Assassin's Creed II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Assassin's Creed II
Обложка Assassins Creed 2.jpg
Розробник Канада Ubisoft Montreal
Видавець Ubisoft
Дистриб'ютор Steam
Жанр(и) Пригодницький бойовик з елементами cтелс-екшена, відкритий світ
Платформа PlayStation 3, Xbox 360, Windows, macOS, OnLive, Java Platform, Micro Edition
Дата анонсу 16 квітня 2009 року
Дата випуску
Режим гри Однокористувацький
Мова англійська і італійська
Вік. обмеження BBFC: 1515 Certificate
CERO: ZAges 18 and up only
ESRB: MMature
Шаблон:OFLCA
PEGI: 18
16
Творці
Продюсер Sebastien Puel
Jade Raymond (Виконавчий продюсер)[2]
Режисер(и) Patrice Désiletsd
Ігродизайнер(и) Patrice Desilets (Креативний директор)
Композитор(и) Йеспер Кюдd
Технічні деталі
Рушій Anvil[3]
Havok (фізичний рушій)
Носій DVD, Blu-ray, PSN
Assassin's Creed
Попередня гра Assassin's Creed
Наступна гра Assassin's Creed III
Офіційний сайт
CMNS: Assassin's Creed II у Вікісховищі

Assassin's Creed II ( МФА: [əˈsæsɪns ˈkɹiːd tu]; укр. Кредо Асасина 2) — багатоплатформова відеогра жанру пригодницький бойовик, продовження гри Assassin's Creed від компанії Ubisoft. Офіційний анонс відбувся 16 квітня 2009 року в журналі Game Informer. На консолі гра вийшла 17 листопада 2009 в Північній Америці. На персональних комп'ютерах гра вийшла 5 березня 2010 року[1][4].

Головною дійовою особою гри виступає предок Дезмонда — Еціо Аудиторе да Фіренце, молодий флорентійський аристократ (не є нащадком головного героя попередньої гри Альтаїра)[5]. Основні події розгортаються в Італії епохи Відродження з 1476 року по 1499 рік, включаючи зустрічі з видатними людьми того часу — наприклад, з подружжям Медічі, Леонардо да Вінчі і Нікколо Макіавеллі, а ворогами героя є Родріго Борджіа, Франческо Пацці та Джироламо Савонарола. У персонажа з'явилися нові здібності, наприклад, плавати й пірнати, можливість вихопити зброю у ворога під час бою.

Незважаючи на суперечливу першу частину, Assassin's Creed II в середньому отримала 91 % від критиків[6].

Прямі продовження — Assassin's Creed: Brotherhood, Assassin's Creed: Revelations, Assassin's Creed III.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Основи[ред. | ред. код]

Як і в Assassin's Creed, більшість часу гравець керує персонажем минулого, в цій грі — Еціо Аудиторе, якому належить досліджувати міста, боротися з ворогами та виконувати завдання на кшталт знищення певних осіб, викрадення предметів і отримання інформації. Події зображено як реконструкція минулого на основі генетичної пам'яті Дезмонда. В грі є історична довідка, що повідомляє про зображені місця та персонажі, які зустрічає Еціо. Рівень синхронізації з Дезмондом було ускладнено. Тепер, якщо Еціо сильно поранений, він повинен відвідати лікаря, або прийняти ліки. В грі можливо їздити верхи на коні, плавати на гондолі, пірнати. Відвідуючи Леонардо да Вінчі, Еціо може вдосконалити в нього зброю.

Орлиний зір[ред. | ред. код]

Натисканням кнопки голови гравець може активувати спецздібності «Орлиний зір», міняє вид камери. Неінтерактивні об'єкти зливаються з фоном, темніють, вороги виділяються червоним кольором; союзники (злодії, найманці, куртизанки) виділяються синім кольором; укриття (сади на дахах, стоги сіна, лавки, колодязі) і корисні речі (пір'я, скрині скарбів) білим кольором; мети завдання (жертви вбивства, об'єкти стеження) жовтим кольором. Також в цьому режимі можна побачити гліфи істини. Орлиний зір дозволяє провести швидкий тактичний аналіз обстановки, виявити малопомітні об'єкти.

