Обговорення користувачки:Antanana/Архів 2019
![]() | Це архів минулих обговорень. Не змінюйте вміст цієї сторінки. Якщо ви хочете почати нове обговорення або ж відновити старе, будь ласка, зробіть це на поточній сторінці обговорення. |
Обкладинка
Чи не могли б Ви детальніше пояснити чому обкладинка книги не відповідає вимогам добропорядного використання --Roman Frankiv (обговорення) 17:05, 2 січня 2019 (UTC)
- привіт! звісно. невільний файл повинен відповідати усім умовам у ВП:КДВ. там ще бракує однієї важливої. також можна було б посперечатися чи дійсно така критична ілюстрація гіпотетичного вигляду саме для цієї статті, але то таке. там є ілюстрації із більшими проблемами --アンタナナ 17:34, 2 січня 2019 (UTC)
Вітаю. Перепрошую, а хіба є зміни щодо свободи панорами в Україні? Кінотеатр «Київ» був відкритий 1952 року. Архітектори — будівлі В. Чуприна (пом. 1989), О. Тацій (пом. 1967), В. Онащенко (пом. після 1969). Усі вони померли значно пізніше 1952 року, тобто їх твори ще не перейшли до суспільного надбання. Також відсутні відомостей про надані дозволи від спадкоємців. Таким чином фотографію не можна було переносити на вікісховище, оскільки існує велика ймовірність, що її виставлять на вилучення через відсутність свободи панорами. --AMY (обговорення) 17:12, 2 січня 2019 (UTC)
- привіт! з Новим роком. на жаль, комерційність свободи панорами ще не є реальністю і законопроєкт 7539 не зрушився (Приберіть камери! Що означає відсутність «свободи панорами» в Україні?), але я брала до уваги це обговорення: c:Commons:Deletion requests/Files in Category:Chervonoarmiiska Street, Kiev, яке завершилося підсумком «залишити» --アンタナナ 17:21, 2 січня 2019 (UTC)
- Насправді @NickK: тоді в обговоренні ввів спільноту в оману. Дійсно, будинок кінотеатру починали проектувати та будувати ще до війни, але то був зовсім інший проект, хоча той же Василь Онащенко, що помер після 1969 року, був серед співавторів. Зрештою, побудували його після війни за проектом Чуприни, Онащенка та Тація, про що є безліч послань у довідниках «Київ» Шулькевича та Дмитренко (1958, с. 92; 1968, с. 217; 1982, с. 233), Словнику художників України (1973, с. 225), энц. словаре «Киев» (1982, с. 233–224; 1985, с. 254) тощо. Зрештою, у бібліотеці ім. Заболотного зберігаються авторські креслення. --AMY (обговорення) 17:46, 2 січня 2019 (UTC)
Invitation to Organize Wiki Loves Love 2019
Wiki Loves Love (WLL) is an International photography competition of Wikimedia Commons to subject love testimonials happening in the month of February 2019.
The primary goal of the competition is to document love testimonials through human cultural diversity such as monuments, ceremonies, snapshot of tender gesture, and miscellaneous objects used as symbol of love; to illustrate articles in the worldwide free encyclopedia Wikipedia, and other Wikimedia Foundation (WMF) projects. February is around the corner and Wiki Loves Love team invites you to organize and promote WLL19 in your country and join hands with us to celebrate love and document it on Wikimedia Commons. The theme of 2019 is Festivals, ceremonies and celebrations of love.
To organize Wiki Loves Love in your region, sign up at WLL Organizers page. You can also simply support and spread love by helping us translate the commons page in your local language which is open for translation.
The contest starts runs from 1-28 February 2019. Independent from if there is a local contest organised in your country, you can help by making the photo contest Wiki Loves Love more accessible and available to more people in the world by translating the upload wizard, templates and pages to your local language. See for an overview of templates/pages to be translated at our Translations page.
Imagine...The sum of all love!
--MediaWiki message delivery (обговорення) 12:33, 6 січня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Автори, редактори і перекладачі Тех. новин бажають вам приємного 2019 року.
Недавні зміни
- Розширення RelatedSites згортають. Воно використовувалося для створення інтервікі-посилань у Вікімандрах, що зараз виконують Вікідані. [1]
Ведення журналів Logstash у MediaWiki переміщають на нову інфраструктуру. Це поточне впровадження. [2]
codesearch.wmflabs.org було оновлено новими й оновленими репозиторіями і новими опціями пошуку коду. [3]
У декількох вікі 17 грудня було створено обліковий запис «Фільтр зловживань» для виконання деяких технічних робіт у фільтрі зловживань. Цей обліковий запис має права адміна, але є системним користувачем і жодна людина не може його використовувати. Цей обліковий запис вже існував у вікі, де фільтр зловживань може блокувати, що й робиться через нього. Більше інформації та плани на майбутнє можна переглянути у T212268.
Проблеми
У фільтрі зловживань дія «Звузити» має три параметри: кількість, період і групи. Вони тепер мають строго відповідати вимогам, переліченим на mediawiki.org. Список зламаних фільтрів є у Фабрикаторі. Якщо ви знайомі з фільтром зловживань, будь ласка, погляньте і полагодьте їх. [4]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 8 січня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 9 січня, а 10 січня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
- Офісні години Платформи пошуку перенесено на 9 січня. Тут є деталі щодо часу й дати.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
18:30, 7 січня 2019 (UTC)
Питання
Antanana вітаю! можете на днях глянути сторінку тематичних тижнів та місяців, де ми спілкувалися раніше? Це не так терміново, проте якщо вас не пінгануло, хочу, щоб ви знали про власне про саму наявність питання.--Yasnodark (обговорення) 14:37, 10 січня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: December 2018
|
Доброго дня! За порадою Користувач:Roman333 я звертаюся до Вас, як до найбільш авторитетного і знаючого фахівця у даній галузі. Нещодавно у мене було вилучено півтора десятка зображень, які я завантажував протягом 2018 року для використання у своїх статтях. Тож звертаюся до Вас, щоб Ви мені буквально «на пальцях» пояснили порядок дій із цим добропорядним використанням. Коли треба вставляти цей шаблон і як заповняти його? На етапі завантаження фото на commons чи в тілі самої статті? Прикро, скоро буде рік як я у вікіпедії, а ще не навчився цим користуватися...--Гуманіст (обговорення) 09:40, 10 січня 2019 (UTC)
- доброго дня! перш за все: добропорядне використання можливе тільки у Вікіпедії, локально. не на Вікісховищі. Вам потрібно вантажити тут: Вікіпедія:Майстер завантаження файлів (кнопка «Натисніть тут для початку роботи»). інструмент проведе Вас потрібними кроками, але я можу розписати коротко про обкладинку, наприклад: 1) є стаття про значиму книгу, можна завантажити обкладинку її до Вікіпедії; 2) роздільність файлу має бути невелика, така, яка використовується у статті (зазвичай це 220пкс чи 300 пкс); 3) в описі файлу має бути додано {{обґрунтування добропорядного використання}} і шаблон, який легко дає зрозуміти до якої категорії файлів належить цей ({{обкладинка книги}} у нашому гіпотетичному прикладі). якщо брати загалом: невільний файл має відповідати всім 10 критеріям із ВП:КДВ, я про це трохи більше розписала у розмові тут: ред. № 24125640, але я думаю, що буде більш зрозуміло, коли Ви візьмете якусь із вилучених обкладинок на сховищі, і скористаєтеся майстром завантаження. тоді у Вас можуть бути якісь конкретніші питання, або навпаки. все стане дуже просто й зрозуміло :) п.с. зможу відписати тільки пізніше ввечері. зараз поганий доступ до інету, даруйте --アンタナナ 10:21, 10 січня 2019 (UTC)
- Antanana, я тільки що оформив файл https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Антін_Лютницький.jpg. Якщо можна, подивіться, будь-ласка, чи все вірно — треба ще щось робити, чи можна додавати у статтю?--Гуманіст (обговорення) 14:30, 10 січня 2019 (UTC)
- @Гуманіст: привіт! тільки зараз дісталася до інету та комп'ютера. так, виглядає, що все добре із файлом. будуть конкретні запитання — звертайтеся! --アンタナナ 10:12, 11 січня 2019 (UTC)
- @Antanana:, вітаю! Виникло конкретне запитання — як видалити завантажений файл? Тільки що завантажив https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Ілюстрація_до_оповідання_"Міжзоряна_нянька"_з_авторського_збірника_"Марсіанські_зайці".jpg, спробував його використати у статті Суддя і любов. Вийшло не дуже красиво — зображення витягнуте, займає багато місця, як не крути, враховуючи те, що там треба ще два оповідання проілюструвати, я взагалі відмовився від цієї ідеї. Спробував видалити файл вручну шляхом редагування коду, з'явився напис «сторінка очищена», але зображення нікуди не зникло. Мене за це не покарають, я ж зазначив, що файл буду використовувати у статті, а виходить, що він там лежатиме без діла, ще, можливо, й розміри має завеликі?))--Гуманіст (обговорення) 13:54, 12 січня 2019 (UTC)
- @Гуманіст: доброго дня! вилучати файли у нас можуть адміністратори, файли не можна вилучити шляхом «очищення інформації», це вилучає тільки опис їхній. якщо ще доведеться просити про вилучення файл, то ставте на ньому шаблон {{Db-test}}. цей файл я вилучила. щодо ілюстрації: якщо у Вас є книга на руках, то значно кращою ілюстрацією для статті про книгу (чи оповідання) може бути цитата з неї. оформити можна через шаблон {{Quote box}}, наприклад. також можна створити статтю у Вікіцитатах із кількома цитатами з книги і послатися на Вікіцитати зі статті. як варіянт --アンタナナ 10:36, 15 січня 2019 (UTC)
- п.с. щодо Файл:Вольфганг Бот.jpg — його доведеться вилучити. можна обґрунтувати використання невільних фотографій людей, які померли (бо вже неможливо створити вільну заміну) чи навіть для людей, які засуджені до довічного ув'язнення. але не фото живих значимих людей. я його знайшла на флікрі під вільною ліцензією і завантажила на Вікісховище: File:Wolfgang Both (5738083443).jpg, але мені не зовсім зрозуміло чи дійсно тут все добре, глянемо, що покаже перевірка фото --アンタナナ 10:55, 15 січня 2019 (UTC)
- @Гуманіст: доброго дня! вилучати файли у нас можуть адміністратори, файли не можна вилучити шляхом «очищення інформації», це вилучає тільки опис їхній. якщо ще доведеться просити про вилучення файл, то ставте на ньому шаблон {{Db-test}}. цей файл я вилучила. щодо ілюстрації: якщо у Вас є книга на руках, то значно кращою ілюстрацією для статті про книгу (чи оповідання) може бути цитата з неї. оформити можна через шаблон {{Quote box}}, наприклад. також можна створити статтю у Вікіцитатах із кількома цитатами з книги і послатися на Вікіцитати зі статті. як варіянт --アンタナナ 10:36, 15 січня 2019 (UTC)
- @Antanana:, вітаю! Виникло конкретне запитання — як видалити завантажений файл? Тільки що завантажив https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Ілюстрація_до_оповідання_"Міжзоряна_нянька"_з_авторського_збірника_"Марсіанські_зайці".jpg, спробував його використати у статті Суддя і любов. Вийшло не дуже красиво — зображення витягнуте, займає багато місця, як не крути, враховуючи те, що там треба ще два оповідання проілюструвати, я взагалі відмовився від цієї ідеї. Спробував видалити файл вручну шляхом редагування коду, з'явився напис «сторінка очищена», але зображення нікуди не зникло. Мене за це не покарають, я ж зазначив, що файл буду використовувати у статті, а виходить, що він там лежатиме без діла, ще, можливо, й розміри має завеликі?))--Гуманіст (обговорення) 13:54, 12 січня 2019 (UTC)
- @Гуманіст: привіт! тільки зараз дісталася до інету та комп'ютера. так, виглядає, що все добре із файлом. будуть конкретні запитання — звертайтеся! --アンタナナ 10:12, 11 січня 2019 (UTC)
- Antanana, я тільки що оформив файл https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Антін_Лютницький.jpg. Якщо можна, подивіться, будь-ласка, чи все вірно — треба ще щось робити, чи можна додавати у статтю?--Гуманіст (обговорення) 14:30, 10 січня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Тепер можна використовувати Google Translate в інструменті перекладу вмісту. [5][6]
- До файлів у Вікісховищі можна додавати підписи. Підписи — це коротці описи файлу. Їх можна перекладати всіма мовами, які ми використовуємо, але в них не можна використовувати вікірозмітку.
