Гай Сульпіцій Лонг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гай Сульпіцій Лонг
Народився невідомо
Помер після 312 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Ім'я при народженні Gaius Sulpicius Longus
Діяльність політик, військовий і державний діяч
Посада консул
Термін 337, 323, 314 роки до н. е.
Батько Сервій Сульпіцій Лонг
Рід Сульпіції

Гай Сульпі́цій Лонг (лат. Gaius Sulpicius Longus; ? — після 312 до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, триразовий консул 337, 323, 314 років до н. е..

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Сульпіціїв. Його батьком був Сервій Сульпіцій Лонг.

Вперше Гая Сульпіція було обрано консулом у 337 році до н. е. разом з Публієм Елієм Петом. Того ж року розпочалася війна із війна між сідіцинами і союзними Риму аврунками. Гай Сульпіцій і його колега були спрямовані їм на допомогу. Однак, через неквапливість консули не встигли допомогти союзникам, тому сенат призначив диктатора Гая Клавдія Регілленса.

У 323 році до н. е. його було вдруге обрано консулом, цього разу разом з Квінтом Авлієм Церретан. Гай Сульпіцій відправився воювати з самнітами. Римляни розорили землі Самніуму, однак, відкритих бойових дій не було.

у 319 році до н. е. його можливо було обрано цензором з колегою, ім'я якого залишилось невідомим.

У 314 році до н. е. його втретє було обрано консулом, цього разу разом з Марком Петелієм Лібоном. Тоді тривала друга Самнітська війна. Було захоплено місто Сору і землі авзонів. У тому ж році консули розгромили самнитів при Кавдії, після чого рушили до Бовіану, де передали війська диктатору Гаю Петелію Лібону Візолу.

У 312 році до н. е. Гай Сульпіцій був призначений диктатором для підготовки до війни з етрусками.

Подальша доля Гая Сульпіція Лонга невідома.

Джерела[ред.ред. код]

  • Friedrich Münzer: Sulpicius 75). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band IV A,1, Stuttgart 1931, Sp. 813–814. (нім.)