10-й флот (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
10-й флот
англ. Tenth Fleet
Країна  Сполучені Штати
Вид  Військово-морські сили США
Тип флот
Веб-сайт fcc.navy.mil(англ.)

Десятий флот — кібернетичне командування ВМС США (англ. US Fleet Cyber Command / US Tenth Fleet), є компонентою Кіберкомандування США у ВМС.

Створений у 1943 році як координатор боротьби з ворожими підводними човнами під час битви за Атлантику в Другій світовій війні. Не мав у своєму складі кораблів і налічував не більше 50 чоловік особового складу. В битві за Атлантику місія флоту включала знищення підводних човнів противника, захист прибережного торгового судноплавства, маршрутизацію конвоїв, а також координацію та контроль усіх видів протичовнової оборони: навчання, протичовнева розвідка, координація дій із союзниками. Флот був активний з травня 1943 по червень 1945. Командував флотом начальник військово-морських операцій адмірал Ернест Кінг.

Флот був розформований після капітуляції Німеччини й відтворений 29 січня 2010 як флот кіберкомандування США. Першим командувачем був віце-адмірал Бернард Маккалоу III.

Флот має подвійне підпорядкування: як підрозділ кіберкомандування США і як підрозділ ВМС США. Забезпечує оперативну підтримку флотам по всьому світові у сфері інформаційних, комп'ютерних операцій, радіоелектронної боротьби та космічних операцій.

Посилання[ред. | ред. код]