- Раніше після цитованого атрибута HTML треба було ставити пробіл. Тепер ні. Це означає, що деякі сторінки можуть виглядати інакше, коли ви їх зберігаєте, навіть якщо ви не редагували ту частину тексту. [7][8]
Шаблони з <templatestyles> не показували відмінності між робочим шаблоном і пісочницею під час тестування. Це вже виправили. Тепер <templatestyles> має новий параметр
wrapper
. Ви можете використовувати його для селекторів на зразок.mw-parser-output <wrapper parameter value> <selector from CSS page>
. [9]
Проблеми
- Коли ви бачите редагування у стрічці Нових редагувань або в історії сторінки, деякі з них мають мітки. Деякі мітки додаються автоматично, ви також можете додавати їх вручну. Мітки редагувань, додані вручну, можна редагувати. Певний час ця можливість не працювала, але це вже виправили. [10]
Зміни цього тижня
- Відтепер можна переміщувати файли з вашої вікі у Вікісховище, зберігаючи історію файлів, завдяки новому Файлоекспортеру. З 16 січня він з'явиться у бета-функціях у всіх вікі. Якщо хочете його потестувати, активуйте його і перевірте файл конфігурації вашої вікі.
- Користувачі, які можуть значно нашкодити вікі, якщо хтось захопить їхню обліковку, мусять мати більш безпечні паролі. Це стосується адміністраторів та інших груп користувачів. Вони не можуть використовувати паролі, що визначені як звичайні. Облікові записи зі звичайними паролями легко зламати. Кілька тижнів тому список звичайних паролів було розширено, змінився текст повідомлення про помилку. Деякі групи користувачів було додано до тих, що не можуть використовувати звичайні паролі. Це робиться для того, щоб убезпечити усі облікові записи з правами користувачів, які можуть завдати шкоди. [11]
Змінну фільтру зловживань
minor_edit
було вилучено. Вона застаріла ще в 2016 році, і тепер її не можна використовувати. Ви можете виправити деякі фільтри, які її використовують. Їх можна знайти в пошуку на сторінці Спеціальна:Фільтр редагувань.Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 15 січня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 16 січня, а 17 січня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 16 січня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
У майбутньому користувачам можна буде заблокувати редагування певної сторінки чи простору назв. Значення «блокування» також зміниться. Це означає, що інструменти, які використовуються для блокувань, можливо, треба буде оновити. [12]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
17:55, 14 січня 2019 (UTC)
Зображення
@Antanana:Доброго ранку. Перемістіть мої деякі файли до Вікісховища. Дякую.--Максим Огородник (обговорення) 06:08, 18 січня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Тех. новини
- Минулого тижня деякі люди не отримали випуск Тех. новин. Це сталося через проблему з масовими повідомленнями. Якщо ви не отримали минулий випуск, ви можете почитати його на Меті. [13]
Недавні зміни
- Інструмент перекладу вмісту тепер використовуватиме версію 2 як основну для тих користувачів, що увімкнули в себе бета-функцію. Ця версія, наприклад, додає категорію стеження
Сторінки з неперевіреними перекладами
до перекладів, в яких може бути машинний переклад без виправлених проблем. Це робиться для того, щоб інші користувачі могли знайти і вичитати ці статті. Цю категорію можна знайти у Вікіпедіях на сторінціСпеціальна:TrackingCategories
. - https://mediawiki2latex-large.wmflabs.org тепер може конвертувати до 800 сторінок у PDF, EPUB або ODT. Раніше можна було лише 200 сторінок.
Проблеми
- Після редагування шаблону у візуальному редакторі, весь вміст часом зберігається одним рядком. Це ускладнює роботу редакторам, які працюють з вікірозміткою, а також ускладнює перегляд змін до сторінки. Ця проблема ставалася з редагуваннями з 8 по 17 січня, але її вже виправили. [14]
- Масові повідомлення використовуються для додавання повідомлень на велику кількість сторінок. Останнім часом ця функція працює ненадійно. Деякі повідомлення доходили не до всіх. [15][16]
- Через проблеми з базою даних, яку треба було терміново виправити, 17 січня більшість вікі не можна було редагувати упродовж кількох хвилин. Це вже виправили. [17]
Зміни цього тижня
- З'явиться можливість використовувати template styles у просторі назв
Модуль
. [18] Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 22 січня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 23 січня, а 24 січня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 23 січня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
20:34, 21 січня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Сервери Вікімедіа використовують HHVM для виконання PHP-коду. Планується, що вони перейдуть на PHP7 і перестануть використовувати HHVM. Ви можете протестувати PHP7 із новою бета-функцією. У такий спосіб ви можете допомогти виявити і повідомити про проблеми.
Проблеми
- Коли хтось перейменовує сторінку на назву, що вже існує, то сторінка, що існувала під нею раніше, вилучається. Упродовж кількох місяців це не завжди працювало, і деякі користувачі могли зіткнутися з повідомленням про помилку. Це вже виправили. [19]
Зміни цього тижня
- Цього тижня немає нової версії MediaWiki.
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 30 січня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
18:15, 28 січня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни цього тижня
- Було надто легко випадково зняти галочку на Спеціальна:Налаштування. Це виправлять. [20]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 5 лютого. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 6 лютого, а 7 лютого — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 6 лютого о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
17:12, 4 лютого 2019 (UTC)
Патрулювання статей Вікімарафону
Привіт! Дякую, що ти долучилася до проекту патрулювання статей Вікімарафону. Ми створили сторінку зі списком неперевірених статей. Запрошую долучатися до їхньої перевірки і позначати відпатрульовані тобою статті на тій сторінці. --Acedtalk 03:15, 7 лютого 2019 (UTC)
Запрошую до організації конкурсу CEE Spring
Привіт! Ти вже була членкинею оргкомітету CEE Spring минулого року. Якщо бажання долучатися нікуди не зникло, запрошую переглянути сторінку обговорення проекту й дописатися та коментувати основні питання. -- З пов., ViraMotorko (WMUA) (обг.) 16:44, 7 лютого 2019 (UTC)
This Month in GLAM: January 2019
|
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Ви можете використовувати CSS-клас
ambox
, щоб показувати проблеми сторінки мобільним читачам. При використанніambox
є класи, які можна використати.
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 12 лютого. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 13 лютого, а 14 лютого — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 13 лютого о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
18:45, 11 лютого 2019 (UTC)
Блокировка
Можно заблокировать свою учетную запись по собственному желанию. спасибо Владимир1997 ([[Обговорення користувача:Владимир1997|обговорення]
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 14:06, 14 квітня 2019 (UTC)])
Блокировка уз
Можно заблокировать учетную запись по собственному желанию. спасибо. Владимир1997 ([[Обговорення користувача:Владимир1997|обговорення]
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 14:06, 14 квітня 2019 (UTC)])
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Коли Ви дякуєте комусь у мобільній версії, то матимете дві секунди, щоб скасувати подяку. Це зроблено на випадок того, якщо клацнули по кнопці подяки випадково. [21]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 19 лютого. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 20 лютого, а 21 лютого — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 20 лютого о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Є пропозиція додати червоне посилання до результатів пошуку в мобільній версії, якщо сторінки з такою назвою немає. Тобто так, як це працює в стаціонарній версії. Ви можете залишити відгуки. [22]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
23:14, 18 лютого 2019 (UTC)
Talk to us about talking
Фонд Вікімедіа планує глобальну консультацію про комунікацію. Її мета — зібрати разом вікімедійців та взагалі любителів вікі, щоб покращити інструменти комунікації.
