Джон Теффт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джон Ф. Теффт
англ. John F. Tefft
Джон Ф. Теффт англ. John F. Tefft

Посол США в Росії
Нині на посаді
На посаді з 19 листопада 2014
Президент   Барак Обама
Попередник Майкл Макфол

Час на посаді:
20 листопада 2009 — 3 серпня 2013
Президент Барак Обама
Попередник Вільям Тейлор
Наступник Джеффрі Пайєтт

Посол США в Грузії
Час на посаді:
23 серпня 2005 — 9 вересня 2009
Президент Джордж Вокер Буш, Барак Обама
Попередник Річард Майлс
Наступник Джон Басс

Посол США в Литві
Час на посаді:
30 серпня 2000 — 10 травня 2003
Президент Білл Клінтон, Джордж Вокер Буш
Попередник Кіт Сміт
Наступник Стівен Малл

Народився 1949
Медісон, Вісконсин
Дружина Mariella Cellitti Tefft
Нагороди CASMR Recruiting Ribbon.PNG

Джон Теффт (англ. John F. Tefft; нар. 1949, Медісон, Вісконсин) — 7-й Надзвичайний і повноважний посол США в Україні з 2009 по 30 липня 2013 року.

Призначення[ред.ред. код]

30 вересня 2009 Президент США Барак Обама номінував Джона Теффта на посаду посла США в Україні.[1]

У жовтні Комітет у закордонних справах Сенату США схвалив кандидатуру Джона Теффта на посаду Надзвичайного і Повноважного посла Сполучених Штатів в Україні.[2] Під час свого представлення він відзначив, що економічне процвітання України залежить від реформування енергетичного сектору. «У цьому і США, і Європа готові допомогти», — наголосив дипломат. Теффт відзначив особливу роль України у створенні європейської системи безпеки, а також у розвитку партнерських відносин з НАТО. «Україна розробила щорічну національну програму співпраці з НАТО, і ми підтримуємо майбутнє членство України в НАТО, якщо буде зроблено такий вибір», — сказав посол.

Дипломатична служба[ред.ред. код]

На час призначення в Україну Джон Теффт працював на дипломатичній службі 38 років, більшу частину яких він працював у дипломатичних місіях США в країнах Східної Європи, зокрема в Литві, Грузії і Росії.

Теффт вважається «чистим» дипломатом, без спецслужбістських нашарувань, але водночас є фахівцем з питань озброєнь. Саме цей напрям курирував у Римі й Тель-Авіві, займався ним у Держдепі у 1989–1992 роках, крім того, кілька років був радником з міжнародних питань Національного воєнного коледжу (National War College) — дуже престижного закладу, який фактично являє собою академію при Національному університеті оборони у Вашингтоні.

Джон Теффт на всіх своїх дипломатичних посадах виявляв підкреслену повагу до країни перебування, її культури, історії та мови й водночас жорстко відстоював інтереси США. В одному з інтерв'ю він розповідав, що вивчив у достатній для спілкування мірі такі непрості мови, як іврит, угорську та литовську. Але це не завадило Теффту в ультимативній формі заборонити керівництву Грузії співпрацювати з Іраном на довготерміновій основі в питанні постачання газу.

Однією з найяскравіших сторінок дипломатичної кар'єри Теффта стала його енергійна діяльність з дипломатичного забезпечення Помаранчевої революції та налагодження американсько-українських взаємин нової якості після неї. 7 вересня 2004 року він прибув у Київ у ранзі заступника помічника держсекретаря США з європейських та євразійських справ. Тоді Джон Теффт офіційно виявив стурбованість з приводу неналежного проведення виборчої кампанії в Україні, зокрема нерівного доступу кандидатів до ЗМІ. Підтримав перебування українських військ у Іраку. 15 лютого 2005 року саме Теффт анонсував підтримку з боку США вступу України в НАТО. Він активно готував перший візит Президента Віктора Ющенка в США, а згодом неодноразово коментував становище в Україні й висловлював ставлення Держдепу до нього.

21 квітня 2014 було озвучено намір президента Барака Обами призначити Теффта послом США на Росії. 8 липня МЗС Росії видав агреман на призначення Теффта новим главою диппредставництва США в Москві[3][4].

29 липня 2014 Сенат США затвердив Джона Теффта на посаду посла на Росії. За Теффта проголосували як демократи, так і республіканці.

Кар'єра[ред.ред. код]

  • 2014 — посол США в Російській Федерації.
  • 2005–2009 — посол США в Грузії,
  • 2003–2005 — заступник помічника держсекретаря США з європейських та євроазійських справ, відповідав за відносини з Росією, Україною, Білоруссю та Молдовою.
  • 2000–2003 — посол США в Литві
  • 1996–1999 — заступник посла США в Москві
  • 1996–1997 — виконував обов'язки тимчасового повіреного у справах США в Росії.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]