Доповнення[ред. | ред. код]

На початку грудня розробники анонсували вихід двох завантажувальних додатків. Перше доповнення, яке вийшло 28 січня 2010 року, називається «Battle of Forli» дії будуть відбуватися в містечку Форлі. Крім додаткової сюжетної лінії у додатку є можливість вільного використання «Літальний машини» Леонардо да Вінчі. Друге доповнення вийшло 18 лютого 2010 року і називається «Bonfire of the Vanities». Воно додало трампліни і ще один великий район Флоренції. Додатки доступні на Xbox Live та PlayStation Network.

В РС-версію гри були включені всі доповнення зразу.[7]

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія[ред. | ред. код]

Події гри розгортаються незабаром після подій Assassin's Creed, де в 2012 році Дезмонду Майлсу — бранцю «Абстерго Індастріз», якого використовують для дешифрування його генетичної пам'яті про його предка-асасина Альтаїра в машині «Анімус», — загрожує смертельна небезпека. «Абстерго», сучасний еквівалент лицарів-тамплієрів, використовують Дезмонда, щоб визначити місцезнаходження потужного артефакту, іменованого «Часткою Едему», або «Яблуком». Використовуючи Орлиний зір, отриманий в результаті «ефекту просочування» (через часте перебування в «Анімусі»), Дезмонд бачить повідомлення і символи, написані кров'ю на стіні його спальні попереднім бранцем, який називався «Об'єкт 16». Люсі Стіллман, співробітник Абстерго і член братства сучасних ассасинів, звільняє Дезмонда і ховає його в секретному укритті з двома іншими ассасинами, Шоном Гастінгсом та Ребеккою Крейн, які створили покращену версію «Анімуса». Вони пропонують Дезмонду використовувати генетичну пам'ять про його предка, Еціо Аудіторе да Фіренце, з двома цілями: тренувати Дезмонда в мистецтві ассасинів за допомогою ефекту просочування і знайти інші Частинки Едему.

Після занурення в «Анімус» події гри починають розгортатися в Італії, в Епоху Відродження, кінець XV століття. Головним героєм гри стає сімнадцятирічний юнак на ім'я Еціо. Батька Еціо, Джованні Аудиторе, зрадив його найкращий друг Уберто Альберті, і в результаті чого, батько і брати Еціо були повішені. Для Еціо втрата родини була сильною душевною травмою. Він вбиває зрадника своєї сім'ї і ховається разом з матір'ю і сестрою в свого дядька Маріо на віллі Аудиторе в Монтеріджоні.

Пізніше Еціо дізнається, що його сім'ю зрадила родина Пацці, і він вирішує поквитатися з нею. Спершу він вбиває молодшого з цієї родини, Вієрі Пацці, потім його батька, Франческо Пацці, а потім старшого з родини зрадників — Якопо Пацці — і його помічників.

Дія переривається і переноситься в даний час. В ході інтермедії Люсі перевіряє навички Дезмонда. У сні в Дезмонда виникають галюцинації, і він бачить події з життя Альтаїра, головного героя попередньої частини. На наступний день Дезмонд знову поринає у спогади Еціо.

Із зібрання тамплієрів, в якому безпосередньо брав участь Якопо, Еціо дізнається, що наступні дії тамплієрів відбуватимуться у Венеції. Припливши в «місто на воді», він співпрацює з місцевою гільдією злодіїв. Він вбиває одного із змовників — Еміліо Барбаріго, а також Карло Гримальді, який отруїв венеціанського дожа Джованні Моченіго. Потім Еціо вбиває Марко Барбаріго, що зайняв місце колишнього дожа, пізніше Еціо вбиває Сильвіо Барбаріго і охоронця Марко Данте Моро, але не встигає на корабель, на якому ті збиралися виїхати. Через два роки він дізнається, що скоро повертається корабель тамплієрів з острова Кіпр, і на ньому, ймовірно, буде одна з частинок Едему. Слідкуючи за кур'єром, Еціо лицем до лиця стикається з Родріго Борджіа, який переконаний, що він якийсь пророк. Борджіа вдається втекти, проте Еціо дізнається, що люди, які допомагали йому на всьому шляху — ассасини. Після знаходження частинки Едему — яблука Едему — Еціо відправляється в Романью, де допомагає Нікколо Макіавеллі та Катерині Сфорца захистити їхнє місто — Форлі. Проте таємниче яблуко було вкрадено, і пошуки приводять нашого героя назад до Флоренції. Скориставшись яблуком, колишній монах Джироламо Савонарола захоплює владу у Флоренції. Еціо підриває його плани, вбиваючи дев'ять помічників Савонароли по всьому місту. Розгніваний народ збирається заживо спалити «просвітителя», але Еціо вбиває його прямо на багатті.

