «The Walt Disney Company». Перший фільм з франшизи "Історія іграшок". Режисером мультфільму став володар шести премій Оскар Джон Лассетер, продюсерами стали Ральф Ґуґґенгейм та Бонні Арнольд. Ренді Ньюман виступив композитором, тоді як Стів Джобс виконував роль виконавчого продюсера. Головні ролі озвучили Том Хенкс, Тім Аллен, Дон Ріклес, Джим Варні, Велес Шон, Джон Ратзербергер, Джо Ранфт, Енні Поттс, Джон Морріс, Лоррі Меткалф, Ерік вон Деттен.

Сюжет розповідає про іграшки, які оживають, коли поруч немає людей. Історія фокусується на відносинах ковбоя Вудді та космічного рейнджера Базза Лайтера. У Віду розвивається заздрість до База, коли він стає улюбленою іграшкою Енді, власника іграшок, і йому доводиться порозумітись зі своїм суперником, аби знайти вихід зі скрутного становища, в якому вони обидва опинились. Це був перший повнометражний фільм, повністю змодельований на комп'ютері, через що його вважають один з найкращих мультфільмів в історії. Мультфільм вийшов в американський прокат 22 листопада 1995 року і за час показу зібрав понад $191 млн, ставши найкасовішим мультфільмом року. Збори по всьому світу склали майже $362 млн. Фільм отримав високі оцінки від критиків, які відмітили інноваційний прорив у 3D анімації, сценарій, композицію Ньюмана. Мультфільм отримав три премії Оскар за найкращий режисерську роботу, найкращу пісню до фільму та найкращу музику до фільму.

З нагоди виходу у прокат «Історії іграшок 3» у 2010 році Disney вирішив повторно випустити у прокат першу частину «Історії іграшок» у форматі 3D. В американський прокат стрічка вийшла 2 жовтня 2009 року, а в український — на день раніше, 1 жовтня[1]. На 1 березня 2024 року фільм займав 77-му позицію у списку 250 кращих фільмів за версією IMDb.

Сюжет[ред. | ред. код]

За фільмом усі іграшки живі, хоча люди про це не здогадуються. У малого Енді є найулюбленіша іграшка — ковбой Вуді. Він живе разом зі своєю мамою та молодшою сестрою. Разом з Віду також живуть інші іграшки такі як: Картоплина, Рекс, Жилка, Бо Піп та інші. На його день народження йому подарували іграшку космічного рейнджера Базза Рятівника, який став його новим улюбленцем. Баззу вдається викликати враження в інших іграшок, що своєю чергою це викликає у Вуді заздрість.

За два дні перед від'їздом, Енді разом з родиною збирається їхати в Pizza Planet і мати дає йому можливість взяти одну з іграшок Вуді або Базза. В цей же день Вуді вирішив пожартувати над впевненим у своїй «космічності» Баззом: він попросив його врятувати життя іграшці, що валялася на підлозі за дошкою, аби скинути його вниз використавши радіокеровану машинку, але ненароком скинув рейнджера з вікна. Засмучені зрадою іграшки звинуватили Вуді у тому, що він заздрив Баззові, і вирішили позбутися його так само. Тепер він разом із рейнджером має знайти шлях додому. Енді залишає обох на заправці, поки ті не дістаються Pizza Planet за допомогою автомобіля одного з працівників. Зайшовши у середину ресторану, Базз переплутує ігровий автомат зі справжнім космічним кораблем і Вуді доведеться за ним бігти. Там вони зустрічаються купу зеленим прибульців всередині автомата. Після чого сусід Енді, на ім'я Сід забирає з собою Вуді та Базза з автомата разом з одним зеленим прибульцем.

В будинку Сіда вони наштовхаються на його бультер'єра, на ім'я Скад та колекцію іграшок-мутантів зібраних частин інших іграшок. Поки Вуді намагається знайти шлях втечі, Базз по телебаченню дізнається, що він всього лиш іграшка й усвідомлює, що Вуді мав рацію щодо його "несправжності" як космічного рейнджера. Базз після цього намагається перелетіти, але падає з висоти та ламає руку, після чого у нього стається ментальна травма. Після того, як іграшки Сіда пришили руку Базза, сам Сід забирає посилку з ракетою, яку планує запустити, однак вимушений підкласти через не сприятливі погодні умови. Вуді вдається переконати Базза, що його головна тема розважати Енді. Сід бере карету та Базза, після чого Вуді вдається згрупуватись разом з іграшками Сіда. Вони лякаються Сіда та рятують Базза.

