Марк Фослій Флакцінатор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Фослій Флакцінатор
Народився невідомо
Помер після 314 до н. е.
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, державний і військовий очільник
Посада консул
Термін 318 рік до н. е.
Попередник Луцій Папірій Курсор
Наступник Гай Юній Брут Бубульк
Рід Фослії
Батько Гай Фослій Флакцінатор

Марк Фослій Флакцінатор (лат. Marcus Foslius Flaccinator; ? — після 314 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 318 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Фосліїв. Син Гая Фослія Флакцінатора та онук Марка Фослія Флакцінатора, великого понтифіка. Завдячуючи родинному впливу швидко зробив кар'єру.

У 320 році до н. е. диктатор Гай Меній призначив Марка Фослія своїм заступником — начальником кінноти. Вони займалися розслідування таємних змов у Капуї. Однак, після того як дізнання причетних до справи осіб завершилося, Гай Меній став ініціювати справи проти знатних римських громадян. Проти диктатора і начальника кінноти були висунуті звинувачення в зловживанні повноваженнями, внаслідок чого Гай Меній, а потім і Марк Фослій залишили свої посади. Їх обох притягнули до суду, в ході якого вони блискуче виправдалися.

У 318 році до н.е його обрано консулом разом з Луцієм Плавтієм Венноном. З перемінним успіхом воював проти самнітів.

У 314 році до н. е. диктатор Гай Меній знову призначив Фослія начальником кінноти. Подальша доля не відома. Втім можливо у 413 році до н.е. також був начальником кінноти при диктаторові Гає Петелії Лібоні Візолі.

Джерела[ред. | ред. код]