Пройшовши посвяту в ассасина, Еціо направляється в Рим, де йому належить раз і назавжди розібратися з Родріго Борджіа, який став Папою Римським Олександром VI. Здолавши противника, Еціо дізнається, навіщо Родріго став Папою Римським і навіщо він полював за частинками Едему. Весь секрет у тому, що під Римом покоїться «бог», потрапити в гробницю якого може тільки пророк, використовуючи яблуко і посох. Пророком виявляється сам Еціо, не знаючи про пророцтво; просто дотримуючись своєї долі, він виконує його. У гробниці Еціо дізнається від якоїсь Мінерви, що люди були створені інопланетною расою, яку стародавні люди приймали за богів, але вони давно загинули від загадкової катастрофи, та ж доля чекає Землю, і Дезмонд єдиний, хто може перешкодити цьому . Тим часом в наші дні в лігво ассасинів вриваються люди «Абстерго», і Дезмонду, Люсі, Шону і Ребеці довелось втекти. Після титрів можна почати грати в режимі Freeplay, особливості якого такі ж, як і в Assassin's Creed можна вбивати невинних людей, вільно відвідувати будь-які локації (окрім Риму).

Персонажі гри[ред. | ред. код]

Сучасні персонажі

 • Дезмонд Майлс (кодове ім'я «Об'єкт 17») — нащадок Еціо і Альтаїра. До шістнадцяти років навчався вмінням ассасина, але після втік. До викрадення працівниками «Абстерго» працював барменом і жив під фальшивими іменами, щоб його складніше було відшукати. Після втечі з Люсі погодився навчатися навичкам ассасинів, щоб помститися корпорації.
 • Люсі Стіллман — агент ассасинів. Деякий час працювала в «Абстерго» над «Анімусом». Звинувачує себе у смерті «Об'єкта 16».
 • Ребекка Крейн — технічний фахівець ассасинів, яка створила нову, найкращу версію «Анімуса».
 • Шон Гастінгс — координатор, відповідальний за бази даних і постачає Дезмонду необхідну інформацію.
 • Клей Качмарек (кодове ім'я «Об'єкт 16») — ассасин, його викрало Абстерго ще до Дезмонда. В Абстерго зробив багато знаків за допомогою крові, в програму Анімуса теж вніс знаки, щоб Об'єкт 17 (Дезмонд) розгадав таємницю. Під час другої частини брав участь у відео істини про Адама і Єву, в Братстві Крові з'являється його силует. Люсі стверджує, що він помер, проте сам він каже що ще живий.
 • Воррен Віддік — тамплієр, співробітник корпорації «Абстерго Індастріз», під керівництвом якого Дезмонд реконструював спогади Альтаїра. В кінці другої частини гри відшукує притулок Дезмонда.

Продовження[ред. | ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed: Brotherhood

Чутки про продовження з'явилися ще до виходу гри Assassin's Creed II. Перші чутки ходили про те, що події гри будуть відбуватися під час Другої світової війни, а героєм буде жінка-ассасин (фанатів збила з пантелику гра Velvet Assassin). Проте представник Ubisoft спростував цю інформацію. Після цього, існували чутки що події будуть відбуватися в Середньовіччя, часів Короля Артура або в період феодальної Японії.

13 січня 2010 Ubisoft оголосила, що вийде продовження Assassin's Creed II Episodes, які з'явиться в 2010, або навіть в 2011 році. Головним героєм у грі знову буде Еціо Аудиторе да Фіренце. Однак історія ассасинів не буде закінчуватися на періоді Ренесансу[8].

Пізніше було оголошено про вихід сиквела другій частині під назвою — Assassin's Creed: Brotherhood. У ньому гравець знову гратиме за Еціо, а події гри будуть відбуватися в Римі. Гра вийшла восени 2010 на Xbox 360 і PS3, а на PC в березні 2011 року[9].