Вуді та Базз наздоганяють вантажівку Енді, однак їх починає переслідувати пес Сіда. Скад хапає Вуді за руку, однак Баззу вдається дати йому відсіч. Визволившись, Вуді залізає всередину вантажівки та дістає з коробки радіокеровану машинку, виштовхуючи її для порятунку Базза від пса. Подумавши, що Вуді намагаються позбутися його також, вони викидають ковбоя з вантажівки. Втікши від пса, Базз разом з Вуді за допомогою радіокерованої машинки наздоганяють вантажівку. Однак в останньої розряджаються батарейки й Вуді змушений запустити ракету на спину Базза. Вони злітають в повітря, закидаючи машинку у вантажівку. В останній момент перед вибухом ракети, Базз розправляє свої крила і він разом з Вуді пролітають вантажівкою та приземляються в коробку всередині машини, біля Енді.

Наприкінці мультфільму, іграшкові солдати доповідають іншим про відкриття різдвяних подарунків. Коли Вуді жартує Баззу, що гіршого за нього уже не буде, до них доходить новина, що Енді в подарунок отримав цуценя Такси.

3D-реліз[ред. | ред. код]

З нагоди виходу у прокат третьої частини франшизи у 2010 році Disney вирішили зробити повторний реліз першої та другої частин «Історії іграшок» у форматі 3D.

Домашнє відео[ред. | ред. код]

У 2010 році «Історія іграшок» та «Історія іграшок 2» вийшли на Blu-Ray та DVD-дисках.

Ролі озвучили[ред. | ред. код]

Оригінальне озвучення Персонаж
Том Генкс Ковбой Вуді
Тім Аллен Базз Лайтер
Дон Ріклс Пан Картоплина
Джим Варні Жилка
Воллес Шон Рекс
Джон Ратзербергер Гам
Енні Потс Бо Піп
Джон Морріс Енді Девіс
Ерік вон Деттен Сід Філліпс
Лорі Меткалф Міс Девіс
Рональд Лі Ермі Сержант
Джеф Піджен Прибульці
Сара Фріман Ханна Філліпс
Пен Джиллет Чоловік з реклами про Базза Лайтера
Міккі МакГован Мати Сіда та Ханни Філліпс

Український дубляж[ред. | ред. код]

Фільм дубльовано студією «Le Doyen» на замовлення «Disney Character Voices International» у 2009 році[2].

  • Перекладач — Федір Сидорук
  • Режисер дубляжу — Ольга Чернілевська
  • Творчий консультант — Maciej Eyman

Ролі дублювали[ред. | ред. код]

Пісні виконували[ред. | ред. код]

  • «Я твій навіки друг»Дмитро Гарбуз
  • «Дивина» — Дмитро Гарбуз
  • «Я не здійму більше вітрил» — Дмитро Гарбуз
  • «Я твій навіки друг» (реприза) — Дмитро Гарбуз та Сергій Юрченко
  • Текст пісень — Роман Дяченко
  • Музичний керівник — Світлана Заря

Саундтрек[ред. | ред. код]

Toy Story Official Soundtrack
Саундтрек-альбом
Композитор Ренді Ньюман
Виконавець Ренді Ньюман
Дата випуску 30 травня 2006
Жанр Музика до фільму
Тривалість 53:44
Лейбл Walt Disney Records
Продюсер Bonnie Arnoldd, Ralph Guggenheimd і Едвін Кетмелл
Хронологія Pixar soundtrack
Попередній
←
Історія Іграшок 2
(1999)
Наступний
→

Інформація про дубляж пісень українською вище.

Автор музики і слів Ренді Ньюман

#НазваТривалість
1.«You've Got a Friend in Me» (у виконанні Ренді Ньюмана)2:04
2.«Strange Things» (у виконанні Ренді Ньюмана)3:18
3.«I Will Go Sailing No More» (у виконанні Ренді Ньюмана)2:57
4.«Andy's Birthday»5:58
5.«Soldier's Mission»1:29
6.«Presents»1:09
7.«Buzz»1:40
8.«Sid»1:21
9.«Woody and Buzz»4:29
10.«Mutants»6:05
11.«Woody's Gone»2:13
12.«The Big One»2:51
13.«Hang Together»6:02
14.«On the Move»6:18
15.«Infinity and Beyond»3:09
16.«You've Got a Friend in Me» (у виконанні Ренді Ньюмана)2:42
51:44
Charts
Чарт (1995) Позиція
U.S. Billboard 200 94

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Історія іграшок 3D / Toy Story 3D [Архівовано 4 березня 2017 у Wayback Machine.] - Кіно-переклад, 1 жовтня 2009
  2. Історія іграшок / Toy Story Ukrainian Voice Cast. WILLDUBGURU (фр.). Архів оригіналу за 12 травня 2019. Процитовано 12 травня 2019.

Посилання[ред. | ред. код]