Battlefield 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Battlefield 2

Обгортка Battlefield 2

Розробник Швеція EA Digital Illusions CE
Видавець США Electronic Arts
Дистриб'ютор Росія Soft Club
Локалізатор Росія Soft Club
Частина серії Battlefield (серія ігор)
Попередня гра серії Battlefield Vietnam
Наступна гра серії Battlefield 2142
Дата випуску США 21 червня 2005
Австралія 22 червня 2005
Європейський Союз 24 червня 2005
Версія 1.5
Українська локалізація Відсутня
Жанр(и) Шутер від першої особи, Тактичний шутер
Віковий
рейтинг
PEGI: Від 16 років
OFLC: Рекомендується для дорослої аудиторії
ESRB: Для підлітків
Платформа ПК, Xbox, Xbox 360, PS2
Рушій гри Refractor Engine
Режим гри Однокористувацька гра, Багатокористувацька гра
Носій DVD (1), CD (3)
Керування Клавіатура, мишка, Геймпад
Сайт Battlefield 2

Battlefield 2 (BF2) — мережева комп'ютерна та відеогра в жанрі тактичного шутера з елементами стратегії і рольової гри. Гра була розроблена компанією EA Digital Illusions CE (DICE), видавець Electronic Arts та вийшла в кінці червня 2005 року, і стала третьою грою в серії Battlefield (незважаючи на число «2» в назві).

Гра включає однокористувацький режим з трьома рівнями складності та багатокористувацький через Інтернет або локальну мережу. У режимі одного з гравцем взаємодіють 15 комп'ютерних ботів, в той час як в онлайн-режимі можуть одночасно брати участь до 64 гравців.

Гра була випущена на ігрових приставках Xbox, Xbox 360 та PS2 під назвою Battlefield 2: Modern Combat,[1] значно змінена у порівнянні з версією для ПК — як геймплеем, так і змістом.

Командна гра[ред.ред. код]

В Battlefield 2 для PC зроблено дуже багато для підтримки командної гри. гравець може вибрати для себе одну з трьох сторін: USMC (US Marine Corps, корпус морської піхоти США) ,MEC (Middle East Coalition, середньосхідна коаліція) абоPLA/China (People Liberation Army, Народно-визвольна армія Китаю) . Гра ведеться двома угрупованнями (USMC — PLA або USMC — MEC) з числом гравців в одній команді до 32 (залежить від розміру використовуваної для гри карти). За бажанням будь-який гравець може номінувати себе на пост командувача, його забере найдосвідченіший гравець з подали заяву. Це досягається використанням системи рангів. Гравці, що грають на ранговом сервері та належним чином зареєстровані, можуть підвищувати свій ранг (звання) по мірі зростання очок. Бали заробляються гравцем у час гри при вбивстві, лікуванні або інших командних діях. Гравці команди можуть, але не зобов'язані, групуватися в загони (squads). Гра в загоні дає певні переваги. Гравці одного загону чують один одного в процесі гри, командир загону може говорити з командувачем. Крім того, гравці загону можуть з'являтися поряд з командиром загону. Таким чином, досягається тактична взаємодія на полі бою. Для зв'язку гравців використовується вбудована система комунікації голосом.

Організована командна гра дає колосальну перевагу. Навіть команда хороших гравців не має жодних шансів проти посередніх, але добре організованих. У цьому сенсі — симуляція реальної війни, в якій героїзм та мистецтво бою окремого бійця практично нічого не значать в результаті бою.

Для подолання мовного бар'єру, а також для вирішення ситуації, коли у частини гравців загону немає гарнітури, введено велику кількість вбудованих радіокоманд та покажчиків різних типів, від вказівки місця збору на карті до наказу підірвати спеціальною вибухівкою який-небудь об'єкт. Вбудовані радіокоманди доступні всім гравцям, однак для членів загону існує окрема радіочастота, недоступна «вовкам-одинакам» (солдатам, які не входять до складу загону), за якою відбувається зв'язок між членами загону та їх командиром, а також між командиром загону та командувачем (це дає можливість запросити у командувача десантування боєприпасів, транспорту, підтримку у вигляді безпілотного літального апарату або артилерійський удар на певних координатах, а також запитувати або віддавати накази).

