Марк Емілій Павло (консул 302 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Емілій Павло
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер після 301 до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, державний і військовий очільник
Суспільний стан патрицій[1]
Посада консул
Термін 302 рік до н. е.
Попередник Луцій Генуцій Авентін
Рід Емілії
Батько Луцій Емілій Павло
Мати невідомо
У шлюбі з невідомо
Діти Марк Емілій Павло

Марк Емілій Павло (лат. Marcus Aemilius Paullus; ? — після 301 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 302 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Еміліїв. Син Луція Емілія Павла. Про раннє життя немає відомостей. У 302 році до н. е. його обрано консулом разом з Марком Лівієм Дентером. Під час своєї каденції змусив відступити луканів та спартанського військовика Клеонима, що висадився у Таренті.

У цей час почалося велике повстання племені марсів та проти Риму піднялися етруски. Тому римський сенат вимушений був призначити диктатора Марка Валерія Максима Корва. Останній після відмови Квінта Фабія Максима Рулліана призначив Емілія Павло своїм заступником — начальником кінноти. На цій посаді спочатку разом з диктатором він розбив марсів. Згодом особисто рушив проти етрусків, яких переміг при Руселаї. Про подальшу долю немає відомостей.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Elimar Klebs: Aemilius 116). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band I,1, Stuttgart 1893, Sp. 580. (нім.)
  1. Digital Prosopography of the Roman Republic