Ми хочемо, щоб усі дописувачі мали змогу спілкуватися одне з одним у вікі, незалежно від свого досвіду, навичок чи пристроїв.
Ми прагнемо почути думки якомога більшої кількості різних частин спільноти Вікімедіа: різних проектів, різних мов, з різних точок зору.
Зараз ми плануємо консультацію, і нам потрібна ваша допомога.
Нам потрібні волонтери, що допоможуть поговорити з їхніми спільнотами чи групами користувачів.
Ви можете допомогти, розпочавши дискусію у своїй вікі. Ось що треба зробити:
- Спочатку, запишіть свою групу ось тут .
- Далі, створіть сторінку (або розділ у Кнайпі чи гілку електронних листів — що звичніше для вашої групи), щоб зібрати інформацію від інших людей у своїй групі. Це не голосування чи прийняття рішень — ми просто збираємо відгуки.
- Далі запитайте людей, що вони думають про процеси комунікації. Ми хочемо почути історії та іншу інформацію про те, як люди спілкуються між собою у вікі і поза нею. Будь ласка, поставте, за можливості, ці п'ять запитань:
- Коли ви хочете обговорити тему зі своєю спільнотою, які інструменти краще для вас працюють і які проблеми вам заважають?
- Які риси сторінок обговорення допомагають новачкам, а які заважають їм?
- Які риси сторінок обговорення напружують членів вашої спільноти?
- Що б ви хотіли робити на сторінках обговорення, але не можете через технічні обмеження?
- Які є важливі аспекти «вікіобговорення»?
- І нарешті, будь ласка, перейдіть до сторінки Консультації щодо сторінок обговорення 2019 на Mediawiki.org і повідомте, про що ви дізналися від своєї групи. Будь ласка, додайте посилання, якщо обговорення було публічним.
Ви також можете допомогти створити список багатьох різних способів, у які люди спілкуються між собою.
Не усі групи, активні у вікі чи навколо вікі, використовують ті самі способи обговорювати речі: це може бути у вікі, у соцмережах, зовнішніми каналами… Розкажіть нам, як спілкується ваша група.
Ви можете почитати більше про процес загалом на mediawiki.org. Якщо у вас є запитання чи ідеї, ви можете залишати відгук про процес консультації своєю мовою.
Дякуємо! Чекаємо на розмову з вами.
Trizek (WMF) 15:09, 21 лютого 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Доступна нова версія програмки Вікіпедії для iOS. У ній є, наприклад, підсвітка синтаксису і нові панелі інструментів, щоб легше було писати вікітекстом. Також є нічний режим, функція пошуку на сторінці та інше. Ви можете залишати свої відгуки та побажання. [23]
Зміни цього тижня
- Коли ви переглядаєте свій список спостереження чи сторінку недавніх редагувань, то можете використовувати нові фільтри перегляду редагувань. Вони дозволяють обирати мітки для фільтрування різних редагувань. Порожні мітки більше не будуть показуватися. [24]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 26 лютого. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 27 лютого, а 28 лютого — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 27 лютого о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Програмка Вікіпедії для Android запрошуватиме користувачів редагувати описи для об'єктів Вікіданих, у яких є статті Вікіпедії, але немає описів. Запрошення бачитимуть лише користувачів, які вже додали певну кількість описів на Вікіданих у застосунку, які не були відкинуті. Це робиться, щоб уникнути спаму і поганих редагувань. Ви можете почитати більше і залишити відгук.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
21:17, 25 лютого 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 5 березня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 6 березня, а 7 березня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 6 березня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Ви можете залишити свій відгук щодо майбутнього сторінок обговорення.
- Мобільний веб-сайт буде використовувати стандартні шрифти на вашому комп'ютері чи телефоні, замість спільного шрифту. Так стане легше читати текст різними писемностями. [25][26]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:38, 4 березня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: February 2019
|
Вікідані
Вітаю. Дуже прошу Вас підтримати мене тут. Мені зі права конче потрібні для боротьби з вандалізмом. Буду надзвичайно сильно Вам вдячний! До речі, дуже дякую Вам за MassMessage!--DiMon2711 14:28, 10 березня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Сторінки можуть використовувати геокоординати з Вікіданих завдяки фукнції Lua
mw.wikibase.entity:formatStatements
або парсерній функції#statements
. Якщо є таке використання, і вікі може використовувати Kartographer, то показуватиметься<maplink>
Kartographer'а. Ви можете повідомляти про баги або ставити запитання у Фабрикаторі. - Тепер існує стрічка подій (EventStream), де можна бачити, коли у вікі Вікімедіа додаються і прибираються посилання. Ви можете почитати про обговорення і плани.
Проблеми
- У деяких вікі не можна буде редагувати упродовж короткого періоду 19 березня (UTC), починаючи з 15:00 UTC і на 15 хвилин, або й менше. Ви можете переглянути список вікі, яких це стосується. Це потрібно для мережевої підтримки. Вікі будуть доступні для читання.
- Редактори, що користуються Firefox, мали проблеми з копіюванням тексту при редагуванні у візуальному редакторі: при спробі вибрати текст, що всередині містить примітки, шаблони чи зображення, часто виділялася лише частина тексту. Це вже виправили. [27]
- Деякі карти не працювали 8 березня. Це вже виправили. [28][29]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 12 березня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 13 березня, а 14 березня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 13 березня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
19:29, 11 березня 2019 (UTC)
Конкурс WikiGap Challenge
Вітаю! Запрошую взяти учать у міжнародному конкурсі WikiGap-виклик, метою якого є покращення висвітлення жінок у Вікіпедії. Конкурс триває з 8 березня по 8 квітня 2019, щоб взяти участь, вам потрібно зареєструватись у розділі Учасники. Пропоновані до створення статті можна переглянути тут. Переможці марафону отримають призи від Вікімедіа Швеція. --Tespaer (обговорення) 23:39, 15 березня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни цього тижня
- Коли ви відкидатимете редагування, то в більшості вікі зможете побачити підтвердження дії: запитання, чи ви справді хочете відкотити редагування. Це робиться для того, щоб уникнути хибних натискань. Цю можливість треба буде увімкнути у налаштуваннях. У німецькій Вікіпедії вона буде увімкнена за замовчуванням з 28 березня. [30][31]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 19 березня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 20 березня, а 21 березня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 20 березня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Адміни зможуть заборонити комусь редагувати сторінку або простір назв. Це уже працює у деяких вікі Вікімедіа. Ви можете почитати докладніше. Якщо ваша вікі хоче протестувати цю можливість, ви можете повідомити про це розробників. [32]
Toolforge will shut down the Ubuntu Trusty job grid. This will happen the week of 25 March. Tools that use this grid needs to be moved to the new Debian Stretch job grid. If they haven't, they will be taken offline. Maintainers can restart the tools later. Users may not be able to use them in the meanwhile. You can see a list of affected tools.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
19:44, 18 березня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Нова версія інструменту перекладу вмісту використовуватиметься для всіх нових перекладів. Стара версія і далі використовуватиметься для перекладів, які були у ній початі. Більшість користувачів не помітять жодних змін. Понад 80% опублікованих перекладів уже використовують нову версію. [33]
Проблеми
- Була проблема під час редагування у Safari на iOS: після введення опису редагування не можна було зберегти сторінку. Це вже виправили. [34]
- Коли ви прогортуєте сторінку на пристроях з iOS, панель редагування може часом зникати. Це скоро виправлять. [35]
- Вікі можуть перевизначати повідомлення інтерфейсу у вікі. З'явилася проблема, що інколи замість показувалися старі версії будь-яких змінених повідомлень, зокрема sitenotice та інших важливих частин інтерфейсу. Це виправили близько 2019-03-22 16:00 (UTC). Залогінені користувачі все ще можуть бачити хибне повідомлення; очищення кешу сторінки має виправити це. [36]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 26 березня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 27 березня, а 28 березня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 27 березня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
18:05, 25 березня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни цього тижня
- Сповіщення повідомляють вам про те, що відбувається у вікі. Ви можете увімкнути сповіщення про нові посилання на створені вами сторінки. З метою підвищення продуктивності, електронні листи про це більше не приходитимуть. [37]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 2 квітня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 3 квітня, а 4 квітня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна приєднатися до зустрічі технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 3 квітня о 15:00 (UTC). Див. як приєднатися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:29, 1 квітня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Більше вікі зараз тестують редагування розділів у візуальному редакторі для мобільних користувачів. Ви можете почитати докладніше.
- Адміни у французькій та польській Вікіпедії можуть заборонити комусь редагувати сторінку чи простір назв. Якщо ваша вікі хоче увімкнути собі таку можливість до того, як вона стане доступною усім вікі, ви можете повідомити це розробникам. [38][39]
Проблеми
- Упродовж 30 хвилин 11 квітня, починаючи з 05:00 (UTC), ви зможете лише читати, але не редагувати, більшість вікі. Це через апаратну проблему. Ви можете переглянути список вікі, яких це стосується. [40]
- Оновлення карт спричинило деякі проблеми 29 і 30 березня. Його відкотили. [41]
- Сторінки у деяких Вікімандрах мали проблеми з верхнім заголовком. Це вже виправили. [42]
Зміни цього тижня
- Коли ви додаєте опис редагування, візуальний редактор шукає ваші недавні описи редагувань на випадок, якщо ви хочете використати той, який вже був. Це працює і у візуальному режимі, і у вікітекстовому у стаціонарній версії сайту. На мобільні версії теж працює. [43]
- Вікі Вікімедіа отримають скорочувач URL, він запрацює з 11 квітня. Ви можете почитати докладніше. [44]
Магічне слово
{{REVISIONID}}
більше не працюватиме з причин швидкодії. При попередньому перегляді сторінки воно видаватиме" "
(порожнє місце). Коли ви читаєте сторінку, воно видаватиме"-"
(дефіс). Поки що це зачепить лише контентові простори назв. [45]Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 9 квітня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 10 квітня, а 11 квітня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна приєднатися до зустрічі технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 10 квітня о 15:00 (UTC). Див. як приєднатися.
