The Sims 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The Sims 2
Обкладинка гри
Розробник Maxis
Видавець Electronic Arts
Жанр(и) Симулятор
Платформа Windows, Mac OS X
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[d]
Дата випуску 14 вересня 2004
Режим гри одноосібна відеогра і багатокористувацька гра
Мова англійська, російська, чеська, польська, данська, нідерландська, фінська, шведська, норвезька, французька, німецька, грецька, іврит, угорська, італійська, португальська, іспанська, японська, корейська, китайська мова, спрощена китайська[d], тайська мова і Сімліш
Вік. обмеження BBFC: R18Restricted 18
ESRB: Teend[2]
OFLC (A): T
PEGI: PEGI 7
USK: 18USK 18
Творці
Композитор(и) Марк Мазерсбоd і Jerry Martind
Технічні деталі
Рушій proprietary engined
Носій DVD
The Sims
Офіційний сайт
CMNS: The Sims 2 у Вікісховищі

The Sims 2 — відеогра 2004 року жанру симулятору життя, а також друга гра серії The Sims[3]. Геймдизайнером гри є Вільям Райт, який відомий створенням Sim-ігор. Розроблена студією Maxis, видана компанією Electronic Arts. В Північній Америці «The Sims 2» вийшла 14 вересня 2004, в ЄС — 17 вересня 2004. Всього для гри вийшло 8 доповнень (англ. Expansion packs). Для Mac OS X реліз відбувся 17 червня 2005.

Гра «The Sims 2» продалася у 1 мільйон копій в перші десять днів релізу[4]. В квітні 2008 вебсайт thesims2.ea.com оголосив, що було продано понад 100 мільйонів копій серії The Sims[5]. В березні 2012 версія «The Sims 2» для PC продалася у понад 6 мільйонів копій та у понад 13 мільйонів копій для всіх платформ[6].

2 червня 2009 вийшла третя гра серії «The Sims 3»[7][8], а 2 вересня 2014 — «The Sims 4».

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Райони[ред. | ред. код]

У «The Sims 2» представлено три райони: Плезантвью (англ. Pleasantview), Стренджтаун (англ. Strangetown) та Веронавіль (англ. Veronaville). В кожному районі живуть родини, які мають свої власні сюжети та інтриги. Більшість сценарних подій відбуваються у Плезантвью; район Стренджтаун базується на тематиці науки; район Веронавіль базується на тематиці п'єс Шекспіра «Ромео і Джульєтта» та «Сон літньої ночі». Події у всіх районах відбуваються опісля 25 років від першої серії гри «The Sims».

Створення персонажа[ред. | ред. код]

Меню Create-a-Sim дозволяє створити нових сімів для гри. На початку цього процесу потрібно вибрати стать, вікову категорію, колір шкіри та ім'я нового ігрового персонажа. Обличчя сімів представлені у заготовлених пресетах, але також доступна можливість створити повністю унікальну комбінацію рис. Існують варіації різних зачісок, кольору волосся та очей, форм брів, борід, макіяжу. Одяг для сімів представлений у 5 категоріях: повсякденний, формальний, для сну, купальний, спортивний. У доповненні «The Sims 2: Seasons» додається нова категорія одягу: верхній одяг. В самому кінці процесу створення нового сіма потрібно обрати характер та прагнення життя персонажа.

Нові функції[ред. | ред. код]

Кожен сім має 90 днів життя, а також проходить 7 фаз життя: новонароджений (3 сім-дні), малюк (4 сім-дні), дитина (8 сім-дні), підліток (15 сім-дні), дорослий (29 сім-дні), старий. У доповненні «The Sims 2: University» додається нова вікова фаза: юнацтво. У кожної фази є свої особливості, які по-своєму впливають на ігровий процес: наприклад, малюк може навчитися ходити чи говорити, діти — робити уроки, підлітки — ходити на перші побачення, сіми похилого віку можуть вийти на пенсію.

В грі існують бажання та страхи персонажів. Також у сімів присутні варіації із п'яти прагнень життя: сім'янин, багач, інтелектуал, романтик, соціаліт (нове прагнення гультяй додається в доповненні «The Sims 2: Nightlife»). Сім'янин прагне проводити багато часу зі своєю родиною, народжувати дітей, давати їм освіту. Прагнення романтика проявляється у потребі нових знайомств, романтичних стосунків, поцілунках і не прив'язаності до одного єдиного сіма. Соціаліти прагнуть влаштовувати вечірки, заводити нових друзів, покращувати стосунки із уже існуючими знайомими. Інтелектуали прагнуть піднімати рівні навичок, зустрітися з НЛО або врятувати від смерті знайомого сіма. Багатії прагнуть просуватися по кар'єрним сходинкам, купувати дорогі речі і бояться втрачати свої здобутки.