Командувач[ред.ред. код]

Командувач в грі — важлива складова успішної гри проти команди противника. Фактично, командувач є «очима» та «вухами» гравців, оскільки він може оглядати все поле бою зверху (з трьома режимами збільшення), а також використовувати супутникове сканування місцевості (Satellite Scan), яке підсвічує на карті всі ворожі об'єкти (солдатів та техніку) червоним кольором, і, в разі необхідності, командувач «спот» (англ. to spot — «помітити», «визначити місцезнаходження») їх, щоб вони стали видні на мінікарте гравців. Так само командувачу, крім супутникового сканування, доступні наступні функції:

 • Vehicle Drop[2] — десантування транспорту в зазначену точку. Достатньо часто використовується для вбивства ворожого снайпера-одинака (транспорт скидається прямо на нього), що забороняється на деяких серверах;
 • Supplies Drop — десантування у вказану точку ящика, поряд з яким у всіх солдатів відновлюється здоров'я та боєзапас, а техніка ремонтується;
 • Artillery Strike — артилерійський удар у зазначеній точці. Тривалість залежить від кількості цілих (не підірваних) артилерійських знарядь;
 • UAV Overflight — у вказану точку завідправляється безпілотний літальний апарат. Всі ворожі війська, що потрапили в зону його видимості, підсвічуються червоним на карті командувача і на мінікарті гравців.

Функції можуть бути недоступні, якщо підірвані об'єкти, що забезпечують їхню роботу — артилерійська система, трейлер управління безпілотним літальним апаратом та радар. Крім цього, командувач може віддавати накази командирам загонів (хоча останні самі обирають, виконувати їх чи ні), заохочувати або засуджувати дії загону або віддати наказ на поділ загонів.

Спеціалізація бійців[ред.ред. код]

Солдати в грі діляться на сім класів, кожний з яких ефективний при виконанні певних завдань. Так, наприклад, снайпер призначений для знищення живої сили противника на великих відстанях та майже марний проти броньованої техніки, в той час як основним завданням спеціаліста по боротьбі з бронетехнікою є знищення техніки, і він мало пристосований для ведення бою з піхотою. Розрізняються класи зброєю, доступною бійцям, а також запасом витривалості (визначає відстань, яку солдат здатний пробігти) та наявністю бронежилета, який прямо впливає на те, наскільки важко вбити бійця. За останніми двома характеристикам класи діляться на легкі (немає бронежилета, висока витривалість) та важкі (є бронежилет, низька витривалість).

У грі представлені наступні класи:

 • Боєць Спецпідрозділу (англ. Special Operations). Легкий клас, призначений переважно для диверсійної діяльності в тилу ворога — підриву стратегічних об'єктів, для чого має п'ять дистанційно керованих зарядів C4, які також вельми ефективні проти бронетехніки. Зброя: ніж, пістолет з глушником (Beretta 92F для USMC, QSZ-92 для PLA та МР-444 для MEC), короткодульний карабін (M4 (автомат) з коліматорним прицілом для USMC, QBZ-97 для PLA та АКС-74У з коліматорним прицілом для MEC), ручні гранати та вибухівка C4.
 • Снайпер (англ. Sniper). Легкий клас, основна задача якого — знищення піхоти противника на великих відстанях. Озброєний снайперською гвинтівкою (M24 для USMC, QBU-88 для PLA, Снайперська гвинтівка Драгунова для MEC), пістолетом з глушником, ножем, гранатами та протипіхотними мінами M18A1 «Клеймор».
 • Штурмовик (англ. Assault). Важкий клас, найкраще пристосований для ведення бою з піхотою противника на ближніх та середніх дистанціях. Озброєний штурмовою гвинтівкою з підствольним гранатометом (M16A2 з М203, Автомат Калашникова з ГП-25 або АК-101 з ГП-30), пістолетом, ножем та димовою шашкою.
 • Підтримка (англ. Support). Важкий клас, основна задача — прикриття дружніх бійців шквальним вогнем з кулемета та постачання їх боєприпасами. Озброєний ручним кулеметом M249 SAW (USMC), Type 95 (PLA) або РПК-74 (MEC), пістолетом, ножем та гранатами. Крім того, має фактично нескінченний запас боєприпасів будь-якого типу.
 • Інженер (англ. Engineer). Легкий клас, переважно призначений для лагодження техніки (при безпосередньому контакті) та споруд (стратегічні об'єкти та мости). Озброєний дробовиком (Remington 11-87 для USMC, Norinco 982 для PLA та Сайга-12 для MEC), ножем, пістолетом, ручними гранатами та протитанковими мінами, які роблять його надзвичайно ефективним проти бронетехніки.
 • Медик (англ. Medic). Легкий клас, здатний лікувати поранених солдатів. Озброєний штурмовою гвинтівкою (див Штурмовик ), ножем, пістолетом, ручними гранатами. Є аптечка, за допомогою якої можна піднімати рівень здоров'я собі й дружнім бійцям, що поруч. Також у солдатів цього класу є дефібрилятор, за допомогою якого можна «оживляти» солдатів своєї команди, що помирають, так само як і вбивати солдатів противника.
 • Спеціаліст по боротьбі з бронетехнікою (англ. Anti-tank). Важкий клас, призначений переважно для ураження техніки ворога на дистанції. Озброєний протитанковим ракетним комплексом (SRAW для USMC, Eryx для PLA та MEC), а також пістолетом, пістолетом-кулеметом (Heckler & Koch MP5, Type 85 або ПП-19) та ножем.