Докладніше: Assassin's Creed: Revelations

15 листопада 2011 рік а (на PC 29 листопада 2011 року) вийшла заключна частина історії Еціо Аудиторе — Assassin's Creed: Revelations[10].

Розробка та підтримка гри[ред. | ред. код]

У квітні 2008 року на одній з конференцій Ів Жілльмо, голова Ubisoft, розповів про те, що Assassin's Creed не буде єдиною грою в серії, так як в компанії є плани на подальший розвиток нового ігрового серіалу[11]. Про терміни виходу нової частини нічого сказано не було. У жовтні-листопаді в інтернеті з'явилося інтерв'ю з Tokyo Game Show 2008. У ньому портал AusGamers запитав у Девіда Вілкінсона (Аніматор Принца Персії), чим зайнятий зараз Алекс Дроуін (Аніматор Альтаїра), на що той відповів таке: "Зараз він робить Альтаїра ще красивіше. Останнє, що я бачив, це те, як він вчить його плавати ". Стало ясно, що розробка продовження Assassin's Creed вже розпочато[12].

7 квітня 2009 року на сторінці присвяченій Assassin's Creed з'явився перший рекламний тизер Assassin's Creed 2[13]. Ролик був заснований на графічних роботах Леонардо да Вінчі, в які були додані малюнки прихованого кинджалу та символу ордена Асасинів.

16 квітня в журналі Game Informer вийшла велика стаття з анонсом Assassin's Creed 2 та інтерв'ю з розробниками[14]. З інтерв'ю стало відомо, що над розробкою другої частини гри робота ведеться вже більше двох років. Головним героєм постане ще один предок Дезмонда, Еціо Аудиторе да Фіренце, дворянин з Флоренції, що також належить до ордену Ассассинів. Події гри відбуватимуться наприкінці XV століття (1476 — 1498). Із змін геймплея обіцялося те, що головний герой навчиться плавати, відбирати зброю у ворогів; також розробники повідомили, що тепер в грі існуватиме зміна дня і ночі, а серйозні рани доведеться заліковувати у лікарів. Під час кількох місій в Еціо буде можливість використовувати аероплан Леонардо да Вінчі, для відкриття недоступних територій. На малюнку, що зображає нового героя, видно, що він зовні схожий на Альтаїра, але в його одязі більше червоного кольору, а прихованих клинків тепер два, а не один. Також у статті Game Informer говориться, що натовп у новій грі буде грати ще важливішу роль для проходження, ніж у першій грі. Що стосується ігрового дизайну, розробники обіцяють показати реальні історичні пам'ятники Венеції та інших міст Італії часів Відродження: відомо, що в грі можна буде побачити базиліку святого Марка, міст Ріальто, а також Великий і Малий канали Венеції. Крім того повідомлялося, що важливу роль в грі буде грати Леонардо да Вінчі; також Еціо зустріне на своєму шляху Лоренцо Медічі та Нікколо Макіавеллі. У грі існуватиме 16 місій і 20 видів нової зброї.

17 квітня на сайті гри був розміщений другий рекламний ролик, зроблений в тому ж стилі, що і перший, але із закадровими коментарями, по завершенні якого можна побачити передбачувану дату релізу, Різдвяні канікули 2009[15]. Також був названий список платформ, на яких вийде гра, це: РС, Xbox 360 і PlayStation 3[16].

18 травня 2009 року офіційний сайт гри був розширений за рахунок сервісу Microsoft MSN[17]. Сторінка озаглавлена ​​як: «Assassin's Creed 2: Truth is Written in Blood» (Assassin's Creed 2: Істина написана кров'ю). З'явився точний список платформ, на яких вийде гра: PS3, Xbox 360 (Xbox Live), PC, а також планувалося випустити екшен «за мотивами» для PSP (Assassin's Creed: Bloodlines). Гра буде доступною для замовлення.

Дата виходу гри для всіх платформ за даними магазину Play.com стало 13 листопада 2009 року.

На початку червня 2009 року на виставці E3 2009, що проводилася з 2 по 5 червня, вперше був показаний геймплей гри, на прикладі демоверсії одного з рівнів[18].

Дата виходу гри, на території Європи, за даними магазину play.com, була відкладена на 20 листопада 2009[19]. Датою релізу на території Америки стало 17 листопада 2009[20].

