Міністерство військово-морських сил США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство військово-морських сил США
United States Department of the Navy
Емблема міністерства військово-морських сил США
На службі з 1798
Країна США
У складі United States Army seal Міністерство оборони США
Гарнізон/Штаб Пентагон
Річниці 30 квітня 1798
Вебсайт hq.navy.mil(англ.)

Міністе́рство військо́во-морськи́х сил США (англ. United States Department of the Navy) — одне з трьох військових міністерств в системі міністерства оборони США. Очолює міністерство секретар військово-морських сил США, цивільна особа, яка несе відповідальність за організаційні та адміністративні питання (не несе відповідальність за застосування ВМС у військових операціях) у військово-морських сил США.

Історія[ред. | ред. код]

Міністерство було засноване 30 квітня 1798 для вирішення організаційних та технічних питань військово-морських сил та Корпусу морської піхоти Сполучених Штатів Америки (також в особливих випадках, згідно з рішенням Конгресу або Президента США — Береговою охороною США) під проводом цивільної особи — секретаря військово-морських сил США (на військово-морському жаргоні — СЕКНАВ (англ. SECNAV).

Міністерство військово-морських сил існувало поруч з міністерством війни до 1947, доки не було засноване міністерство оборони США, до складу якого і увійшло це міністерство на рівних правах з міністерством армії та міністерством повітряних сил США.

Загальна структура[ред. | ред. код]

Організаційна структура міністерства військово-морських сил США

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]