Коли будь-який солдат класу Medic, Support або Engineer сідає в транспорт, у всіх бійців, які перебувають у певній області навколо нього, починає відповідно відновлюватися здоров'я та/або боєзапас, а техніка ремонтується. Медики та солдати підтримки також можуть кинути на землю пакет з першою допомогою або боєприпасами, туди, де вони потрібні.

Вибір класу здійснюється перед початком бою, або коли гравець убитий, до респауна. Живі солдати можуть змінити клас, підібравши озброєння убитих.

Також у кожного класу додатково відкривається (з отриманням нових звань) основне озброєння, крім штатного. У штурмовиків, медиків та бійців спецпідрозділів можна змінити гвинтівки та карабіни, у снайперів — снайперські гвинтівки, у бійців підтримки — кулемети, у інженерів — дробовики, у фахівців по боротьбі з бронетехнікою можна змінити пістолети-кулемети на наступне:

 • Штурмовик (Assault)

Штурмова гвинтівка G3 — Ефективна на дальніх та середніх дистанціях. Через низьку місткості магазину на 20 патронів слід бути дуже уважним — патрони в запалі бою можуть закінчитися дуже швидко. благо компенсується це високою потужністю самої гвинтівки. Підствольний гранатомет відсутній, разом з тим Штурмовик з такою гвинтівкою екіпірується звичайними ручними гранатами, що часом буває краще ніж подствольний гранатомет. G-3 малопридатна для активних боїв в приміщеннях.

F2000 — Штурмова гвинтівка з коліматорним прицілом. Незважаючи на його присутність є середньою по точності зброєю. Добре проявляє себе на середніх та ближніх дистанціях. Довгі черги мало впливають на точність стрільби. Підствольний гранатомет має унікальне відміну — більш пологу траєкторію польоту гранати. Так само відмінною рисою комплекту з даною гвинтівкою є відсутність димової гранати, замість неї у гравця є цілих 5 (!) світлошумових гранат, що бувають вельми ефективні при атаці укріплень супротивників.

 • Спеціаліст по боротьбі з бронетехнікою (Anti-tank)

DAO-12 — самозарядний дробовик, дуже небезпечний для супротивників на близьких дистанціях. Має достатньо значну скорострільність, оскільки має магазин револьверного типу на 12 (!) патронів. При цьому має не найвищу потужність одиничного пострілу (аналогічну з Сайгою-12) і дуже довгу повну перезарядку, тому варто бути уважним в цьому плані — порожній магазин в самий невідповідний момент практично завжди призводить до смерті.

P90 — Пістолет-кулемет. Відмінною особливістю є наявність прицілу-коліматора, завдяки чому стрільба на середніх та великих дистанціях стає простіше (стрілянина на великі дистанції малоефективна). Скорострільність та потужність одиничного пострілу аналогічна іншим пістолетам-кулеметам, наявними за замовчуванням.

 • Інженер (Engineer)

Mk1A3 — автоматичний дробовик з магазином револьверного типу. Вельми ефективний на ближній дистанції — має велику забійну силу ніж DAO-12, але менший магазин — всього на сім патронів. Хороша альтернатива помповим рушницям.


