Тисовський Степан Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тисовський Степан Васильович
Народився1878[1]
Львів, Долитавщина, Австро-Угорщина
Помер15 вересня 1923(1923-09-15)[1]
Львів, Польська Республіка
ПохованняЛичаківський цвинтар[1]
Країна Австро-Угорщина
 ЗУНР
 УНР
Діяльністьсуддя, громадський активіст
Alma materЛьвівська академічна гімназія
БатькоТисовський Василь
Брати, сестриТисовський Олександр Васильович

Тисо́вський Степа́н (1879(1879), Львів — 15 вересня 1923, Львів) — український громадський діяч, член проводу «Пласту», редактор журналу «Молоде життя», військовий суддя австрійської армії. Старший брат Олександра Тисовського.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився 1879 року у Львові в родині Василя Тисовського та Матильди Балабан. Батько працював викладачем, згодом директором вчительської семінарії.

Степан Тисовський навчався в початковій школі. Середню освіту одержав в Академічній гімназії у Львові. Захоплювався грою на скрипці, спортом, шахами, мандрівками.

Навчався на правничому фактультеті Львівського університету, відбув однорічну військову службу і одержав ступінь підпоручника.

Працював австрійським військовим суддею. Під час Першої світової війни як майор-аудитор провадив військові польові суди. В останній рік війни був відкликаний з фронту та призначений на службу при Львівських гарнізонних тюрмах.

Після вимушеної відмови його брата Олександра Тисовського від керівництва «Пластом», Степан Тисовський очолив «Пласт». Водночас він став редактором журналу «Молоде життя».

Степан Тисовський є автором праці «Пластові Закони».

Помер 15 вересня 1923 року у Львові[2]. Похований на Личаківському цвинтарі (поле 72).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г Вічна Ватра на Личакові: могили пластунів у Львівському історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар»Львів: 2007. — С. 54. — 76 с.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 8 лютого 2021. Процитовано 8 лютого 2021.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Література

[ред. | ред. код]
  • Вічна ватра на Личакові (могили пластунів у Львівському історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар»). — Львів : ЗУКЦ, 2007. — 76 с.

Посилання

[ред. | ред. код]