The Sims 2: Open for Business

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The Sims 2: Open for Business
The Sims 2- Open for Business.jpg
Загальне
Розробник Maxis
Видавець Electronic Arts
Жанр(и) Симулятор
Платформа Windows, Mac OS X
Технічне
Дата випуску 2 березня 2006
Версія 1.3.0.357
Вік. обмеження ESRB: T
OFLC: M
PEGI: 12+
Рушій Pixomatic Engine
Режим гри однокористувацька гра
Носій CD
The Sims
Попередня гра The Sims 2: Nightlife
Наступна гра The Sims 2: Pets
Офіційний сайт

The Sims 2: Open for Business — третє доповнення для відеогри 2004 року жанру симулятору життя «The Sims 2». В Північній Америці вийшло 2 березня 2006, в ЄС — 3 березня 2006. Для Mac OS X реліз відбувся 4 березня 2006. Доповнення додає можливість створювати в грі бізнеси.

Геймплей[ред. | ред. код]

Можливість створення бізнесу та додання нового району під назвою Блувотерс Вілледж (англ. Bluewater Village) є головними введеннями в ігровий процес. Також були додані нові об'єкти, функціональність, будівлі.

Бізнес[ред. | ред. код]

Гра представляє два типи бізнесу: домашній та зовнішній. Домашній функціонує на тому ж лоті, на якому мешкає сім; зовнішній бізнес працює на окремому лоті, до якого сім має подорожувати на машині. Керування бізнесом відбувається під повним контролем гравця: можна вибирати що саме і в якій кількості продавати, яких людей наймати на роботу, як облаштовувати крамницю, якого фінансового плану дотримуватися. Зовнішнім бізнесом на суспільному лоті можна керувати віддалено, найнявши менеджера. Кожен день сім-менеджер буде повідомляти про успіхи бізнесу.

Іноді до сімів-бізнесменів можуть завітати журналісти, яких не можна відрізнити по зовнішності від інших сімів. Їм потрібно приділяти більше уваги, щоби вони написали гарну рецензію про крамницю.

З’явилися три майструвальні прилади: для іграшок, квітів і роботів. Зроблені предмети на такому приладі можуть бути не тільки для продажу, а й для використання. Квітами можна прикрасити будинок сіма, іграшки подарувати дітям, роботами можна значно поліпшити комфорт життя.

Роботи[ред. | ред. код]

Найпростішими роботами є робот-іграшка, робот-поливалка і робот сміттєзбиральник. Також є робот, який приносить їжу і охороняє будинок. Робот під назвою Серво коштує найбільше, і при його першому увімкнені можна вибрати йому стать. Серво стає новим членом сім’ї і додається у список сімів родини. Ним можна керувати, але йому потрібно сонячне світло для зарядки. Також Серво боїться води, тому його/її не можна купати у ванній чи відправляти плавати у басейні. Кожен робот час від часу виходить із ладу, після чого стає не керованим і робить неприємні речі. Щоб припинити бешкетування, його потрібно вимкнути і відремонтувати.

Значки таланту[ред. | ред. код]

Існує сім значків таланту, кожний з яких має чотири етапи. Кожен значок показує уміння сіма:

 • Значок продажу: професійність персонажа продавати речі іншим сімам. Із золотим значком сіми можуть продавати своїм покупцям ті речі, які їм навіть не потрібні.
 • Значок касира: професійність персонажа стояти на касі і обмінювати куплені речі на гроші. Із золотим значком сіми можуть набагато швидше виконувати свою роботу.
 • Значок поповнення запасів: професійність персонажа замінювати куплені речі новими та таким чином поповнювати запаси. Із золотим значком сіми можуть набагато швидше виконувати свою роботу.
 • Значок перукара: професійність персонажа робити зачіски і макіяж іншим сімам. Із золотим значком сім ідеально виконує свої завдання перукаря та візажиста.
 • Значок виробника роботів: професійність персонажа робити роботів. Із кожним значком додаються нові типи роботів.
 • Значок квітняра: професійність персонажа створювати букети. Із кожним значком додаються нові типи букетів.
 • Значок виробника іграшок: професійність персонажа робити іграшки. Із кожним значком додаються нові типи іграшок.

Архітектура[ред. | ред. код]

Додались нові функції для будування, а також багато нових об'єктів. З'явились ліфти, опуклі, конічні і восьмикутні дахи, дугові колони, навіси.

Саундтреки[ред. | ред. код]

У доповненні додалася нова радіостанція та нові пісні. Також з’явилась нова музика в режимі покупок і будування.

Рецензії[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
GameSpy4/5[4]
IGN8.4/10[5]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
GameRankings79.10%[2]
Metacritic78%[3]

Доповнення отримало 79% від агрегатору GameRankings та 78% від Metacritic. Веб-сайт Eurogamer оцінив гру у 7 із 10 балів, та написав, що вона є «дещо заплутаною на початку»[6].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Ryan Davis (March 8, 2006). The Sims 2: Open for Business Review. Процитовано July 7, 2016. 
 2. The Sims 2: Open for Business Reviews. GameRankings. Процитовано July 7, 2016. 
 3. The Sims 2: Open for Business. Metacritic. Процитовано July 7, 2016. 
 4. Reviews: The Sims 2: Open for Business Expansion (PC). GameSpy. Процитовано July 7, 2016. 
 5. Dan Adams (December 6, 2001). The Sims 2: Open for Business Review. IGN. Процитовано July 7, 2016. 
 6. Tom Bramwell (October 3, 2006). The Sims 2: Open For Business. Eurogamer. Процитовано July 7, 2016.