Військова техніка в грі[ред.ред. код]

Основний відмінною рисою серії ігор Battlefield є можливість управління різною військовою технікою та транспортом. Також примітно, що армія Близькосхідної коаліції в Battlefield 2 використовує техніку російського виробництва. В Battlefield 2 є наступні види техніки:

 • Винищувачі-бомбардувальники

У грі кількість членів екіпажу таких літаків становить 2 особи, де один з них пілотує літак, може вести вогонь з бортової авто-гармати, ракетами класу «повітря-повітря»і некерованими бомбами, другий член екіпажу — оператор керованого озброєння — служить для того, щоб наводити ракети класу «повітря-земля» на техніку противника. Озброєння всіх літаків даного класу в грі складається з 5-ти некерованих бомб, 4-ох ракет класу «Повітря-повітря», 8-ми ракет класу «повітря-земля». До даного типу літаків відносяться: американський F-15E, китайський Су-30МКК та використовується армією MEC Су-34

 • Винищувачі

Кількість членів екіпажу: 1 особа. У грі озброєння таких літаків складається з 6-ти ракет класу «повітря-повітря» і 2-ох некерованих бомб, а також є вбудована авто-гармата. До цього типу літаків відносяться: американські F/A-18 Hornet, F-35 Lightning II — літак з можливістю вертикального зльоту та посадки, китайський літак Chengdu J-10 та використовуваний Ближньо-Східною коаліцією МіГ-29

 • Ударні гелікоптери

Кількість членів екіпажу: 2 осіб. Де один пілотує вертоліт та приводить в дію некеровані ракети, а другий управляє гарматою на рухомій турелі та ракетами з теле-наведенням. Озброєння: 8 некерованих ракет у восьми контейнерах (всього 64), 8 ракет з теле-наведенням, гармата на рухомій турелі. Серед таких гелікоптерів можна зустріти: американський AH-1Z, китайський Z-10 і Мі-28.

 • Транспортні гелікоптери

Здатні перевозити до 6-ти осіб, двоє з яких можуть приводити в дію встановлені на бічних стулках кулемети. У грі присутні: американський UH-60, китайський Z-8 і Мі-17.

 • Бронетранспортери

На відміну від транспортних гелікоптерів, БТРи здатні перевозити тільки 5 осіб. Із них один управляє БТРом, йому також доступні гармата, керовані ракети та димова граната. Інші чотири використовують кулемети, що стріляють з гнізд з боків машини. Серед них американський LAV-25, китайський WZ-551, російський БТР-90.

Карти багатокористувацької гри (Офіційні)[ред.ред. код]

Являють собою 12 різних карт на 16/32/64 гравця.

 • Даляньського Завод (англ. Dalian Plant)
 • Родовище нафти (англ. Daqing Oilfields)
 • Долина Смерті (англ. Dragon Valley)
 • Ущелина Фуші (англ. FuShe Pass)
 • Оманська затока (англ. Gulf of Oman)
 • Операція зачистка (англ. Operation Clean Sweep)
 • Півострів Шарки (англ. Sharqi Peninsula)
 • Сонгуа: виходу немає (англ. Songhua Stalemate)
 • Атака на Карканд (англ. Strike at Karkand)
 • Заболочені території (англ. Zatar Wetlands)
 • Дамба Кабра (англ. Kubra Dam) тільки мультиплеер
 • Місто Маштуур (англ. Mashtuur City) тільки мультиплеер

Пізніше додано нові карти та заявлені як офіційні:

 • Дорога до Джалалабаді (англ. Road to Jalalabad)
 • Острів Уейк (англ. Wake Island 2007) тільки мультиплеер
 • Магістраль Тампа (англ. Highway Tampa) тільки мультиплеер
 • Операція Блакитна Перлина (англ. Operation Blue Pearl) Тільки мультиплеер

Офіційні доповнення до гри[ред.ред. код]

до гри вийшло три офіційні доповнення:

Battlefield 2: Special Forces[ред.ред. код]

Battlefield 2 Special Forces
Розробник Швеція EA Digital Illusions CE
Видавець США Electronic Arts
Частина серії Battlefield (серія ігор)
Попередня гра серії Battlefield Vietnam[d]
Наступна гра серії Battlefield 2142[d]
Дата випуску США 22 листопада 2005
Японія 24 листопада 2005
Європейський Союз 25 листопада 2005
Жанр(и) Шутер від першої особи
Віковий
рейтинг
ESRB: Для підлітків
PEGI: Від 16 років
OFLC: Рекомендується для дорослої аудиторії
Платформа Microsoft Windows
Рушій гри Refractor Engine
Режим гри Однокористувацька гра, Багатокористувацька гра
Носій DVD (1), CD (3), цифрова дистрибуція.
Системні
вимоги
потрібна наявність оригінальної ігри (Battlefield 2)
Сайт http://www.bf2.fr/ і https://www.battlefield.com/de-de/games/battlefield-2

