Торговельний флот США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Торговельний флот США
United States Merchant Marine
Usmm-seal.png
Емблема торговельного флоту США
На службі з 1775 року
Країна США США
Роль допоміжний резерв флоту США у воєнний час
Чисельність 465 суден водотоннажністю понад 1 000 тонн
29 000 офіцерів, фахівців та боцманів
12 000 морських інженерів
28 000 моряків
Талісман Піт
Війни/битви Війна за незалежність США
Громадянська війна
Іспансько-американська війна
Перша світова війна
Друга світова війна
Холодна війна
Корейська війна
Війна в Перській затоці
Знаки розрізнення
Прапор торговельного флоту США United States Merchant Marine.jpg
Кокарда на кашкет US Merchant Marine Cap Insignia.png

Commons-logo.svg Медіафайли на Вікісховищі

Торговельний флот США (англ. United States Merchant Marine) — торговельний флот Сполучених Штатів Америки, який комплектується цивільним персоналом, має або цивільні (приватні) кораблі та судна, або торговельні та спеціальні судна, власником яких є федеральний уряд країни[1]. Обидві категорії суден перебувають під комплексним керівництвом державних або приватних управлінських структур і залучаються до комерційної діяльності або транспортування товарів і послуг у судноплавних водах США та поза їхніми межами.

Основним призначенням американського торговельного флоту у мирний час є перевезення вантажів і пасажирів; у воєнний час торговельний флот може залучаться в ролі допоміжного флоту військово-морським силам Сполучених Штатів, і його використовуватимуть для перевезення доставити військового персоналу, озброєння, військової техніки та майна в інтересах Збройних сил країни. Персонал торговельного флоту може бути призваний на військову службу міністерством оборони США. Це зазвичай досягається використанню морських офіцерів торговельних суден в ролі офіцерів стратегічних морських перевезень резерву ВМС США.

Власники та екіпажі торговельного флоту оперують вантажними та пасажирськими суднами у різних акваторіях, а також експлуатують і утримують глибоководні торговельні судна, буксири, пороми, земснаряди, екскурсійні судна, чартерні човни та інші водні судна на океанах, морях, Великих озерах, річках, каналах, гаванях та інших водних комунікаціях[1].

За станом на 31 грудня 2016 року торговельний флот США має 175 приватних суден океанського типу, водотоннажністю понад 1 000 реєстрових тонн. Близько 800 американських суден ходять під прапором інших країн світу.

Федеральний уряд Сполучених Штатів керує суднами торговельного флоту за допомоги певних організацій типу Командування військово-морських перевезень та Резервний флот національної оборони. У 2004 році американський уряд застосовував близько 5% усіх потужностей торговельного флоту в інтересах держави.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]