Шахід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іслам

теч

Історія ісламу

Основи Ісламу

ЄдинобожністьСимвол віри
МолитваПіст
Благодійність
Паломництво до Мекки

Основні представники

МагометПророки ісламу
Сподвижники пророка
Халіфи
Нащадки пророка

Книги і закони

КоранСуннаХадис
МазгабШаріатІджтигад

Течії ісламу

СунізмШиїзмСуфізмВаххабізмСалафізм
ІбадизмАшаритиМатуридизмМутазиліти
ІсмаїлізмДрузиАлавіти
ІмамітиЗейдити
Хариджизм

Ісламська культура
ТеологіяДжихад

ІсламізмПанісламізмУмма
СвятаЖінка
Ісламська літератураІсламська поетикаІсламська каліграфіяІсламська наукаІсламська архітектураТермінологія


Шахі́д (араб. شهيد‎‎ — звучить як шагі́д),— буквальний переклад з арабської «свідок» (див. «шахада» — свідоцтво, «символ віри» в ісламі. У мусульман і православних арабів найчастіше вживається у сенсі «мученик за віру» в т.ч. і стосовно християнських мучеників.

Так само як і в мовах інших народів світу, в арабській мучениками (шахідами) можуть також називати загиблих під час війни, як невинно вбитих так і загиблих під час визвольної (священної) війни, (джихаду). В таких випадках про загиблих люди кажуть: "став шахідом", тобто "пав мученицькою смертю".

Шахідами в мусульманських історіях-хадисах також називають людей, що загинули від рук бандитів, померлих від тяжких хвороб, жінок, що померли під час вагітності, або після пологів.

У наш час, з легкої руки ЗМІ і деяких мусульманських релігійних і суспільних діячів, шахідами називають терористів-смертників, з чим погоджуються далеко не всі мусульмани, пояснюючи це тим, що іслам засуджує самогубство і вбивство.

В будь-якому випадку і в ісламі, і в християнстві остаточне вирішення питання про те, хто є мучеником-шахідом належить лише Богу, лише він має право вирішувати, хто потрапить до Раю.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]