Lego Гаррі Поттер: роки 1—4

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Lego Гаррі Поттер: роки 1—4

Lego Harry Potter - Years 1-4 (обкладинка диска).jpg
Обкладинка американського видання гри, версія для Xbox 360.

Розробник США Traveller's Tales
Видавець Newworldmap.svg Electronic Arts спільно з WBIE
Росія Новий Диск
Дата випуску Newworldmap.svg 29 червня 2010
Ліцензія Комерційна
Жанр Пригодницька гра, аркада
Віковий
рейтинг
PEGI 7 +
Носій 1 DVD
Платформа ПК (Microsoft Windows)
Mac OS
Nintendo DS
Wii
PlayStation 3
PSP
Xbox 360
iOS
Режим гри Однокористувацька гра
Багатокористувацька гра
Керування Клавіатура і миша.
Сайт [1]

LEGO Harry Potter: Years 1-4 (букв. укр. «LEGO Гаррі Поттер: Роки 1-4», офіційна Українська назва - («LEGO Гаррі Поттер») — комп'ютерна гра у жанрі аркади, розроблена Traveller's Tales і видана Warner Bros. Interactive Entertainment спільно з Electronic Arts. Була випущена в червні 2010 року.[1] У Росії і країнах СНД видавцем є компанія Новий Диск.

Сюжет гри заснований на перших чотирьох книгах про Гаррі Поттера«Філософський камінь», «Таємна Кімната», «В'язень Азкабану» і «Кубок Вогню». Ігровий процес і графічне оформлення виконано в стилі попередніх LEGO-ігор компанії «Traveller's Tales».

Історія розробки[ред.ред. код]

Перший відеоролик гри був опублікований в день офіційного анонсу, першого липня 2009 року.[2] Упродовж року вийшло кілька інших трейлерів.

У кінцевому підсумку, реліз гри відбувся 25 червня 2010 року на території Європи і 29 червня 2010 року — в Північній Америці і Австралії.[3] Російська версія, видавана компанією Новий Диск, вийшла 8 липня 2010 року.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Ігровий процес «Lego Harry Potter» схожий з таким в попередніх LEGO-іграх компанії Traveller's Tales, наприклад, LEGO Star Wars. Передбачаються аркадні фурнітура; використання заклинань для вирішення задачок. Частина заклинань доступні з самого початку, інші ж, будуть доступні до використання лише по ходу гри. Так, заклинання Вінґардіум левіоса, яке зможуть використовувати всі персонажі, дозволяє піднімати і пересувати по рівню лего-кубики. Інша ігрова особливість - створення чарівних зілля, які допоможуть гравцеві проходити рівні, однак, при частому використанні можуть виявитися побічні ефекти, наприклад, гравець може перетворитися на якийсь час на жабу.

Однокористувацький режим повторює сюжет книг і однойменних кінофільмів, в той же час, в багатокористувацькому режимі можна буде пограти і другорядними персонажами з книги, наприклад, деякими вчителями.[4]

Заклинання[ред.ред. код]

Заклинання в грі відкриваються в міру їх вивчення і проходження рівнів на їх використання. Заклинання змінюються при тривалому натисканні кнопки зміни персонажів. Після натискання з'являється дисплей з вісьмома віконцями, кожне з яких містить своє заклинання, доступне для застосування.

 • Різні атакувальні заклинання - до цієї категорії відносяться заклинання, які як вивчаються в Гоґвортсі (Трансфігурація і Експелліармус), так і купуються у вигляді ігрової валюти (Слагус Ерукто, Глаціус, Таранталлегра). Знаходяться у верхньому вікні вибору заклинань.
 • Різні речі - у цій категорії можуть перебувати як і заклинання (наприклад, у Тома Редла - Авада Кедавра), речі (плащ-невидимка у Гаррі Поттера), так і тварини (Скеберс і Криволапик у Рона і Герміони). Знаходяться у верхньому-правому вікні вибору заклинань.
 • Вінґардіум Левіоса - заклинання, доступне всім персонажам, що мають магічні здібності (включаючи Геґріда і Добі). Дозволяє переміщати по повітрю предмети (вгору, вниз, вліво і вправо). Область застосування позначається фіолетовими іскрами. Вивчається у професора Філіуса Флитвіка. Знаходиться в правому вікні вибору заклинань.
 • Люмос/Люмос Солем- заклинання, яке знищує «Диявольські Силки» і висвітлює простір біля застосовує. Також вивчається у Філіуса Флитвіка. Знаходиться в нижньому-правому вікні вибору заклинань.
 • Іммобіліус - заклинання, що винищують Піксів у два прийоми. Перший - укладання в міхур, другий - знищення міхура. Вивчається у Ґільдероя Локарта. Знаходиться в нижньому вікні вибору заклинань.
 • Рідікулус - заклинання, що знищує ховчиків, які з'являються зі скринь. Вивчається у Ремуса Люпина. Знаходиться в нижньому-лівому вікні вибору заклинань.
 • Експекто Патронум - заклинання, що знищує дементорів. Гаррі вивчає його у Ремуса Люпина. Знаходиться в лівому вікні вибору заклинань.
 • Редуктіл - заклинання, що руйнує залізні деталі і замки. Вивчається у Аластора Муді. Знаходиться у верхньому-лівому вікні вибору заклинань.

