Leopardus guttulus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Leopardus guttulus
Leopardus tigrinus (Felis tigrina) - Museo Civico di Storia Naturale Giacomo Doria - Genoa, Italy - DSC02677.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Кішкоподібні (Feloidea)
Родина: Котові (Felidae)
Підродина: Малі кішки (Felinae)
Рід: Леопард (Leopardus)
Вид: L. guttulus
Біноміальна назва
Leopardus guttulus
(Hensel, 1872)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Leopardus guttulus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Leopardus guttulus
EOL logo.svg EOL: 39386981
ITIS logo.svg ITIS: 933421
IUCN logo.svg МСОП: 54010476
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1608501
Fossilworks: 374749

Leopardus guttulus — вид ссавців з родини котових, поширений від центральної до південної Бразилії, східного Парагваю та північно-східної Аргентини в провінціях Місіонес і Корріентес. Хоча описаний спочатку як новий вид, Felis guttula Hensel, 1872, цей вид звичайно розглядався як підвид Leopardus tigrinus до 2013 р. Згідно з новим аналізом ДНК, проведеним бразильськими дослідниками, рідкісний вид дикого кота, Leopardus tigrinus — насправді є двома окремими алопатричними видами. Ці два види розійшлися від 0.5 до 0.8 мільйонів років тому й нині займають відмінні місця існування. L. tigrinus населяє сухий і відкритий ареал тропічних саван і кущів у центральній та північно-східній частинах Бразилії, а L. guttulus — більш вологі Атлантичні ліси.

Середовище проживання й екологія[ред. | ред. код]

Займає різні місця проживання від густих тропічних і субтропічних тропічних лісів, листяних/напівлистопадних та змішаних соснових лісів, до відкритих саван і пляжної рослинності, як незайманих, так і порушених. У Пантаналі зареєстрований тільки в сухих саванах, а не в болотистих районах. Попри те, що може мешкати в порушених утвореннях його з'ява поблизу сільськогосподарських полів, проте, обмежується наявністю природного покриву. Цей вид в основному трапляється в низовинних районах, досягаючи 2000 м над рівнем моря.

Розміри потомства, як правило, одне, іноді два кошеня. Цей кіт переважно сутінково-досвітній з великою кількістю денної активності. Припускається, що це стратегія, щоб уникнути хижацтва симпатричного й більшого оцелота. Харчова база складається в основному з дрібних ссавців, птахів та ящірок, середня вага жертв становить менше 100 г, але включає також більшу здобич (> 1 кг). Обмежена інформація вказує на розмір оселища від 2 до 25 км², що є вдвічі більше ніж очікувалося на основі розміру тіла. Це може бути іншим наслідком, щоб уникнути великих та потенційних хижаків.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Leopardus guttulus сильно експлуатувався для торгівлі хутрами після падіння торгівлі Оцелотом. Хоча міжнародна торгівля припинилася, все ще існує локалізоване незаконне полювання, як правило, для внутрішнього ринку. Крім того, населення L. guttulus страждає від втрати та фрагментації місць проживання. Інші загрози включають в себе полювання через конфлікти з сільськими власниками, конкуренція та захворювання, поширювані домашніми собаками, використання отрут для гризунів та дорожні вбивства. Також дуже важливо враховувати широку гібридизаційну зону між L. guttulus та Leopardus geoffroyi в географічних межах їх розподілу, що може впливати на генетичну унікальність цього виду.

Полювання на вид заборонено в Аргентині, Бразилії та Парагваї. Очікується, що населення в охоронних територіях є дуже низьким, ймовірно, через вплив вищих концентрацій оцелота.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Sergio Prostak (Nov 28, 2013). Leopardus guttulus: New Species of Wild Cat from Brazil. sci-news.com. Sci-News. Процитовано 08.10.2017.  (англ.)
  • Trigo T.C., Schneider A., de Oliveira T.G., Lehugeur L.M., Silveira L., Freitas T.R., Eizirik E. Molecular data reveal complex hybridization and a cryptic species of Neotropical wild cat // Current Biology. — 2013. — Вип. 23. — № 24. — С. 2528–2533. — DOI:10.1016/j.cub.2013.10.046.
  • O'Brien S.J., Koepfli K.P. Evolution: a new cat species emerges // Current biology. — 2013. — Вип. 23. — № 24. — С. R1103–R1105. — DOI:10.1016/j.cub.2013.10.074.