Дане доповнення пропонує зіграти за бійців підрозділів спеціального призначення. В аддон увійшли: війська спецпризначення американської морської піхоти (SEAL), війська британської спеціальної авіаційної служби (SAS), спецназ Російської Федерації, а також вигадані війська спеціального призначення Ближньо-Східної коаліції, арабські терористи та вигадані бунтівні війська створені за образом та подобою чеченських бойовиків. Особливістю даного аддону стали т. зв. нічні карти, в яких зона видимості обмежена та необхідно використання приладу нічного бачення. Також ігрові карти спроектовані таким чином, щоб мінімізувати роль військової техніки, віддаючи перевагу живій силі. Тут же використовуються світло-шумові гранати, гранати зі сльозоточивим газом, абордажний гак, який дозволяє долати вертикальні перешкоди (паркан, стіна), пристрій екстреного спуску (представляє з себе арбалет з підв'язаним до стріли тросом, за яким можна спуститися побіжно використовуючи спеціальний рогач). Також були додані нова зброя (використовується військами спеціального призначення (FN F2000, SCAR, G-36, M-24, MP-7, РПГ-7)) і нова техніка (Мі-35, AH-64D «Longbow Apache», БМП-3, квадроцикл, гідроцикл, пікап з кулеметом, легкий всюдихід). 8 нових карт:

 • Сплеск (англ. Surge)
 • Воєначальник (англ. Warlord)
 • Нічний Політ (англ. Night Flight)
 • Покинуте Містечко (англ. Ghost Town)
 • Окунь Диявола (англ. Devil's Perch)
 • Масове Знищення (англ. Mass Destruction)
 • Левіафан (англ. Leviathan) тільки мультиплеер
 • Залізний Алігатор (англ. The Iron Gator) тільки мультиплеер

Battlefield 2: Euro Forces[ред.ред. код]

Battlefield 2 Booster packs
Розробник EA Digital Illusions CE
Видавець Electronic Arts
Частина серії Battlefield
Попередня гра серії Battlefield Vietnam[d]
Наступна гра серії Battlefield 2142[d]
Дата випуску 21 червня 2005, 22 листопада 2005 і 24 червня 2005
Жанр(и) Шутер від першої особи
Вікові
рейтинги
ESRB: Для підлітків
PEGI: Від 16 років
OFLC: Рекомендується для дорослої аудиторії
Платформа Microsoft Windows[3]
Рушій гри Refractor Engine
Режим гри багатокористувацька гра, одиночна гра і Кооперативна гра
Носій цифрова дистрибуція
Системні
вимоги
потрібна наявність оригінальної гри (Battlefield 2)
Сайт http://www.bf2.fr/ і https://www.battlefield.com/de-de/games/battlefield-2

Міні-аддон Euro Forces пропонує зіграти за армію Євросоюзу. В аддон увійшло три карти, два нових танки: британський Челленджер 2 і німецький Леопард 2, бойовий вертоліт Eurocopter Tiger, винищувач Eurofighter Typhoon, 7 видів стрілецької зброї, які включають в себе: штурмову гвинтівку L85A2 з підствольним гранатометом AG36, штурмову гвинтівку FAMAS, малогабаритний автомат HK53, ручний кулемет Heckler & Koch HK21 та дробовик Benelli M4. Як супротивник виступають все ті ж Китайська Народно-визвольна армія та вигаця армія Ближньо-Східної коаліції. Характерною особливістю даного аддона є те, що площа карт істотно збільшена порівняно з оригінальною грою, в результаті чого основний пріоритет ведення бою віддається використанню військової техніки.

Карти:

 • Кар'єр Тараба (англ. Taraba Quarry)
 • Велика Китайська Стіна (англ. The Great Wall of China)
 • Операція Димова Завіса (англ. Operation Smoke Screen)

Battlefield 2: Armored Fury[ред.ред. код]

