4-й флот (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
4-й флот
англ. Fourth Fleet
U.S. Fourth Fleet badge.jpg
Емблема 4-го флоту США
На службі 1943 – 1950
2008 — по т.ч.
Країна  Сполучені Штати
Вид  Військово-морські сили США
Тип флот
У складі Південне Командування військово-морських операцій
Південне Командування Збройних сил США
Гарнізон/Штаб Джексонвілл
Війни/битви Друга Світова війна
Командування
Визначні
командувачі
адмірал Джонас Інгрем
віце-адмірал Чарльз Макморіс
віце-адмірал Вільям Мунро

4-й флот (США) (англ. United States Fourth Fleet) — військове об'єднання військово-морських сил США, оперативний флот військово-морських сил Збройних сил США.

Флот брав учать в бойових діях на морі в період Другої світової війни, вдруге був відновлений у 2008 році. Організаційно входить до складу Південне Командування військово-морських операцій Південного Командування Збройних сил США і відповідає за ведення військово-морських операцій американського флоту, морської авіації та підводних човнів в акваторії Карибського моря, Атлантичного та Тихого океанів навколо Центральної та Південної Америки. Штаб-квартира флоту розташована на військово-морській базі Мейпорт в Джексонвіллі, Флорида.

За винятком штабу флоту та підрозділів забезпечення, 4-й оперативний флот постійного складу та військових кораблів не має, сили та засоби виділяються до його складу наказом Командування сил флоту в разі необхідності.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Karen Domabyl Smith et al. (January 2002). Is NAVSO Organized and Staff To Do Its Job (PDF) (English). Alexandria, Virginia: Center for Naval Analyses. Процитовано 2011-09-03. «CRM D0005057.A1/Final»