Майбутні зміни
- З'явиться можливість попереднього перегляду приміток. Це означає, що коли ви наводите вказівник миші на посилання, то з'явиться спливне віконце з попереднім переглядом примітки. Це працюватиме дуже схоже на попередній перегляд сторінок. Це робиться, щоб не треба було переходити в кінець сторінки, щоб глянути на примітку. Спочатку ця можливість буде доступною як бета-функція у німецькій та арабській Вікіпедії. [46][47]
Зміниться JSON-вивід Вікіданих. Порожні контейнери будуть серіалізовані як порожні об'єкти. Це разюча зміна, яка вплине на інструменти, що використовують JSON-вивід та API. Вона відбудеться 30 квітня. Ви можете почитати докладніше і дізнатися, як протестувати свій код.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
18:24, 8 квітня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: March 2019
|
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- У всіх вікі в редакторі вікітексту тепер працює Майстер шаблонів.
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 16 квітня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 17 квітня, а 18 квітня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 17 квітня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- У Вікіданих з'явиться новий обмежувач під назвою
suggestion
. Від цього зміниться те, як працює обмежувачWikibaseQualityConstraints
, що перевіряє API. [48][49] - Можна потестувати властивість
depicts
для структурованих даних у Вікісховищі.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
23:00, 15 квітня 2019 (UTC)
Ідея.
Привіт! Ми тут із колегою обговорювали Зображення дня і якось дійшли до ідеї поєднати це із місячником. Що скажеш? Див обговорення тут і тут. --Nickispeaki (обговорення) 10:35, 17 квітня 2019 (UTC)
- привіт. дякую, відписала на сторінці обговорення Vova-goc --アンタナナ 12:38, 17 квітня 2019 (UTC)
Лиепая (аэропорт)
Треба перейменувати. --188.163.16.93 14:36, 17 квітня 2019 (UTC)
- привіт.
Зроблено --アンタナナ 14:39, 17 квітня 2019 (UTC)
- передивись Нові статті, там тих Лиепая (аэропорт) аж дві статті. повилучай, постав захист та попередь авторку будь ласка. --188.163.16.93 14:59, 17 квітня 2019 (UTC)
- і мою сторінку обговорення теж вилучи. --188.163.16.93 15:07, 17 квітня 2019 (UTC)
дякую. --188.163.16.93 15:12, 17 квітня 2019 (UTC)
- будь ласка :) --アンタナナ 15:29, 17 квітня 2019 (UTC)
Щодо П'яндж і ПО
Доброго дня! Стаття П'яндж ще у 2016 році було перейменована на ВП:ПС. Чи потрібне не донині персональне обмеження до користувача Zvr на сторінку Пяндж, що було встановлене у 2014 році для боротьби з війною перейменувань П'яндж→Пяндж? --『 』 Обг. 12:03, 21 квітня 2019 (UTC)
- привіт! перепрошую, свята :) ні, думаю, що вже нема потреби у цьому персональному обмеженні --アンタナナ 06:12, 2 травня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- URL-посилання функції розширеного пошуку тепер показує, у якому просторі назв ви шукаєте. Поле простору назв на сторінці пошуку за замовчуванням згорнуте. Ще ви можете додавати нові поля до інтерфейсу пошуку завдяки перехопленню. [50][51][52]
- Мобільна веб-версія вікі тепер виглядає трошечки інакше. [53]
Зміни цього тижня
- Цього тижня немає нової версії MediaWiki.
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 23 квітня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Статті Вікіпедії тепер матимуть мета-властивість
sameAs
. Вона додає структуровані дані. Це полегшує пошук статей Вікіпедії пошуковими рушіями, а також робить легшим повторне використання контенту. Невдовзі буде проведено A/B-тестування. [54][55]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
19:08, 23 квітня 2019 (UTC)
Latest tech news from the Wikimedia technical community. Please tell other users about these changes. Not all changes will affect you. Translations are available.
Recent changes
- The Wikipedia app for Android now invites users to add Wikidata descriptions to Wikidata objects that have Wikipedia articles but no Wikidata descriptions. It will only invite users who have added a number of Wikidata descriptions in the app without being reverted. This is to avoid spam and bad edits. [56][57]
Problems
- Tech News was late last week because of a MassMessage bug. Other newsletters had the same problem. [58]
Changes later this week
- You will see when you last refreshed the recent changes page. This is so you can see how recent the changes are. [59]
- When you write a comment in Structured Discussions but have not posted it yet your web browser will save it in
local storage
instead ofsession storage
. This means you do not lose them even if you close your web browser. Structured Discussions used to be called Flow. [60] - You will be able to turn off milestone notifications. Milestone notifications congratulate you when you have made certain numbers of edits. [61]
The new version of MediaWiki will be on test wikis and MediaWiki.org from 30 April. It will be on non-Wikipedia wikis and some Wikipedias from 1 May. It will be on all wikis from 2 May (calendar).
Meetings
You can join the technical advice meeting on IRC. During the meeting, volunteer developers can ask for advice. The meeting will be on 1 May at 15:00 (UTC). See how to join.
Future changes
The Wikidata
wb_terms
table will be dropped. This will affect some Wikidata tools. They need to be updated. The table has become too big which is causing problems. This will happen on 29 May. You can read more. You can ask for help if you need it.Wikimedia wikis will soon use a token when you log out. This changes how the API works. Some tools might need to be updated. [62]
Tech news prepared by Tech News writers and posted by bot • Contribute • Translate • Get help • Give feedback • Subscribe or unsubscribe.
22:28, 29 квітня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Проблеми
- Спеціальна:Список спостереження може показувати хибну інформацію: не завжди показується, які редагування вже переглянуті, а які ні. Розробники працюють над виправленням проблеми. [63]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 7 травня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 8 травня, а 9 травня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 8 травня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:28, 6 травня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: April 2019
|
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 14 травня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 15 травня, а 16 травня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 15 травня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
00:49, 14 травня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Опубліковано звіт за 1-шу фазу консультації щодо сторінок обговорення користувачів 2019. Запрошуємо спільноти розпочати 2-гу фазу консультації у своїх вікі.
Проблеми
- Описи файлів у Вікісховищі кілька днів некоректно відображалися в інших вікі Вікімедіа. Наприклад, не показувалися описи зображень та ліцензійна інформація. Це вже виправили. [64][65]
- Деякі порівняння версій показували повідомлення про помилку, коли ви намагаєтеся їх подивитися. Розробники зараз над цим працюють. Це може бути спричинене деякими коментарями редагувань. [66][67]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 21 травня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 22 травня, а 23 травня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна приєднатися до зустрічі технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 22 травня о 15:00 (UTC). Див. як приєднатися.
Майбутні зміни
- Інстумент перекладу вмісту у Вікіпедії може використовувати машинний переклад. Є система, яка зупиняє редакторів, якщо вони не виправляють помилки машинного перекладу: коли до машинного перекладу не внесено жодних змін, редактор отримує попередження і не може опублікувати сторінку. Якщо система занадто строга або недостатньо строга, ви можете повідомити мовну команду. [68]
The Wikidata
wbeditentity
API endpoint will remove all aliases if the request includes an empty alias. This is how it supposed to work. It has not been working this way because of a bug. This will start on 12 June. [69]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
13:04, 20 травня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни цього тижня
Big changes to the replica database will happen on 3 June. Some tools on Cloud Services will stop working if the maintainers do not update them to use the new schema. This probably affects tools that query for revisions or log entries made by a user. [70][71]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 28 травня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 29 травня, а 30 травня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 29 травня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
15:34, 27 травня 2019 (UTC)
Запрошення на участь в Тижні графічного дизайну
Доброго дня! Запрошую вас взяти участь у Тижні графічного дизайну. Для цього вам потрібно зареєструватися серед учасників.--Sakateka (обговорення) 08:52, 31 травня 2019 (UTC)
ВП:НВ
Вітаю, @Antanana:! Повідомляю всіх, залучених до попереднього обговорення. В нинішньому стані ВП:НВ викликає багато питань і взагалі не діє. Згідно з рядом пропозицій до нього внесено поправки і зміни. Якщо ви ще не проголосували, прохання перейти на цю сторінку і проголосувати. Сьогодні останній день. Завтра можна внести уточнення, доповнення, зміни, але принаймні ми вже будемо мати основу. Mykola Swarnyk (обговорення) 17:36, 31 травня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Тепер можна вводити усі спеціальні літери усіма африканськими мовами, якими є Вікіпедія. Працює на стаціонарній версії сайту. [72]
- У Вікісховище додали поле
depicts
. Воно використовується, щоб показати, що є на зображенні, з допомогою Вікіданих. Ця функція все ще в розробці. [73] - Деякі інструменти Кузні інструментів (Toolforge) можуть зламатися із 3 червня внаслідок змін у базі даних. Власники інструментів мають оновити їх, щоб використовувалася нова схема. [74][75]
Проблеми
- 19 червня о 05:00 (UTC) ви зможете лише читати, але не редагувати Вікісховище упродовж 30 хвилин. Це потрібно для виправлення проблеми з апаратним забезпеченням. [76]
Зміни цього тижня
- Деякі вікі мають одну вкладку для візуального редактора й одну для вікітекстового, інші вікі мають лише одну вкладку. Якщо у ваші вікі дві, натискання на посилання створення нової сторінки завжди відкривало редактор вікітексту. Тепер же відкриватиметься той редактор, який використовувався під час останнього редагування. [77]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 4 червня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 5 червня, а 6 червня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 5 червня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
15:24, 3 червня 2019 (UTC)
Прошу допомоги
Привіт! Створила запит на нову статтю про Нікітіна. Вже майже написала її... вагаюся публікувати...) Чи не могли б ви допомогти із редагуванням/порадою щодо змісту/вікі значущості?.. - On tv (обговорення)
This Month in GLAM: May 2019
|
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Для створення PDF зі сторінки у вікі тепер використовується Proton. Раніше був Electron; обидва використовують Chromium. Виглядати має так само, але працюватиме краще. Це відмінна система від тої, коли ви збираєте кілька статей у книгу і робите PDF з них. [78][79]
- Розширення Flagged Revisions тепер використовує стандартні піктограми OOUI. Під час наступного оновлення ПЗ ще будуть додаткові дрібні поправки в розташуванні. [80]
Запити ботів та інші скриптів, які не мають ідентифіковний User Agent, можуть строго обмежуватись за швидкістю, доки вони себе належним чином не ідентифікують. [81]
Проблеми
- Будь ласка, перевірте, чи конфігурація Flagged Revisions відповідає вашим очікуванням (або ж тому, як вона виглядала кілька тижнів тому). Якщо ні, будь ласка, повідомте про це. [82]
Зміни цього тижня
- Цього тижня немає нової версії MediaWiki.
