25-та повітряна армія (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
25-та повітряна армія (США)
Twenty-Fifth Air Force
Емблема 25-ї повітряної армії
На службі20 жовтня 1948 — 11 жовтня 2019
КраїнаСША США
Вид ПС США
Типповітряні сили
Рользабезпечення Бойового командування ПС своєчасною та достовірною розвідувальною інформацією на підставі даних розвідки, спостереження та рекогносцировки цілей
Чисельністьповітряна армія
У складі Бойове командування ПС США
Гарнізон/ШтабЛекланд (Об'єднана військова база Сан-Антоніо), округ Беар, Техас
Гасло«Свобода через пильність» (англ. Freedom Through Vigilance)
Війни/битвиДруга світова війна
Холодна війна
Війна проти тероризму
НагородиПочесна стрічка Відзнаки за досконалість організації
Вебсайт25af.af.mil

25-та повітряна армія (США) (англ. Twenty-Fifth Air Force) — повітряна армія, основна розвідувальна складова повітряних сил США, що була заснована у вересні 2014 року на фондах агентства розвідки та спостереження Повітряних сил (англ. Air Force Intelligence, Surveillance and Reconnaissance Agency), головного функціонального розвідоргану штабу ПС, переведеного на нову організаційну структуру. Основним призначенням повітряної армії було збір, аналіз, обробка узагальнення даних на основі розвідки, спостереження та рекогносцировки цілей, вивчення можливостей та ресурсів, у тому числі кібер- та геопросторових сил та надання експертної оцінки на підставі вивчених даних.

25-та повітряна армія веде свою історію від заснування у жовтні 1948 року Секретної служби ПС США (англ. United States Air Force Security Service), згодом Командування розвідки Повітряних сил США, що базувалося в Арлінгтон-Холлі у Вашингтоні та відповідало за безпеку комунікацій зв'язку і криптографію у Повітряних силах. 11 жовтня 2019 року армія була об'єднана з 24-ю повітряною армією та на їхній основі відновлена 16-та повітряна армія.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]