Доповнення переносить дію гри на територію Сполучених Штатів Америки, в ньому присутні три карти. Нова техніка представлена бомбардувальниками Су-39, Nanchang Q-5, A-10 Thunderbolt II. А також легкими розвідувальними гелікоптерами: MH-6, Z-11, Eurocopter EC135. У грі гелікоптери володіють вбудованим радаром, «підсвічує» супротивника та скорострільними кулеметами приводяться в дію пілотом гелікоптера, також гелікоптери здатні перевозити двох бійців на зовнішніх пілонах. Ще були додані дві одиниці цивільного транспорту у вигляді вантажівки-тягача та легкової машини (Muscle car). Під час розробки аддона також був заявлений літак AV-8B Harrier II, однак пізніше модель була вирізана з доповнення, оскільки через неї порушувався ігровий баланс. Примітно те, що в грі присутня прихована реклама, що натякала на гру Battlefield 2142, яка на той час знаходилася у розробці. Наприклад, на номері легкової машини написано 2142, на картах розташовувалися рекламні білборди із зображенням годинника, який показує час 21:42, та написом «Watch For The Future» (досл. Зазирни в майбутнє), а у вантажівці-тягачі на пасажирському сидінні можна побачити журнал з заголовком «Ice Age Approaches» (досл. Льодовиковий період настає).

Карти:

 • Опівнічне Сонце (англ. Midnight Sun)
 • Операція Збір Урожаю (англ. Operation Harvest)
 • Операція Дорожня Лють (англ. Operation Road Rage)

Пізніше створено безліч неофіційних доповнень до гри.

Патч 1.50[ред.ред. код]

Випущений 1 вересня 2009 року патч приніс безліч змін, на даний момент це остання версія гри.

Особливості:

 • Додана підтримка Windows Vista.
 • Додана карта Highway Tampa, яку раніше необхідно було викачувати окремо з офіційного сайту.
 • Додана нова карта Operation Blue Pearl.
 • Додані всі ресурси бустерпаків Euro Force та Armored Fury (вони стали доступні безкоштовно для всіх гравців Battlefield 2).
 • Додана підтримка широкоекранного режиму.
 • Додана можливість BF2.exe використовувати понад 2 Гб оперативної пам'яті комп'ютерів, які це підтримують.
 • Додана підтримка контролера Novint Falcon.

Зміни в геймплеї:

 • Змінено баланс сил J-10 і F-35B. Але вони все ж будуть не рівні по силам, оскільки в реальності вони дуже різняться.
 • Підвищено ефективність AA.
 • Виправлена помилка «обмеження злітно-посадкової смуги».
 • Зміни, для запобігання чит-зломів.
 • Хітбокс наближений до моделей.
 • Виправлена помилка, при якій відбувається безпричинний виліт гравця з сервера.
 • Виправлена помилка, при якій можна було за допомогою коліщатка миші збільшити швидкість Джипа і БТР (так званий Speedhack).
 • Гравці тепер можуть проповзати між Клеймор.
 • Змінено приціл у TV-ракет на карті Dragon Valley.
 • У гравця, що переходить в положення лежачи, збільшується на кілька секунд розкид куль при стрільбі (нововведення з BF2142).

Виправлення помилок гри:

 • Виправлена помилка з обміном чужих боєприпасів на свої, при якій відбувається виліт на робочий стіл.
 • Файл BF2OpenAL.dll виправлений та оновлений до версії 2.1.8.1.
 • Виправлений файл колізії ch_gas_station на карті Dragon Valley, зараз він такий же як і на інших станціях.
 • Виправлена помилка: при захопленні Аеродрому на карті Operation Clean Sweep USMC отримують контроль над артилерією MEC.
 • Виправлена помилка: неправильне зображення Challenger2 на місці M1A2.
 • Виправлена помилка: на карті Road to Jalalabad FAV PLA з'являється на точці MEC.
 • Виправлена помилка, при якій на мапі Dragon Valley артилерія PLA має час перезарядки відмінний від часу перезарядки інших артилерії.
 • Виправлена помилка: Bizon (PP-19) не мав затримки після перезарядки (зараз затримка 0.666 секунд).
 • У F-35B зменшено час захоплення цілі з 1.5 секунди до 1 секунди.
 • Виправлено неправильний Спаун Humvee на карті Taraba Quarry.
 • Збільшено пошкодження від UH-60 (Black Hawk) щодо піхоти.
 • Виправлено відображення G36E в графічному інтерфейсі.

Помилки в патчі:

У первинному патчі також з'явилася помилка, яка не дозволяє повернутися в гру після згортання за допомогою ALT-TAB. Помилка міститься у файлі RendDX9.dll, і вже існує його виправлена версія.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Офіційний сайт Battlefield 2: Modern Combat website (англійською). Архів Ea.com/BF2MC/home/?lang=us оригіналу за 2012-02-17. Процитовано 19 травня 2006. 
 2. Відсутня в режимі одиночної гри
 3. https://www.battlefield.com/de-de/games/battlefield-2