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 12 червня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
17:06, 10 червня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Проблеми
- 19 червня о 05:00 (UTC) ви зможете лише читати, але не редагувати Вікісховище упродовж 30 хвилин. Це потрібно для виправлення проблеми з апаратним забезпеченням. [83]
Зміни цього тижня
- Файли MIDI скоро можна буде відтворювати без допомоги розширення Score і додавати їх у вигляді
[[Файл:Назва_файлу.midi]]
. Пізнішеoverride_midi
таoverride_audio
припинять свою роботу, а натомість треба буде додавати файл MIDI під нотами. [84] - Новий відеоплеєр скоро прийде на зміну старому. Вам треба буде увімкнути його як бета-функцію у своїх налаштуваннях. Якщо не буде великих проблем, то потім його увімкнуть для всіх. [85]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 18 червня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 19 червня, а 20 червня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 19 червня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
Деякі додатки та користувацькі скрипти все ще використовують старі значення
wgEnableAPI
таwgEnableWriteAPI
. Ці значення завжди істинні. Їх скоро приберуть, і це може поламати відповідні додатки й скрипти. Вам варто відредагувати свої додатки, щоб вони не використовували цих значень. [86]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
20:38, 17 червня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Проблеми
- Нова версія MediaWiki за минулий тиждень не була повністю впроваджена через проблеми. Її вилучили з більшості вікі у вівторок, а з тестових вікі — у четвер. [87]
- Минулого тижня більшість вікі повільно працювали, а потім на короткий час були доступні лише для читання, через проблему одного з серверів бази даних. Його вже замінили. [88]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 25 червня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 26 червня, а 27 червня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
- Ви можете переглянути або приєднатися до наступної презентації Wikimedia Language showcase. Тема — використання машинного перекладу у проектах Вікімедіа. Це відбудеться 26 червня о 13:00 (UTC). Буде доступний запис.
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 26 червня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
17:30, 24 червня 2019 (UTC)
Situation on English Wikipedia
Hello. I have been an administrator on the English Wikipedia since 2005, and was a steward from 2014-2015. I am concerned about the situation on English Wikipedia described at w:en:Wikipedia:Community response to the Wikimedia Foundation's ban of Fram. We have already lost 10+ administrators and may lose more if the situation is not resolved soon. I am hoping that there will be a timely and satisfactory response from the WMF Board. Regards, Rschen7754 02:18, 28 червня 2019 (UTC)
- (Apologies if this was supposed to go to your WMF account, I see this account is where you were active last). --Rschen7754 02:18, 28 червня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Почалася розробка Wikidata Bridge. Мета проекту — уможливити редагування Вікіданих із Вікіпедії. [89]
Проблеми
- Інколи сторінки повільніше завантажуються, якщо користувачі підключені до амстердамського центру даних. Провадиться розслідування причин. [90]
- 24 червня з 11:50 UTC по 13:15 за UTC сервіс запитів у Вікіданих був перевантажений. Проблему вже виправили. [91]
Зміни цього тижня
- Третього липня з 06:00 (UTC) і на короткий час ви зможете лише читати, але не редагувати, усі вікі. У цей час переміщуватимуть базу даних. [92]
- Цього тижня немає нової версії MediaWiki у вікі (calendar).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 3 липня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
21:23, 1 липня 2019 (UTC)
Допомога!
Шановна пані! Побачив, що Ви були сьогодні в ВІКІ, і вирішив попросити Вашої допомоги. Привожу копію з Кнайпи: Помилково назвав різні фотографії одним іменем: Файл:Шекета Мирослав Михайлович.jpg і в Сховищі - File:Шекета Мирослав Михайлович.jpg. Підкажіть, що зробити? Якщо можна, змініть назву якогось, добавивши цифру 1 або 2. Наперед дякую за допомогу! ЯГВ (обговорення) 06:13, 2 липня 2019 (UTC)
Чи не підкажете Ви, як бути? З повагою, ЯГВ
Дякую, спробував вирішити проблему іншим способом. З повагою, ЯГВ ЯГВ (обговорення) 06:23, 6 липня 2019 (UTC)
Касательно статьи https://uk.wikipedia.org/wiki/Партія_Шарія
В этой статье Анатолий Шарий представлен как украинофоб с пророссийскими взглядами, что не соответствует действительности. Учитывая, что в виде примера "украинофобства" была приведена вырезка видео вырванная из контекста это на дает основания создателям статьи освещать его и его партию именно в таком ключе. Прошу исправить статью в соответсвии с русскоязычной версией. Спасибо.
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- До уваги організаторів подій: якщо ви подаєте запит на тимчасове виключення з обмеження за IP-адресою для масового створення облікових записів, то тепер одночасно підніматиметься і ліміт на швидкість редагувань для цих нових облікових записів на події, щоб уникнути наступної можливої проблеми. [93]
- Адміністратори у всіх розділах Вікісловника, Вікімандрів та Вікіджерел тепер можуть використовувати нову функцію часткових блокувань. [94]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 9 липня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 10 липня, а 11 липня — у всіх вікі (календар).
- У користувачів стаціонарної версії зміниться вигляд вікон MediaWiki. Загалом вони стануть простіші, кнопки будуть більші і чіткіші, а кнопки закривання будуть просто іконками. Двома словами, це наближення до вигляду мобільного дизайну. Це вплине на Переклад вмісту, Візуальний редактор, Майстер шаблонів та інші інструменти. [95]
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 10 липня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- 30 липня з 05:00 до 05:30 UTC (08:00—08:30 за київським часом) Вікідані будуть доступні лише для читання у зв'язку з перемиканням сервера. [96]
З 15 липня зміниться формат назв у нових RDF-дампах Вікіданих. [97]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
20:13, 8 липня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: June 2019
|
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Мобільна версія сайту отримає більше інструментів редагування. Наразі вони стали доступні у ще семи Вікіпедіях: арабській, індонезійській, перській, іспанській та тайській. Ви можете спробувати ними покористуватися і залишити відгук. [98]
Зміни цього тижня
Користувач системи фільтра зловживань невдовзі проведе технічні редагування поламаних фільтрів зловживань. Цей користувач —
Фільтр зловживань
, і в нього є права адміністратора. Буде виправлено технічні проблеми; жодних інших змін цей користувач не робитиме. Ви можете дізнатися більше.Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 16 липня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 17 липня, а 18 липня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 17 липня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Застосунок Вікіпедії для Android запрошуватиме користувачів додавати описи для зображень у Вікісховищі. Такі запрошення отримають лише користувачі, які вже зробили в додатку певну кількість редагувань, які не було відкинуто (це щоб уникнути спаму та поганих редагувань) Ви можете почитати докладніше і залишити відгук. [99]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
15:30, 15 липня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Команда Зростання проводить експерименти у вікі, якими можуть скористатися спільноти, що хотіли б полегшити перші кроки для новачків. Ознайомтеся з умовами і процесом подачі заявки на це.
- Премія «Найкрутіший інструмент 2019» приймає номінації. Ви можете номінувати інструменти до 29 липня. Інструменти, яким дістанеться премія, будуть оголошені на Вікіманії. [100]
Проблеми
- Реліз свіжої версії MediaWiki (1.34.0-wmf.14) було заблоковано для 1-ї та 2-ї груп. [101]
Зміни цього тижня
- База даних Фабрикатора переміститься на інший сервер. 25 липня, з 05:30 до 06:00 UTC (08:30—09:00 за Києвом) запис редагувань у Фабрикаторі буде призупинено. На читання це не вплине. [102]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 23 липня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 24 липня, а 25 липня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 24 липня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Цього тижня зміняться деякі елементи візуального редактора. Стане простіше редагувати посилання, примітки і шаблони, як у стаціонарній, так і мобільній версії. [103][104]
- При увімкненому розширеному пошуку, ви зможете обирати порядок сортування результатів пошуку. [105][106]
- Користувачі, які редагують з IP-адрес, які внесено у білий список за запитом на тимчасове зняття обмеження створення облікових записів з однієї IP, зможуть обходити CAPTCHA. Цю зміну впровадять у серпні. Якщо ви знаєте причину, чому цього не варто робити, будь ласка, повідомте нам.
Змінну
user_wpzero
буде вилучено з фільтра зловживань. Є список фільтрів, які треба буде поправити.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
13:07, 22 липня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Проблеми
- 30 липня з 05:00 до 05:30 UTC (08:00—08:30 за київським часом) Вікідані будуть доступні лише для читання у зв'язку з перемиканням сервера. [107]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 30 липня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 31 липня, а 1 серпня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 31 липня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
21:42, 29 липня 2019 (UTC)
Лист
- Д.Д. Мені прийшло сповіщення, що Ви написали лист. Але я не можу його відкрити повністю. Можете продублювати на моїй сторінці обговорення? Дякую.--Volodymyr VB (обговорення) 14:08, 3 серпня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 6 серпня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 7 серпня, а 8 серпня — у всіх вікі (календар).
