Молочниця (картина Вермера)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Молочниця
нід. De Melkmeid чи Het Melkmeisje
Johannes Vermeer - De melkmeid.jpg
Автор Ян Вермер
Час створення 1658–1660 роки
Розміри 45,5 × 41 см
Матеріал олія на дошці
Місцезнаходження Державний музей (Амстердам)

«Молочниця» — одна з найвідоміших і найбільш популярних картин нідерландського живописця Яна Вермера.

Історія[ред. | ред. код]

Картина була написана Яном Вермером близько 1658–1660 років. «Молочниця» виділяється серед нідерландського живопису своєю композиційною простотою. Тема повсякденного побуту вже піднімалася раніше такими художниками, як Де Хох і Терборх, але Вермеру вдалося створити неповторний витвір.

Фігура жінки з глечиком чітко виділяється на тлі порожньої білої стіни. На відміну від попередників, Вермер активно використовує чіткі контури. Для додаткової виразності контур спини навіть виділений тонкою білою лінією. За допомогою рентгена вдалося з'ясувати, що на стіні художник спочатку розмістив якийсь предмет, можливо це була карта. Достеменно невідомо, що спонукало Вермера залишити стіну голою, можливо, він зробив це щоб не навантажувати картину символікою, або ж просто біла стіна здалася йому більш виразним тлом для фігури.

У 1669 році картина була продана за велику на ті часи суму — 175 флоринів. Дорожче був оцінений тільки «Краєвид Делфта» (200 флоринів). В каталозі аукціону 1719 року їй була дана характеристика: «знаменита робота пензля Вермера Делфтського, справжній твір мистецтва». Нині картина перебуває в Державному музеї в Амстердамі.

Література[ред. | ред. код]

  • Артур К. Уилок. Ян Вермеер. — СПб. : ICAR. — ISBN 5-8592-073-2.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]