Протести євробляхарів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Протести євробляхарів
Дата: 25 листопада 2018
Місце: Україна Україна
Привід: незадоволення високими тарифами на євробляхи
Результат: прийняття лояльних до євробляхарів законів
Сторони
Авто Євро Сила
євробляхарі
Петро Порошенко
Лідери
Петро Порошенко

Протести євробляхарів відбулися 2018 року. Першопричиною стали жорсткі умови для ввезених вживаних авто із-за кордону, так званих «євроблях». Власники таких авто вдавалися до багаторазових протестів у Києві, на кордонах України. Вимоги протестантів — зменшити мито для легалізування таких авто.

Передумови[ред. | ред. код]

Через низьку купівельну спроможність населення в Україні після 2008—2009 років (а ще більше після 2014—2016 років) дуже великим попитом стали послуговуватися вживані авто (передовсім із Європи). Такі авто коштують значно дешевше, ніж такі само, але легально завезені в Україну. Наприклад, 8-річний автомобіль, що був придбаний новим в Україні коштує на 2018 рік 10 000 — 15 000 дол, а точно такий із Західної Європи коштує лише 2 000 — 3 000 доларів. На 2014-16 роки склалася критична ситуація, коли такі автомібілі стали масово завозити із Європи. За українським законодавством іноді сума розмитнення досягала 10 000 доларів при вартості авто всього лише 2 000 доларів. Цю проблему більшість автовласників вирішувала різними способами. Один з найпопулярніших — авто залишалося із закордонною реєстрацією. Але автовласнику такого авто треба було раз на 3 місяці виїздити за кордон, оскільки таке авто може перебувати в України лише до 3 місяців. У 2017-18 роках це створило безпрецендентні черги на кордонах. Часом власники таких авто блокували пункти перетину кордону, таким чином протестуючи проти ситуації.

Хронологія[ред. | ред. код]

Протести євробляхарів. Карта розташування: Україна
Київ
Київ
Рава-Руська
Рава-Руська
Краковець
Краковець
Устилуг
Устилуг
Ягодин
Ягодин
Географія протестів

У 2018 році відбулися читання законопроєкту за яким податки на вживані авто знижувалися в 2-3 рази. Але в той же час на певні категорії авто вони лишилися відносно високими, найвищі в Європі.

Все це одночасно призвело до масових протестів автовласників («євробляхарів») у Києві та інших містах України.

У кінці листопада євробляхарі почали перекривати дороги до автомобільних прикордонних пунктів пропуску на кордоні України з Польщею.

25 листопада автовласники перекрили ряд ПП: Раву-Руську, Краківець, Устилуг, а також Ягодин.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]