Матрац

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pillowtop-mattress.jpg

Матра́ц — м'яка товста підстилка для лежання.

Види сучасних ортопедичних матраців[ред.ред. код]

Сучасні ортопедичні матраци можуть бути двох видів: пружинні та безпружинні.

Будова безпружинного матраца[ред.ред. код]

Безпружинний матрац формується шарами моноліту латексу або пінополіуретану, а також іншими наповнювачами (кокосова плита, бавовняне полотно, вовна та ін). Для створення жорстких моделей безпружинних матраців застосовується поєднання латексних і кокосових плит, більш тонких в порівнянні з монолітним блоком.

Будова пружинного матраца[ред.ред. код]

Пружинний блок, наповнювачі, допоміжні прошарку, чохол — ось основні складові частини такого матраца. Пружинні блоки, у свою чергу, поділяються на залежні і незалежні.

Залежний пружинний блок[ред.ред. код]

Залежний пружинний блок (блок залежного плетіння, Bonnel, LFK) так названий тому, що для його створення використовуються з'єднані між собою пружини, що мають форму спіралі. Вплив на одну пружину викликає рух інших. Матраци з залежними пружинами з'явилися понад 150 років тому. Сучасні виробники, які використовують залежні пружинні блоки, що представляють їх сьогодні в поєднанні з високоякісними матеріалами прошарків і чохлів.

Матраци в залежними пружинними блоками поєднують в собі традиції комфорту з доступною ціною.

Незалежний пружинний блок[ред.ред. код]

Незалежний пружинний блок (пружинний блок кишенькового типу, незалежні пружини, Pocket Springs, TFK, Multipocket, Vernestet, Interactive та інші) — результат сучасніших технологічних розробок. Пружини, що складають такий блок, не з'єднані між собою і працюють автономно, забезпечуючи максимальну зручність. Натискання на одну пружину не впливає на інші. Кожна пружина поміщена в окремий чохол, а чохли з'єднані між собою. Чим більше кількість пружин на одиницю площі, тим більше ортопедичний ефект матраца.

Наповнювачі матраців[ред.ред. код]

Основна функція наповнювача матраца — розподіл навантаження і надання матрацу більшої чи меншої жорсткості / м'якості. Існує безліч видів наповнювачів, виробники постійно експериментують з матеріалами та їх обробкою. Усі наповнювачі можна розділити на два види: природні і штучні. Останні можуть бути двох видів: створені з натуральної сировини і спеціально оброблені, а також повністю синтетичні. Спеціальна обробка натуральних матеріалів допомагає підкреслити і поліпшити деякі їх властивості. І природні, і штучні матеріали мають ряд переваг і специфічних властивостей. Часто в сучасних ортопедичних матрацах натуральні і штучні наповнювачі використовуються в поєднанні один з одним.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]