Луцій Емілій Мамерцін Привернат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Емілій Мамерцін Привернат
Народився
Рим
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Суспільний стан Патрицій
Посада консул Римської республіки[d], давньоримський сенатор[d], диктатор, диктатор і начальник кінноти

Луцій Емілій Мамерцін Привернат (IV ст. до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 341 і 329 років до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Еміліїв. Син Луція Емілія Мамерціна, консула 366 та 363 років до н. е. У 352 році до н. е. його призначив начальником кінноти диктаторі Гай Юлій Юл. На цій посаді він воював проти етрусків.

У 342 році до н. е. знову його призначено начальником кінноти диктатором Марком Валерієм Максимом Корвом. Цього разу Мамерцін брав участь у бойових діях проти самнітів.

У 341 році до н. е. його було обрано консулом разом з Гаєм Плавтієм Венон Гіпсеєм. Воював проти Прівернума (сучасне м. Пріверно), вольсків, втім не досить вдало. У 355 році до н. е. його призначено диктатором для проведення коміцій. У 329 році до н. е. його вдруге обрано консулом, цього разу разом з Гаєм Плавтієм Деціаном. За час каденції він разом з Плавтієм здолав галлів та Прівернум, за що отримав тріумф і агномен Привернат.

У 326 році до н. е. з огляду на те, що диктатор Марк Клавдій Марцелл не організував коміції, Луцій Емілій обирається інтеррексом для проведення виборів консулів. У 316 році до н. е. призначено диктатором для війни проти самнітів, в першу чергу влаштувавши облогу міста Сатікула.

Джерела[ред. | ред. код]

  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, vol. II, Boston, Little, Brown, and Company, 1867. (англ.)