Острови Святої Єлени, Вознесіння і Тристан-да-Кунья

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Острови Святої Єлени, Вознесіння і Тристан-да-Кунья
Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha

Прапор Герб
Розташування
Столиця Джеймстаун
Найбільші поселення Джеймстаун
Единбург семи морів
Джорджтаун
Офіційні мови англійська
Державний устрій Залежна територія
 - Королева Єлизавета II
Площа
 - Загалом 420 км²
Населення
 - перепис 2008 р. 7 543
 - Густота 18/км²
Валюта Фунт Святої Єлени, Фунт стерлінгів (SHP, GBP)
Часовий пояс  (UTC+0)
Домен інтернету

Острови Святої Єлени, Вознесіння та Тристан-да-Кунья (англ. Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha) — заморська територія Великої Британії, що складається з островів Святої Єлени і Вознесіння, а також архіпелагу Тристан-да-Кунья, розташованих в Південній Атлантиці на захід від африканського узбережжя.

Носила назву Острів Святої Єлени та Території (англ. Saint Helena and Dependencies) до 1 вересня 2009 року, коли набула чинності нова конституція, що закріпила рівний статус кожної острівної групи[1].

Географія[ред.ред. код]

Острів Святої Єлени — вулканічного походження. У південній його частині є кілька вимерлих кратерів заввишки до 818 м. Клімат пасатний, тропічний. У піднесених районах випадає до 1000 мм опадів у рік. В районі Джеймстауна — всього близько 140 мм в рік.

Острів Вознесіння — вулканічного походження — плато з погаслими кратерами, висотою до 858 м (Гора Грін). Він розташований на підводному хребті. Клімат тропічний. Опадів випадає 700–1000 мм на рік.

Тристан-да-Кунья — група з чотирьох вулканічних островів. Острів Тристан-да-Кунья — найбільший — згаслий вулкан, конічної форми, висотою до 2060 м.

Природа[ред.ред. код]

На острові Святої Єлени переважають луки та чагарник і, ростуть ялиці, евкаліпти, кипариси. Острів Вознесіння покритий трав'янистою рослинністю. Близько 80 видів флори островів є ендемічними (див. Список ендемічної флори Островів Святої Єлени, Вознесіння і Тристан-да-Кунья).

Населення[ред.ред. код]

Загальне населення всіх островів становить 5661 за переписом 2008 року. На острові Святої Єлени проживає 4255 чол., А на островах Тристан-да-Кунья 284 чол. Острів Вознесіння не має постійного населення, там тільки живуть службовці і військові з сім'ями: 1122 особи жителі острова Святої Єлени, 200 чоловік з Великобританії і 150 чоловік з США. Етнічний склад: сентленці — нащадки англійських, голландських, португальських переселенців, індійців, африканців; китайці.

Адміністративний поділ території[ред.ред. код]

Адміністративно (і географічно) територія поділяється на три частини, кожна з яких управляється радою. Губернатор території керує Законодавчою Радою острова Св. Олени, а на островах Вознесіння та Тристан-да-Кунья він представлений адміністраторами, які очолюють Ради цих островів.

Group Type Площа (км²) Площа у кв. милях (sq mi) Населення Столиця
Острів Святої Єлени Острів Святої Єлени (Saint Helena) administrative area 122 47 3,751 Джеймстаун (Jamestown)
Ascension Island Острів Вознесіння (Ascension Island) dependency 88 34 1,122 Джорджтаун (Georgetown)
Tristan da Cunha Тристан-да-Кунья (Tristan da Cunha) dependency 200 77 284 Единбург семи морів (Edinburgh of the Seven Seas)
Загалом 410 158 6,563 Джеймстаун (Jamestown)

Економіка островів[ред.ред. код]

Економіка в значній мірі залежить від фінансової допомоги Великобританії, яка в 2007 році склала майже $ 27 млн ​​або 70% державного річного бюджету. Місцеве населення в основному займається рибальством, розведенням домашньої худоби і продажем виробів кустарних промислів. Робочих місць дуже мало, тому 25% населення виїжджають у пошуках роботи на острів Вознесіння, Фолклендські острови і в Великобританію. За даними на 1998 рік за кордоном працювали понад 1200 чоловік.

На островах вирощують каву, зернові, картоплю, овочі; розводять худобу. Розвинене рибальство, крім риби на островах Тристан-да-Кунья добувають омарів.

Експорт: льон.

Імпорт: промислові товари, паливо.

Основні торговельні партнери: Великобританія і ПАР.

Примітки[ред.ред. код]