Проблеми
- Зміна в розширення пов'язаних сторінок випадково увімкнула його для всіх, а не лише для мобільних користувачів. Це вже виправили. [108][109]
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 7 серпня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Зараз будь-хто може бачити IP-адресу користувача, який редагує, не зареєструвавшись. У майбутньому це може бути трохи більш приховано, щоб захистити незареєстрованих дописувачів і менше людей могло бачити їхні IP-адреси. Це можна реалізувати лише після того, як переконаємося, що інструменти для боротьби з вандалізмом ефективно працюють. Ви можете почитати більше і прокоментувати.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
13:25, 5 серпня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: July 2019
|
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Редактори, що використовують мобільну версію сайту, можуть увімкнути у своїх налаштуваннях Вікіпедії нові розширені функції. Вони дають доступ до більшої кількості посилань інтерфейсу, спеціальних сторінок та інструментів. Будемо вдячні за відгуки на сторінці обговорення. [110]
- Через відсутність волонтерів, які підтримували б оформлення «Кельнське синє», посилання на його увімкнення приховали. Тема оформлення все ще працює, але редакторам, які її використовують, радять перемикатися на якусь іншу. [111]
Зміни цього тижня
- Через Вікіманію, цього тижня не буде запровадження оновлень. [112]
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 13 серпня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- З 21 серпня посилання «Елемент Вікіданих» перемістять з розділу бічної панелі «Інструменти» у розділ «В інших проектах» у всіх проектах Вікімедіа. Повне оголошення, завдання у Фабрикаторі
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
18:19, 12 серпня 2019 (UTC)
Прошу допомогти
Добридень! Вже декілька тижнів прцюю над статею про серію книг "Люди Перемоги", а хам-адмін її видаляє через свої політичні уподобання... Скажіть, будь ласка, що в ній не так? Що виправити? Допоможіть, будь ласка! Адже стільки часу та сил вклала в неї :(( -- On tv (обговорення) 12:37, 16 серпня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Тех. новини
- Наступного тижня не буде випуску Тех. новин. Наступний випуск буде розіслано 2 вересня 2019 року.
Проблеми
Через зміни в коді перестали працювати деякі фільтри зловживань. Працюватимуть лише змінні для поточної дії, натомість змінні, визначені у межах гілки, можуть не працювати за межами цієї гілки. Ви можете почитати докладніше про те, як поремонтувати фільтри.
- За один день з однієї IP-адреси можна створити лише шість облікових записів. 12—15 серпня це обмеження звелося до лише двох облікових записів на день. Це сталося через безпекову проблему, але зараз ліміт повернувся до звичних шести обліковок на день. [113]
Зміни цього тижня
- З однієї IP-адреси можна створити обмежену кількість облікових записів. IP-адресу можна додати у білий список, щоб з неї можна було створювати стільки обліковок, скільки потрібно. Це корисно на подіях, коли багато людей вчаться редагувати. Відтепер для IP-адрес, доданих у білий список з цієї причини, також не показуватиметься CAPTCHAs — так буде із середи. [114]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 20 серпня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 21 серпня, а 22 серпня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 21 серпня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Подано запит на коментар щодо ідеї створення нової глобальної групи користувачів з правом редагувати фільтри зловживань. Це право використовуватиметься для ремонту поламаних фільтрів і підтримання усіх фільтрів у робочому стані після внесення змін у програмне забезпечення. Ви можете почитати більше і прокоментувати.
Special:Contributions/newbies
— сторінка, що показує редагування нових користувачів — більше не працюватиме з причин продуктивності. Натомість ви можете переглянути цей тип змін у нових редагуваннях. [115]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
15:21, 19 серпня 2019 (UTC)
Запрошення до участі у тематичному Тижні гуманності
--Glorin (обговорення) 22:51, 25 серпня 2019 (UTC)
Запрошення до участі у Тематичному тижні - Тиждні музики
Буду радий бачити твою участь у цьому заході) А також користуючись нагодою дякую за шаблони для Вікісторінки. --Безхатько (обговорення) 14:20, 26 серпня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Тепер під час редагування Вікіданих з мобільного пристрою можна використовувати новий інтерфейс верхнього блоку. Він має полегшити редагування назв, описів та інших назв. [116]
Нову версію MediaWiki додали минулого тижня.
- Попередньо оголошена зміна розташування посилання «Елемент Вікіданих» була відкочена через несподівані проблеми з кешем. [117]
- Ліміт відкотів було збільшено з 10 до 100 відкотів на хвилину. [118]
- У розширеній версії сторінок перегляду редагувань (Нові редагування, Список спостережень та Пов'язані зміни) тепер є два нові фільтри: «Весь вміст» та «Всі обговорення». Так можна буде відділити контентові простори назв від просторів обговорень. Однак фільтр «Всі обговорення» не включає псевдообговорення на зразок сторінки у просторах назв Проект: чи Вікіпедія: і містить лише зміни, що стаються на Обговорення проекту: чи Обговорення Вікіпедії:. [119]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 3 вересня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 4 вересня, а 5 вересня — у всіх вікі (календар).
- Коли ви входите в систему, програмне забезпечення перевіряє, чи ваш пароль відповідає Політиці паролів. З цього тижня воно також скаржитиметься, якщо ваш пароль належить до найпоширеніших паролів у світі. Якщо у вас не достатньо сильний пароль, будь ласка, подумайте над тим, щоб змінити свій пароль на більш надійний. [120]
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 4 вересня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- 10 вересня з 05:00 (UTC) (08:00 за київським часом) і десь на півгодини ви зможете лише читати, але не редагувати Вікідані. [121]
- 17 вересня з 05:00 (UTC) (08:00 за київським часом) і десь на півгодини ви зможете лише читати, але не редагувати деякі вікі середнього розміру. Ознайомтеся зі списком вікі, яких це стосується. [122]
- 24 вересня з 05:00 (UTC) (08:00 за київським часом) і десь на півгодини ви зможете лише читати, але не редагувати деякі вікі середнього розміру. Ознайомтеся зі списком вікі, яких це стосується. [123]
- 26 вересня з 05:00 (UTC) (08:00 за київським часом) і десь на півгодини ви зможете лише читати, але не редагувати Вікісховище. [124]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
09:08, 4 вересня 2019 (UTC)
Вибори в арбітражний комітет
Вітаю. Висунув вашу кандидатуру на вибори до арбітражного комітету. Сьогодні останній день для висунення кандидатур, тож прошу підтвердити або відхилити згоду, маєте час до півночі щоб подумати. З повагою.--Andriy.v (обговорення) 09:08, 9 вересня 2019 (UTC)
- @Andriy.v: дякую за пропозицію. подумала, і відмовляюся. сподіваюся, що ми виберемо робочий АК, але не дуже в це вірю --アンタナナ 20:41, 9 вересня 2019 (UTC)
Ілюстрування списків ВЛП.
А як щодо цієї сторінки? А саме світлини об'єкту 63-251-0115. Шаблона про пам'ятку там немає.--Venzz (обговорення) 20:15, 9 вересня 2019 (UTC)
- ця світлина була вставлена ще 12 червня 2018 року ред. № 22781608, що було ще до конкурсу 2018 року, і точно до 2019 року. тобто, наші учасники, бачачи конкурсні списки, мали можливість спланувати свої поїздки із врахуванням, що цей об'єкт не дасть їм багато балів. це для нас був (і поки є) єдиний можливий «людиночитабельний» формат, інакше, звісно, можна брати ід пам'яток і перевіряти чи є вони у Вікіпедії чи на Вікісховищі. що (я сподіваюся) жодна людина руками робить не планує :) тож ми не вставляємо фото протягом конкурсу. 1 жовтня списками пройдеться бот і все проставить. щодо фото: єдине, що воно без ІД (його вставляв не бот, а руками). і якщо ми такі фото виявляємо, то просто додаємо шаблон із ІД, щоб потім бот міг рахувати правильнішу статистику, і не показувати ці світлини як такі, що без ідентифікатора: Користувач:ErfgoedBot/Images of Cultural heritage monuments without ID --アンタナナ 21:45, 9 вересня 2019 (UTC)
- Є ще одне питання. У цьому списку є такий об'єкт Жилий будинок Гиріна О. Ф. (сучасне використання — житловий будинок, зруйнований). Зараз цього будинках не існує, там зовсім інша будівля. Чи потрібно новий об'єкт фотографувати?--Venzz (обговорення) 11:30, 10 вересня 2019 (UTC)
- @Venzz: ні, для конкурсу не потрібно, якщо це зовсім інший об'єкт. часом ОДА не так швидко знімають із обліку знищені пам'ятки, і вони так і висять там роками :(((( але варто сфотографувати для статті у Вікіпедії — «зараз на місці жилого будинку Гиріна О. Ф. є такий-то будинок». якщо нема статті про гиріна, це можна використати у статті про населений пункт тощо --アンタナナ 07:33, 11 вересня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: August 2019
|
Список пам'яток Житомира
Привіт! Пишу Вам, бо NickK'a, гадаю, я вже задовбала питаннями щодо ВЛП . Я тут обробляла список пам'яток Житомира и виявила таку річ: у пам'ятки з ID 18-101-0007 ілюстрацією слугувало фото іншого будинку (ID 18-101-0028) — хтось колись поставив не те фото і «пішло-поїхало». Фішка у тому, що у рамках ВЛП-2019 завантажено правильне фото — File:P1160359 Велика Бердичівська вулиця, 28.jpg і це перше на Вікісховищі правильне фото пам'ятки 18-101-0007, тому, якщо я не помиляюсь, учаснику конкурсу має бути нараховано більше баллів. Як наразі поступити зі списком ВЛП? Я для обидвох пам'яток вже створила відповідні категорії (18-101-0007 і ID 18-101-0028) та внесла їх до списку ВЛП, а от що робити з ілюстрацією пам'ятки ID 18-101-0007 — залишити у списку старе, неправильне фото до кінця конкурсу чи видалити його зовсім (нове додамо після завершення конкурсу)?--Xsandriel (обговорення) 13:25, 13 вересня 2019 (UTC)
- @Xsandriel: привіт! і дуже перепрошую за затримку із відповіддю! фото у списку точно потрібно виправити. але ще потрібно і розібратися із неправильними ІД на фото: c:Category:32 Velyka Berdychivska Street. чи вийде їх виправити? --アンタナナ 10:14, 12 жовтня 2019 (UTC)
- @Antanana:, привіт! 1) фото пам'ятки 18-101-0007 у списку виправлене, 2) ID в усіх файлах виправлені:
- ID 18-101-0007 — це прибутковий будинок за адресою Велика Бердичівська, 28/1 (наріжний будинок), ось цей, c:Category:28/1 Velyka Berdychivska Street. Наразі це єдине фото на Комонз даного будинку
- ID 18-101-0304 — це будинок далі по вулиці, за адресою Велика Бердичівська, 32, пам'ятка «Будинок, в якому на початку 1918—1919 років працювала Житомирська Рада робітничих, селянських і солдатських депутатів; будинок, в якому перебувала Мала Рада УНР». Ідентифікацію будинку доводить ось ця меморіальна дошка (c:Category:Commemorative plaque at 32 Velyka Berdychivska Street), на загальному фото будинку її видно на стіні будинку між другим і третім деревом.
