Публій Корнелій Арвіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Корнелій Арвіна
лат. Publius Cornelius A.f. Arvina
Народився невідомо
Помер після 288 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Посада консул
Термін 306, 288 роки до н. е.
Рід Корнелії
Батько Авл Корнелій Косс Арвіна

Публій Корнелій Арвіна (лат. Publius Cornelius Arvina; ? — після 288 до н. е.) — військовий, державний та політичний діяч Римської республіки, консул 306 і 288 років до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Корнеліїв.

У 306 році до н. е. його обрано консулом разом з Квінтом Марцієм Тремулом. Під час своєї каденції отримав від сенату завдання рушити до Самніуму для придушення повстань у Калатії та Сорі. Вибравши невдалу позицію, Публій Корнелій виявився відрізаний від військ свого колеги. Квінт Марцій, який вирушив на допомогу, був атакований самнітами, однак, обом консулам вдалося об'єднати свої війська і здобути блискучу перемогу. Після цього Квінт Марцій відбув до Риму, а Публій Корнелій залишився з військом у Самніумі. За ці дії Арвіна отримав від сенату право на тріумф.

У 294 році до н. е. його обрано цензором разом з Гаєм Марцієм Рутілом. У 288 році до н. е. Публія Корнелія вдруге обрано консулом, знову разом з Квінтом Марцієм Тремулом.

З того часу про подальшу долю Публія Корнелія Арвіна згадок немає.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Friedrich Münzer: Cornelius 66). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft. Band 4, 1. Halbband: Claudius bis Cornificius. (RE IV, 1) Stuttgart: J. B. Metzlersche Verlagsbuchhandlung, 1900, Sp. 1260 (нім.)