Зілля[ред.ред. код]

У грі існує декілька зіль, що допомагають у різних ситуаціях. Котли із зіллям (компоненти для яких розташовано на тій же локації, де й котел) є по всьому Гоґвортсу, а також по алеї Діаґон.

 • Зілля Вибуху - перше зілля, що зустрічається в грі. Вперше його варять у алеї Діаґон, а пізніше ще кілька разів. Якщо в казанку зварити це зілля, то котел вибухне, підриваючи перешкоди, що заважають подальшому проходженню.
 • Зілля Могутності - дозволяє використовувати ланцюги, які можуть тягнути тільки сильні персонажі. Вивчається у Северуса Снейпа на першому курсі.
 • Оборотне Зілля - дозволяє обернутися в будь-якого персонажа, якого ви придбали. Вивчається на другому курсі у Северуса Снейпа.
 • Костером - використовується тільки один раз в грі, на другому курсі, дозволяє виростити нові кістки у Гаррі.
 • Зілля невидимості - Гаррі і Рон самі варять це зілля, щоб пройти повз Арґуса Філча. Дозволяє ставати невидимим, але, на відміну від мантії-невидимки, прийнявши це зілля, можна чаклувати.
 • Зілля Старіння - дозволяє зі старити персонажа і тим самим пройти Коло для Старших. Вивчається у Фреда і Джорда Візлі на четвертому курсі.

Персонажі[ред.ред. код]

У грі присутні 107 персонажів, від головних (Гаррі Поттер, Рон Візлі, Герміона Ґрейнджер, Рубеус Геґрід та інших) до тих, що фігурували в книгах і однойменних фільмах як епізодичні (Ґрипхук, Мадам Помфрі, Майкл Корнер, Амос Дігорі та інших). Деякі персонажі мають кілька варіантів одягу, наприклад: звичайний, форма Гоґвортса, форма для гри в квідич, костюм смертежера. Найбільше костюмів доступно при грі за Гаррі Поттера — 5. За бажанням, гравець може одягти персонажа в будь-який одяг, для цього в грі присутні 2 спеціальні комірки. Кожен персонаж має окремі здібності: 9 персонажів — здібності привидів, 3 персонажа — гоблінів, 8 персонажів — зміємовців. Багато персонажів мають магічні здібності, посади вчителів і старост, величезну силу. Здібності потрібні для виконання особливих завдань.

Особливі стійки[ред.ред. код]

У грі присутні особливі стійки, які при використанні персонажем з особливими здібностями допомагають в проходженні гри. Існує чотири види стійок:

 • Зелені з головою змії — для зміємовців
 • Червоно-коричневі у вигляді шафи — для вчителів
 • Жовто-коричневі — для духів
 • Карі у вигляді годинника — для персонажів з маховиками часу

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. harry-potter_9 Warner confirms LEGO Harry Potter (англійською). Game Trailers. Процитовано 29 грудня 2009. 
 2. thefeed/blog/post/696033/LEGO-Harry-Potter-E3-Trailer.html LEGO Harry Potter E3 Trailer (англійською). Gametrailers. Процитовано 29 грудня 2009. 
 3. action/legoharrypotteryears14/similar.html? mode = versions LEGO Harry Potter: Years 1-4 (англійською). GameSpot. Процитовано 17 лютого 2011. 
 4. Marchiafava, Jeff (грудня 2009). Traveller's Tales spills the beans on the boy wizard's latest adventure. Game Informer (201). с. сторінки 60–61. 

Посилання[ред.ред. код]


Шаблон:Ігри Traveller's Tales