- ID 18-101-0028 — це наріжний будинок на м-ні Корольова, 3 / Великій Бердичівській, 14 (вигляд із майдану, вигляд із боку Великої Житомирської, категорія Вікісховища--Xsandriel (обговорення) 13:36, 16 жовтня 2019 (UTC)
- @Antanana:, привіт! 1) фото пам'ятки 18-101-0007 у списку виправлене, 2) ID в усіх файлах виправлені:
Проблема з фотографією пам'ятника Воробйову.
Вітаю. Тут виникла проблемка. Ось тут у списку є пам'ятник Воробйову. Завантажено фото, але це не фото пам'ятника, а фото фасаду Медичного університету де висить меморіальна дошка Воробйову. Сам пам'ятник у дворі універу, куди сторонніх не пускають. Але у мене є фото пам'ятника. Як можливо їх завантажити, щоб отримати й бонусні бали?--Venzz (обговорення) 19:46, 19 вересня 2019 (UTC)
- привіт. стежила за такою кількістю сторінок, що свою СО зовсім закинула… тож перепрошую за затримку із відповіддю. іноді емейли — найнадійніший спосіб не пропустити повідомлення. у списку виправила --アンタナナ 10:22, 12 жовтня 2019 (UTC)
Зловживання службовим становищем
Тут будемо збирати всі підтверджені факти для глобального арбітражу. Bodiadub (обговорення) 10:30, 28 вересня 2019 (UTC)
- @Bodiadub: на мою думку, ваші дії мають ознаки переслідування користувача. --Юрій Булка (обговорення) 10:39, 28 вересня 2019 (UTC)
- @Bodiadub: яким «службовим становищем»? бути адміністраторкою не дає мені жодного «службового становища». і не пригадую, щоб ми навіть перетиналися років зо два --アンタナナ 10:03, 12 жовтня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Проблеми
- Минулого тижня Тех. новини зіткнулися з проблемами доставки. Дехто не зміг їх отримати, комусь вони прийшли кілька разів. Та проблема, коли на одній сторінці новини публікувалися тричі, вже має бути виправлена. [125]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 1 жовтня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 2 жовтня, а 3 жовтня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 2 жовтня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Команда Community Tech у Фонді Вікімедіа працює над функцією терміну дії списку спостереження. Вона полягатиме в тому, що додати щось у список спостереження можна буде на певний період часу, замість того, щоб додавати назавжди. У розробників є запитання, щодо яких вони хотіли б почути ваші міркування.
- Спеціальна:Внесок отримає новий дизайн у стилі OOUI. Це полегшить використання у мобільній версії і зробить її подібнішою до інших спеціальних сторінок. Якщо хочете, можете скористатися скриптом, який зробить форму меншою. [126]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:49, 30 вересня 2019 (UTC)
Invitation from WAM 2019
Hi WAM organizers!
Hope you are all doing well! Now it's a great time to sign up for the 2019 Wikipedia Asian Month, which will take place in November this year (29 days left!). Here are some updates and improvements we will make for upcoming WAM. If you have any suggestions or thoughts, feel free to discuss on the meta talk page.
- Please add your language project by 24th October 2019. Please indicate if you need multiple organisers by 29th October.
- Please update your community members about you being the organiser of the WAM.
- We want to host many onsite Edit-a-thons all over the world this year. If you would like to host one in your city, please take a look and sign up at this page.
- Please encourage other organizers and participants to sign-up in this page to receive updates and news on Wikipedia Asian Month.
- If you no longer want to receive the WAM organizer message, you can remove your username at this page.
Reach out the WAM team here at the meta talk page if you have any questions.
Best Wishes,
Sailesh Patnaik using MediaWiki message delivery (обговорення) 17:03, 2 жовтня 2019 (UTC)
Опитування щодо адміністрування
Добрий день. Якщо Вам не важко, то дайте відповіді на питання щодо адміністрування тут. Зробіть це до 14 жовтня. --Submajstro (обговорення) 13:08, 3 жовтня 2019 (UTC)
- доброго дня. відписала --アンタナナ 10:01, 12 жовтня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
У функції фільтра зловживань з'явився швидший парсер. Це покликане скоротити час очікування при збереженні редагування. [127]
Проблеми
- У візуальному редакторі є проблема, що виникає при копіюванні або вилученні тексту з примітками. Розробники працюють над її вирішенням. [128]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 8 жовтня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 9 жовтня, а 10 жовтня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 9 жовтня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Опитування побажань спільноти проводитиметься у новому форматі: прийматимуться пропозиції щодо вікі, які зазвичай отримують менше підтримки. Наступного року опитування, вірогідно, повернеться до звичного формату. Все це ще не остаточно вирішене, тож ви можете залишити свій відгук.
- URL-посилання на головні сторінки вікі Вікімедіа може змінитися. Поточні посилання створюють кілька проблем. А буде, наприклад, замість
https://www.wikidata.org/wiki/Wikidata:Main_Page
простоhttps://www.wikidata.org
. Ви можете повідомити розробникам, якщо це потенційно несе якісь проблеми вашій вікі. - З'явилася нова розсилка новин технічної спільноти, з якої можна дізнатися більше про роботу технічної спільноти Вікімедіа. Підписуйтеся, щоб отримувати її у майбутньому.
Outreachy — це програма стажування для груп, що є недопредставленими у вільному і відкритому програмному забезпеченні. У наступному раунді є 7 проектів Вікімедіа про написання коду, документації та забезпечення якості. Особи, що відповідають критеріям, можуть подавати заявки. Останній день подачі — 5 листопада.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
15:35, 7 жовтня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: September 2019
|
Новий спосіб допомагати новачкам
Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! -- Ата (обг.) 18:44, 11 жовтня 2019 (UTC)
- дякую, дописалася --アンタナナ 09:54, 12 жовтня 2019 (UTC)
Питання
Вітаю! Коли побачите моє повідомлення, прошу пінганути, бо ніяк не можу до вас допігуватися з приводу підсумків минулорічного заходу.--Yasnodark (обговорення) 13:22, 12 жовтня 2019 (UTC)
- Antanana вітаю! Ви казали, що за тиждень мені хтось відповість з приводу минулорічних підсумків. Вже пройшло п'ять і нічого, на пінги ви не відповіли, вже й цьогорічна ФО незабаром закінчиться, а люди ще не отримали заслужених призів за минулу. Хотілося б щоб врешт-решт, цей внесок до проекту було оцінено і не було демотивації учасників, та й мені це все рахувати теж було не "супер". Тим більше обсяг призового фонду було обговорено ще у лютому, а підсумки було підбито ще у вересні.--Yasnodark (обговорення) 14:09, 27 листопада 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- На мобільній версії сайту тепер є більше інструментів редагування. Їх можна увімкнути чи вимкнути у своїх налаштуваннях у мобільній версії. [129]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 15 жовтня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 16 жовтня, а 17 жовтня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 16 жовтня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Internet Explorer 6 та 7 більше не підтримується. Це означає, що браузери можуть виглядати дивно; а ще вони не отримуватимуть оновлень безпеки. Ви не можете читати Вікіпедію в Internet Explorer на Windows XP або версіях Windows, старіших ніж Windows XP. Підтримку припинили, бо цими браузерами вже майже ніхто не користується, а підтримувати їх — означає робити вікі менш безпечними для всіх інших. [130]
- У майбутньому в заголовків розділів може з'явитися посилання для поширення. Це щоб було легше посилатися на розділ. Ви можете почитати більше про це й обговорити.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
23:33, 14 жовтня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
Пісочниця API і сторінки довідки тепер чіткіше показують, коли модулі позначені як
internal
. Модулі, позначені як «внутрішні», вірогідно, були такими й раніше, просто це було легше проґавити. Шукайте не-внутрішні альтернативи. [131]
Проблеми
- У вікі, що працюють більше ніж з однією мовою, існує інструмент перекладу. Кілька днів він не створював сторінки з новими мовними версіями, коли хтось починав переклад, і ці мови не показувалися в панелі мов. Це вже виправили. [132]
- Історія та порівняння версій можуть показувати хибний вміст. Це пов'язано з проблемою кешу. Це скоро виправлять. [133]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 22 жовтня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 23 жовтня, а 24 жовтня — у всіх вікі (календар).
- Спливні примітки будуть увімкнені як бета-функція у всіх Вікіпедіях та деяких Вікімандрах. Вони показують попередній перегляд зноски при наведенні вказівника миші або клацанні по номеру. Ця бета-функція уже працює в німецькій та арабській Вікіпедіях з квітня.
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 23 жовтня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
14:27, 21 жовтня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Розпочинається Опитування побажань спільноти. Опитування вирішить, над чим працюватиме Команда Community Tech. Ви можете залишати свої пропозиції до 11 листопада. Голосувати за пропозиції можна буде з 20 листопада по 2 грудня. Цього року Опитування побажань зосереджується на Вікіпідручнику, Вікісловнику, Вікіцитатах, Вікіджерелах, Віківерситеті, Віківидах, Вікімандрах та Вікіновинах. Ви можете почитати більше про цьогорічний формат.