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
1UP.comA-
Absolute Games86%
CVG10/10
Edge8/10
Eurogamer9/10
GamePro10/10
GameSpot9/10
GameTrailers9.2/10
Giant Bomb5/5
IGN9.2/10
OXM9/10
Українські
ВиданняОцінка
PlayUA9/10 [27]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
GameRankings90.49% (360) [21]

90.47% (PS3) [22]

86.87% (PC) [23]
GameStats8.9/10
Metacritic90/100 (360) [24]

91/100 (PS3) [25]

86/100 (PC) [26]

На початку липня на сайті гри з'явився перший випуск щоденників розробників, в якому творці Assassin's Creed 2, розповідають передісторію нового героя, Еціо Аудіторе да Фіренце[28]. 24 липня 2009 року Ubisoft повідомила про намір зняти кілька короткометражних фільмів, які будуть розкривати передісторію гри Assassin's Creed 2. Цей проект отримав назву: Assassin's Creed 2: Lineage[29].

12 серпня на сайті гри з'явився другий щоденник розробників. Він розповідав про поведінку натовпу в грі, про відношення головного героя з представниками нижчих шарів суспільства. Також стає відомо, що в існуватиме можливість купувати собі нову зброю. Крім цього в ролику було представлено геймплейні кадри, в яких Еціо Аудиторе да Фіренце б'ється використовуючи тактику рукопашного бою. Також можна побачити ігрову модель майстерні Леонардо да Вінчі і самого власника майстерні.

На початку вересня Патрік Десіле (Patrice Desilets), креативний директор Assassin's Creed 2, відповів на запитання російського видання GameStar[30]. 11 вересня в мережі з'явився новий геймплейний ролик гри Assassin's Creed 2, загальною тривалістю близько 6 хвилин[31]. У ньому можна було побачити одну з секретних локацій гри та нові можливості головного героя, такі як покупка отрути у вуличній лавці, відволікання уваги солдат, за допомогою NPC, а також вбивство за допомогою вогнепальної зброї.

17 вересня на офіційному сайті гри з'явилася третя частина щоденників розробників. У цьому випуску розповідається про різноманітність місій, присутніх у грі. 24 вересня в офіційному «Твіттері» Ubisoft з'явилося повідомлення про те, що версія гри для PC відкладається до першого кварталу 2010 року.

27 жовтня 2009 року Ubisoft опублікувала в мережі першу частину короткометражного кінофільму Assassin's Creed: Lineage, який доступний для вільного скачування і в якому розкриваються події, персонажі і сетинґ Assassin's Creed II[32].

28 лютого 2010 року стартувало початок продажів ПК-версії гри в деяких магазинах Москви.[33] 5 березня стартував офіційний продаж на території Росії та СНД[34].

7 березня невідомі хакери атакували сервер Ubisoft. 26 березня Ubisoft запропонувала всім гравцям, які тимчасово не могли отримати доступ до Assassin's Creed II, компенсацію у вигляді ексклюзивного контенту (3 бонусних квестів), раніше доступних тільки для володарів колекційних версій. Інструкції про те, як отримати квести, були розіслані власникам гри електронною поштою[35].

3 квітня хакерам вдалося зламати DRM-захист Ubisoft.

15 квітня Assassins Creed входить до Книги рекордів Гіннеса як найбільш обговорюваний ігровий проект. За минулий рік гра потрапляла на обкладинки 127 видань світу, при цьому, в 32 країнах освітленням процесу розробки гри займалося два і більше видань[36].

