Луцій Фурій Камілл (консул 349 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Фурій Камілл
Народився невідомо
Помер після 345 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Суспільний стан патрицій
Посада консул
Термін 349 рік до н. е.
Попередник Марк Попілій Ленат
Наступник Марк Валерій Максим Корв
Рід Фурії
Батько Марк Фурій Камілл

Лу́цій Фу́рій Камі́лл (лат. Lucius Furius Camillus; ? — після 345 до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, консул 349 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Фуріїв. Син відомого військовика Марка Фурія Камілла. Про молоді роки немає відомостей.

У 350 році до н. е. Луція Фурія було призначено диктатором для проведення виборів консулів (Луцій Корнелій Сціпіон був тяжко хворий, а Марка Попілія Лената було тяжко поранено в битві з галлами). У результаті виборів Камілл став консулом разом з Аппієм Клавдієм Крассом Інрегілленсом. Втім останній помер під час підготовки до війни з галлами. Тому зрештою війська очолив Луцій Фурій Камілл.

Фурій залишив 2 легіони для оборони міста, ще 4 легіони надав претору Луцію Пінарію Нату для охорони узбережжя Лаціуму від нападів грецьких піратів. З іншими 4 легіонами Луцій Фурій виступив проти галлів. У битві при Помптіні римляни розбили галльську армію й змусили їх відступити вглиб Апулії.

У 345 році Луція Фурія Камілла знову було призначено диктатором для організації боротьби з повсталими аврунками, з чим він успішно впорався. Подальша доля його невідома.

Джерела[ред. | ред. код]