Луцій Емілій Мамерцін Привернат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Луцій Емілій Мамерцін Привернат (IV ст. до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Еміліїв. Син Луція Емілія Мамерціна, консула 366 та 363 років до н. е. У 352 році до н. е. призначений начальником кінноти при диктаторі Гаї Юлії Юлі. На цій посаді він воював проти етрусків.

У 342 році до н. е. знову стає начальником кінноти — при диктаторі Марку Валерії Максимі Корві. Цього разу Мамерцін брав участь у бойових діях проти самнітів.

У 341 році до н. е. обирається консулом (разом з Гаєм Плавтієм Венон Гіпсеєм). Воював проти Прівернума (сучасне м. Пріверно), вольсків, втім не досить вдало. У 355 році до н. е. призначається диктатором для проведення коміцій. У 329 році до н. е. знову обирається консулом (разом з Гаєм Плавтієм Децианом). За час каденції він разом з Плавтієм здолав галлів та Прівернум, за що отримав тріумф.

У 326 році до н. е. з огляду на те, що диктатор Марк Лавдій Марцелл не організував коміції, Луцій Емілій обирається інтеррексом для проведення виборів консулів. У 316 році до н. е. призначається диктатором для війни проти самнітів, в першу чергу влаштувавши облогу міста Сатікула.

Джерела[ред.ред. код]

  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, vol. II, Boston, Little, Brown, and Company, 1867.