У травні в інтернет просочилася інформація про вихід в світ продовження Assassin's Creed II, відомої під назвою Assassin's Creed: Brotherhood.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • На початку березня 2012 року в офіційному блозі Playstation опублікований список 10 ігор, з найбільшою кількістю власників платинових трофеїв в них. Гра Assassin's Creed II посіла у списку перше місце[37]:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Amazon.com: Assassins Creed II: PC: Video Games
 2. Altair ist Geschichte (німецькою). Архів оригіналу за 2012-03-30. Процитовано 2009-06-04. 
 3. Thilo Bayer (19 мая 2009 года). Assassin's Creed 2: Engine detailed (en). PC Games Hardware. Архів оригіналу за 2012-03-12. Процитовано 17 июня 2009. 
 4. Assassin's Creed II: Amazon.co.uk: PC & Video Games
 5. Альтаїр і Еціо // Q & A (рос.)
 6. Рейтинг найкращих ігор за 2009 рік // metacritic.com (англ.)
 7. Assassin's Creed 2 Coming To PC
 8. Siarhey Rozum. Assassin’s Creed 3 - бути (англійською). Архів оригіналу за 2012-03-30. Процитовано 2010-01-18. 
 9. Ігрові новини за 6 травня 2010 року. Архів оригіналу за 22-11-2015. Процитовано 15-12-2015. 
 10. Matt Miller (5 травня 2011). June Cover Revealed: Assassin's Creed Revelations (англійською). Game Informer. Процитовано 5 травня 2011. 
 11. Альтаїр не помре ніколи?. Архів оригіналу за 13 лютий 2009. Процитовано 27 червень 2012. 
 12. Плаваючий Альтаїр в Assassin's Creed 2 — 14 Жовтня 2008
 13. [http://www.3dnews.ru/software-news/debutnii_tizer_assassin_s_creed_2/ Дебютний тизер Assassin's Creed 2
 14. Реліз стелс -шутера Assassin's Creed 2 відбудеться в грудні Архівовано 19 червень 2009 у Wayback Machine.
 15. Animus | Assassin's Creed 2. Архів оригіналу за 18 червень 2012. Процитовано 15 грудень 2015. 
 16. Assassin's Creed 2: чекаємо в грудні! Архівовано 30 липень 2013 у Wayback Machine. (російською)
 17. Assassin's Creed 2. Архів оригіналу за 18 червень 2012. Процитовано 15 грудень 2015. 
 18. Assassin's Creed II Video Game, E3 09: Ubisoft Press Conference Gameplay
 19. Архівована копія. Архів оригіналу за 30 липень 2013. Процитовано 27 червень 2012. 
 20. Amazon.com: «assassin's creed II»: Video Games
 21. Assassin's Creed II for Xbox 360
 22. Assassin's Creed II for PlayStation 3
 23. Assassin's Creed II for PC
 24. Assassin's Creed II for Xbox 360 Reviews, Ratings, Credits, and More at Metacritic
 25. Assassin's Creed II for PlayStation 3 Reviews, Ratings, Credits, and More at Metacritic
 26. Assassin's Creed II for PC Reviews, Ratings, Credits, and More at Metacritic
 27. Огляд гри на україномовному ігровому порталі Архівовано 20 вересень 2012 у Wayback Machine. PlayUA
 28. Assassin's Creed 2
 29. Assassin's Creed 2 Short Films Unmasked — Assassin's Creed 2
 30. GameStar: Інтерв'ю з Ubisoft Montreal про Assassin's Creed 2 Архівовано 11 вересень 2009 у Wayback Machine. (російською)
 31. Assassin's Creed 2 Video: Six Minutes of Footage
 32. Andrew Burnes (27 жовтня 2009). Assassin's Creed: Lineage - Fourteen-Minute Live Action Movie Released (англійською). Voodoo Extreme 3D і iXBT.com. Архів оригіналу за 2012-03-30. Процитовано 28 жовтня 2009. 
 33. PS3hits: Пігулка для Assassin's Creed 2, де взяти кряк Assassin's Creed 2, crack Assassin's Creed 2, злом Assassin's Creed 2 <! — Заголовок доданий ботом -> (російською)
 34. Офіційний старт продажів Assassins Creed 2 (російською). 5 березня 2010. Архів оригіналу за 2012-03-30. Процитовано 2015-12-15. 
 35. Ubisoft предложила игрокам компенсацию (російською). Березень 2010. Архів оригіналу за 2012-03-30. Процитовано 02 березня 2020. 
 36. Assassin's Creed 2 в Книзі рекордів Гіннеса (російською). 15 квітня 2010. Архів оригіналу за 2012-03-30. Процитовано 02 березня 2020. 
 37. Jeff Rubenstein (2 березня 2012). Hunters: Here Are Your Top 10 Platinums (англійською). http://blog.us.playstation.com. Архів оригіналу за 2012-03-09. Процитовано 5 березня 2012. 

Посилання[ред. | ред. код]