Шахід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Частина серії статей на тему:
Іслам
Аллах
Аллах
ЄдинобожністьІсторіяТермінологія
Шаблон ШаблониКатегорія КатегоріяAllah-green.svg Портал

Шахі́д (араб. شهيد‎‎ — звучить як шагі́д),— буквальний переклад з арабської «свідок» (див. «шахада» — свідоцтво, «символ віри» в ісламі. У мусульман і православних арабів найчастіше вживається у сенсі «мученик за віру» в т.ч. і стосовно християнських мучеників.

Так само як і в мовах інших народів світу, в арабській мучениками (шахідами) можуть також називати загиблих під час війни, як невинно вбитих так і загиблих під час визвольної (священної) війни, (джихаду). В таких випадках про загиблих люди кажуть: "став шахідом", тобто "пав мученицькою смертю".

Шахідами в мусульманських історіях-хадисах також називають людей, що загинули від рук бандитів, померлих від тяжких хвороб, жінок, що померли під час вагітності, або після пологів.

У наш час, з легкої руки ЗМІ і деяких мусульманських релігійних і суспільних діячів, шахідами називають терористів-смертників, з чим погоджуються далеко не всі мусульмани, пояснюючи це тим, що іслам засуджує самогубство і вбивство.

В будь-якому випадку і в ісламі, і в християнстві остаточне вирішення питання про те, хто є мучеником-шахідом належить лише Богу, лише він має право вирішувати, хто потрапить до Раю.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]