- Мобільні користувачі отримали точніший дизайн свого списку спостереження. [134][135]
- Ви можете поділитися відгуками та ідеями щодо проекту Стаціонарних покращень. Його ціль — зробити інтерфейс стаціонарної версії вебсайтів простішим для використання читачами й редакторами, не прибираючи жодного функціоналу. Команда Readers Web у Фонді працюватиме над цим упродовж наступних двох років.
OOUI тепер дозволяє використання
px
(пікселі) замістьem
(em) у деяких випадках. [136][137]
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 29 жовтня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 30 жовтня, а 31 жовтня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 30 жовтня о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- З 19 грудня по 2 січня не буде ніяких технічних впроваджень. Перша версія MediaWiki у новому році вийде після 6 січня. [138]
Додатки та користувацькі скрипти можуть брати змінні щодо поточної сторінки у JavaScript. У 2015 цю інформацію перемістили з глобальних змінних під назвою
wg*
доmw.config
. Старі глобальні змінні вилучать пізніше цього року. Ви можете дізнатися більше про це та повідомити розробникам, якщо хочете спробувати це спершу у своїй вікі.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:11, 28 жовтня 2019 (UTC)
Місячник пам'яті користувача Qweasdqwe
Вітаю! Запрошую долучитись до учасників місячника пам'яті користувача Qweasdqwe, який проходитиме від 4 листопада до 4 грудня 2019 року.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 20:11, 2 листопада 2019 (UTC)
Останні технічні новини від технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- На сторінці Спеціальна:Внесок ви можете побачити до 5000 редагувань за один раз, як відредагуєте URL. Цей максимум знизили до 500, щоб зупинити запити, які ламають сайти. [139]
Зміни цього тижня
MediaWiki:ipb-default-expiry
може задавати тривалість блокування за замовчуванням у вашій вікі. Ви зможете використовуватиMediaWiki:ipb-default-expiry-ip
, щоб встановлювати тривалість блокування за замовчуванням для IP-редакторів. [140]Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 5 листопада. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 6 листопада, а 7 листопада — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 6 листопада о 15:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:47, 4 листопада 2019 (UTC)
Останні технічні новини від технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- MediaWiki2LaTeX може брати різні сторінки з вікі Вікімедіа і робити з них PDF. Раніше максимум становив 800 сторінок, а зараз можна додати у PDF 5000 сторінок.
Зміни цього тижня
- Цього тижня немає нової версії MediaWiki.
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 13 листопада о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Вікімедіа візьме участь у Google Code-in. Це програма для учнів, які хочуть допомогти з розробкою відкритого програмного забезпечення. Ви можете дізнатися більше. Досвідчені технічні вікімедійці можуть стати для учнів менторами.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
22:03, 11 листопада 2019 (UTC)
This Month in GLAM: October 2019
|
Останні технічні новини від технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться вас. Доступні переклади.
Проблеми
- 26 листопада о 06:00 (UTC) (08:00 за київським часом) і десь на півгодини ви зможете лише читати, але не редагувати деякі вікі. Ви можете подивитися, яких вікі це стосується. Ймовірно, це триватиме значно менше, ніж півгодини. Зверніть увагу, що базу даних
centralauth
це теж зачепить: можуть бути проблеми зі зміною пароля, входом у нові вікі, зміною електронної пошти чи глобальними перейменуваннями. [141]
Зміни цього тижня
- Ви можете голосувати за пропозиції в Опитуванні побажань спільноти. Опитування вирішить, над чим працюватиме Команда Community Tech. Ви можете голосувати за пропозиції з 20 листопада по 2 грудня. Цього року Опитування побажань зосереджується на Вікіпідручнику, Вікісловнику, Вікіцитатах, Вікіджерелах, Віківерситеті, Віківидах, Вікімандрах та Вікіновинах. Ви можете почитати більше про цьогорічний формат.
- Цього тижня немає нової версії MediaWiki.
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 20 листопада о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
20:16, 18 листопада 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни цього тижня
- Підтримка бета-режиму у мобільній версії вимагає забагато зусиль, тому її вимкнуть. Розробники сконцентруються на проекті поліпшення стаціонарної версії. Щоб бачити категорії, можна включити розширений мобільний режим, а щоб швидко повертатися вгору сторінки, можна встановити один з додатків або користувацьких скриптів. [142]
- Parsoid — це програмне забезпечення, яке ми використовуємо для візуального редактора, перекладу вмісту, Flow та програмки для Android. Його переписали, і нова версія поступово надійде у вікі упродовж наступних двох тижнів. Її протестували, але все ще можуть бути деякі порівняння версій чи попередні перегляди, що неправильно відображаються. Якщо ви таке помітите, то повідомте про це. [143]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 26 листопада. Її буде впроваджено в інших вікі вже наступного тижня (календар) — бо свята.
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 27 листопада о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- У майбутньому з'явиться новий спосіб перемикатися між статтею та її сторінкою обговорення в мобільній версії — вона використовуватиме вкладки, подібно до стаціонарної версії. [144]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:51, 25 листопада 2019 (UTC)
Стаття Леся Степовичка
Шановна користувачко! Дякуємо, що ви зробили свій внесок до Вікіпедії, створивши статтю Леся Степовичка. Проте ця стаття надто мала та/або недооформлена, щоби бути повноцінною енциклопедичною статтею. Якщо протягом трьох днів її не буде суттєво поліпшено (хоча б до рівня статті-заготовки), статтю буде вилучено. Якщо ви маєте намір доробити статтю, приберіть зі статті шаблон-попередження та поставте шаблон {{Edited}}. Із запитаннями можете звертатися до мене. — Zvr (обговорення) 17:50, 28 листопада 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Mix'n'match — це інструмент, що поєднує елементи Вікіданих із інформацією з інших баз даних. Його можна використовувати, щоб знаходити теми, яких бракує у Вікіпедії. Раніше в ньому було близько 2000 наборів даних, а зараз — уже понад 3000.
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 3 грудня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 4 грудня, а 5 грудня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 4 грудня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
Зміниться схема для XML-дампів. Скрипти і програми, що їх використовують, треба буде оновити, бо без оновлення вони перестануть працювати. [145]
Магічне слово
{{REVISIONID}}
більше не працюватиме у контентових просторах назв через проблеми зі швидкодією. При попередньому перегляді сторінки воно видаватиме" "
(порожнє місце). Коли ви читаєте сторінку, воно видаватиме"-"
(дефіс). У майбутньому це зачепить і інші простори назв; на черзі простори файлів та категорій. [146]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:58, 2 грудня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни
- Для перекладу інтерфейсу вікі проекти Вікімедіа використовують Translatewiki. Тепер, щоб слідкувати за проектами там, ви можете користуватися WatchTranslations: якщо бракуватиме перекладу вашою мовою, вам приходитиме лист на електронну пошту. [147]
Є новий набір даних, яким ви можете користуватися: він показує кількість редакторів за країнами за місяцями (для певних країн). Ви можете почитати документацію та завантажити набір даних.
Зміни цього тижня
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 10 грудня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 11 грудня, а 12 грудня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 11 грудня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Можна потестувати новий інструмент приміток. Він дозволяє посилатися на різні місця того самого джерела без потреби повторювати усю інформацію. Ви можете протестувати його у бета-кластері. Див. приклад статті. [148]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:37, 9 грудня 2019 (UTC)
This Month in GLAM: November 2019
|
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Проблеми
- Розширення Linter дозволяє знаходити технічні помилки в статтях. Минулого тижня у ньому не показувалися нові зміни, це сталося через проблему з API. Все вже знову працює. [149]
- Спеціальна:Список спостереження знову може показувати хибну інформацію: не завжди показується, які редагування вже переглянуті, а які ні. Це через проблему з базою даних. Розробники працюють над її виправленням. [150]
Зміни цього тижня
- Ви можете отримувати сповіщення електронною поштою одразу або у вигляді щоденних чи щотижневих підсумків. Якщо ви вибрали варіант підсумків, то невдовзі можна буде налаштувати, щоб сповіщення не приходили вам на пошту, якщо ви вже переглянули їх у вікі. [151]
Нова версія Медіавікі з'явиться на тестових вікі і MediaWiki.org 17 грудня. Її буде впроваджено у вікі, що не є Вікіпедіями, та деяких Вікіпедіях 18 грудня, а 19 грудня — у всіх вікі (календар).
Зустрічі
Можна долучитися до зустрічі з технічних порад в IRC. Там розробники-волонтери можуть питати поради. Зустріч відбудеться 18 грудня о 16:00 (UTC). Див. як долучитися.
Майбутні зміни
- Функція часткових блокувань працює стабільно. Її увімкнуть у більшості вікі 6 січня. Якщо у вашій вікі не хочуть вмикати її зараз, ви можете попросити зачекати з увімкненням — звертайтеся до NKohli (WMF). [152]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
00:16, 17 грудня 2019 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Тех. новини
- Через те, що настають свята, наступний випуск Тех. новин вийде 6 січня 2020 року.
Недавні зміни
- Усі мобільні версії сайтів тепер мають нові функції. Серед них: вкладки для сторінки/обговорення, розширене користувацьке меню, прямий доступ до сторінок історії. Початково ці функції були у «розширеному режимі».
Зміни цього тижня
- Цього тижня немає нової версії MediaWiki, і наступного теж.
Майбутні зміни
- Ви можете використовувати
setlang
в URL, щоб змінити мову інтерфейсу користувача. Це більше не відбуватиметься автоматично, натомість, при відкриванні посилання система перепитуватиме вас, чи ви хочете змінити мову. Перепитувань не буде, якщо у вашому браузері не працює javascript. [153]
Тех. новини підготували автори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
20:04, 23 грудня 2019 (UTC)