Сексомнія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сексомні́я (англ. sexsomnia, sleep sex) — розлад психіки, при якому людина під час сну займається сексом чи виявляє іншу сексуальну активність. Сексомнія вважається варіацією лунатизму. Проявляється як у чоловіків, так і у жінок. Характерною рисою є неосмислення та незапам'ятовування людиною, що відбувається. Іноді спогади можливі, але зазвичай дія сприймається як сексуальний сон.

Першу наукову публікацію, в якій припустили, що сексуальна поведінка під час сну може бути окремим типом парасомній (незвичних дій людей уві сні), видали у 1996 році три дослідники — Колін Шапіро (англ. Colin Shapiro) і Нік Траджановік (англ. Nik Trajanovic) з університету Торонто та Пауль Федоров (англ. Paul Fedoroff) з Університету Оттави.[1] З 2005 року Американська академія медицини сну (англ. American Academy of Sleep Medicine) визнала сексомнію як самостійний синдром.

За результатами досліджень, опублікованих у віснику Академії психосоматичної медицини (англ. Academy of Psychosomatic Medicine), сексомнія має три ступені:

  1. Найменш небезпечна, проявляється в розладах сну, не доставляє особливого занепокоєння навколишнім.
  2. Випадки, наслідки яких «проявляються в деякій моральній шкоді».
  3. У найважчих ситуаціях хворі вступають з партнерами в несвідомо-сомнабулічний сексуальний контакт.

Відомі випадки, коли партнери отримували травми. Найчастіше це пов'язано з тим, що людина уві сні веде себе набагато грубіше, агресивніше, ніж звичайно.

При сексомнії сексуальні дії відбуваються в несвідомому стані. Це не дозволяє вважати їх злочинами. Є прецеденти, коли діагноз «сексомнія» дозволяв зняти звинувачення в зґвалтуванні. [2]

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]