Щолківська (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 55°48′34″ пн. ш. 37°47′55″ сх. д. / 55.80944° пн. ш. 37.79861° сх. д. / 55.80944; 37.79861

Щолківська
Арбатсько-Покровська лінія

Shchelkovskaya-mm.jpg
Загальні дані
Тип Колонна трипрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 8 м
Кількість платформ 1
Тип платформ(и) Острівна
Форма платформ(и) Пряма
Дата відкриття 22 липня 1963 року
Архітектор(и) І. Г. Таранов, Н. О. Бикова
Інженер(и)-конструктор(и) М. В. Головінова, В. А. Шмерлінг, В. Щепихін
Станція споруджена БМУ-3 Мосметробуду
Виходи до Щолківське шосе, Уральська вул., 9-а Паркова вулиця
Час відкриття 5:52 — по непарних днях,
5:35 — по парних днях
Час закриття 1.00
Код станції 053, Щк
Арбатсько-Покровська лінія
Щолківська
Першотравнева
Ізмайлівська
Першотравнева
ТЧ-3 «Ізмайлово»
Партизанська
Семенівська
Електрозаводська
Бауманська
Курська 
СЗГ до ЗЛ
Хмельницька
     
Площа Революції
СЗГ до ФЛ
Арбатська
Смоленська
Київська
Парк Перемоги
Слов'янський бульвар
Кунцевська
СЗГ до ФЛ
Молодіжна
Крилатське
Притунельний об'єкт «Станція Д»
Троїце-Ликово
Строгіно
М'якініно
Митінський метроміст через р. Москву
Волоколамська
Митіно
П'ятницьке шосе
ТЧ-16 «Митіно»
Рождествено

Щолківська — станція Московського метрополітену. Кінцевий пункт Арбатсько-Покровської лінії, після станції «Першотравнева».

Відкрита 22 липня 1963 року, в результаті продовження лінії на північ. Архітектори: І. Г. Таранов, Н. О. Бикова. Назва дана по розташованому поруч Щолківському шосе.

Вестибулі та пересадки[ред.ред. код]

Конструкція типова, без наземних вестибулів. По підземних переходах здійснюється вихід до Щолківського шосе, на 9-у Паркову і Уральську вулиці.

Південний вестибюль має звичайну для таких станцій планування входів і виходів. Північний же, поряд з яким розташовується Центральний автовокзал, отримав 2 різних входи і виходи — направо і наліво від кас — у 2 не пов'язаних безпосередньо один з одним підземних переходи під Щолківським шосе. Перейти з одного підземного переходу в інший можна тільки прямо через касовий вестибюль, а також двома наземними регульованими пішохідними переходами через Уральську і 9-у Паркову вулиці.

Біля станції знаходиться Центральний Московський автовокзал, з якого здійснюються приміські та міжміські перевезення.

Технічна характеристика[ред.ред. код]

Конструкція станції — колонна трипрогінна мілкого закладення (глибина закладення — 8 метрів). Висота над рівнем моря — 155 м. Пікет ПК0155 +35. Поруч зі станцією розташовується автовокзал. Щоденний пасажиропотік становить 104300 чол. — більше 1% від перевезень всього метрополітену.

Оздоблення[ред.ред. код]

У станційному залі два ряди по 40 залізобетонних колон з кроком 4 м (відстань між рядами 5,9 м), оздоблених зеленуватим мармуром і білою керамічною плиткою. Підлогу викладено сірим гранітом. Колійні стіни спочатку були оздоблені жовтою (вгорі) і чорною (внизу) глазурованою керамічною плиткою, в 2002 році були переоздоблені вініловим сайдингом лимонного кольору; назву станції на колійних стінах тепер зображено золотистими літерами на чорних вставках. Оздоблення нижньої частини стін замінено з чорною облицювальної плитки на чорний граніт.

Колійний розвиток[ред.ред. код]

Колійний розвиток станції Щолківська

Колійний розвиток станції — 6 стрілочних переводів, перехресний з'їзд, 2 станційні колії для обороту та відстою рухомого складу і 2 колії для відстою рухомого складу. У оборотних тупиках розташований пункт технічного огляду .

За станцією розташовані 4 глухих тупики, що використовуються також для нічного відстою потягів. Тупики відомі тим, що є найдовшими оборотними тупиками у всьому Московському метро — їх довжина становить близько 500 м.

Перспективи[ред.ред. код]

У майбутньому передбачається продовження Сокольницької лінії за станцію «Черкізівська» з переходом ділянки «Черкізівська» — «Вулиця Підбільського» до Другої Кільцевої лінії. У зв'язку з цим на станції «Щолківська» ймовірно будівництво пересадки на перпендикулярно розташовану станцію Сокольницької лінії. У майбутньому передбачається пересадка на лінію легкого метро прямуючу до Балашихи.

Посилання[ред.ред. код]