Інші два важливих аспекти гри — настрій і потреби. Всього існують вісім потреб: голод, комфорт, потреби сходити в туалет, сон, веселість, соціальні потреби, гігієна, потреби у красі оточення. Якщо сіми не будуть задовольняти потребу голоду, вони помруть; якщо не задовольняти потребу сну — вони заснуть на тому місці, де і знаходились; якщо уникати потребу гігієни — сіми будуть погано пахнути і цим відлякувати інших сімів.

Настрій може знаходитися у чотирьох станах: срібному, зеленому, жовтому та червоному. Якщо настрій сіма увійде у червоний стан, він/вона впаде в депресію і буде виходити з-під контролю. Настрій на пряму залежить від бажань і страхів, відповідаючи кількості виконаних бажань та ухилянні від страхів. Якщо постійно виконувати бажання сіма, його настрій буде срібним і він буде відчувати себе щасливим. Якщо бажання не будуть виконуватися, а також будуть справджуватися страхи — сім впаде в депресію.

У грі сіми можуть мати різні типи стосунків із різними сімами: від простого знайомства, до кохання всього життя. Добрі стосунки тепер набагато легше розвивати та підтримувати, ніж це було в «The Sims». Для покращення стосунків із іншими сімами потрібно час від часу дзвонити йому/їй додому, запрошуйте його/її до себе в гості або на інший лот, спілкуватися та покращувати йому/їй настрій. Сіми можуть одружуватися. Для цього потрібно подружитись із майбутнім чоловіком/дружиною, після чого завести романтичні стосунки. В доповненні «The Sims 2: Nightlife» додається можливість запрошувати інших сімів на побачення. Коли стосунки стають максимальними, сіму можна запропонувати заручитися, а також переїхати до будинку. Весілля може бути різним: прості обіцянки у вірності у холі свого будинку, або ж гучна вечірка із запрошеними друзями, весільним тортом, шампанським та весільною аркою.

У сімів існує великий вибір кар'єр (з доповненнями їх кількість буде збільшуватися). У базовій грі представлено наступні варіанти: політика, медицина, бізнес, атлетика, кримінал, військова справа, юриспруденція, кулінарія, наука, ледар. У кожної кар'єри є десять сходинок. Наприклад, у кар'єрі бізнес сім спочатку влаштовується на посаду сортувальника листів для офісу, а потім на десятому рівні стає президентом компанії. Щоб просуватися по кар'єрним сходинками, сіму потрібно підвищувати певні навички і заводити друзів[9]. Кожна кар'єра потребує різної комбінації навичок.

У грі сіми відрізняються між собою різними особливостями: характером, вагою/мускулатурою, інтересами, спогадами. У доповненні «The Sims 2: Nightlife» у сімів з'являться смаки.

 • Характер. На вибір пропонується п'ять характерів із двома крайностями: від охайного до бруднулі, від сором'язливого до короля спілкування, від активного до лінивого, від серйозного до грайливого, від злого до доброго. Всі характери впливають на поведінку сіма. Наприклад, лінивий сім не бігає, не прибирає за собою, не миє після туалету руки. Сором'язливий сім не любить спілкування. Для вибору доступно 25 балів для розбиття по цим п'ятьом категоріям[10]. Також доступні пресети характеру, які виглядають як 12 знаків зодіаку.
 • Вага. Сіми можуть бути повним, звичайними та спортивними. Якщо сім їсть більш ніж того вимагає його потреба голоду, він/вона стає повним. Якщо сім часто займається на тренажері і робить вправи, він/вона стає спортивним, втрачаючи непотрібну вагу та посилюючи силу м'язів. Тренажери та вправи також знижують вагу повних сімів.
 • Інтереси. Сіми можуть цікавитись погодою, тваринами, модою, політикою, фантастикою, кулінарією, технікою тощо.
 • Спогади. Спогади представлені у позитивних та негативних формах. Всі важливі події життя (як народження дитини, заручини, нова кар'єра) відписуються в меню спогадів.

Облаштування будинку[ред. | ред. код]

Після створення сім'ї сімів, її потрібно поселити у будинок. Його можна створити повністю з нуля на вільному лоті, можна придбати готовий. Створення будинку проходить стадії створення фундаменту, зводження стін та даху. Далі в будинку вибираються текстури стін та підлоги, розставляються двері та вікна. Для подвір'я в режимі будівництва представлені варіації дерев, кущів, квітників. Також можливо побудувати басейн чи створити декоративний ставок.

В режимі покупок доступно 9 категорій: сидячі місця, тверді поверхні, декорації, сантехніка, електроніка, побутова техніка, освітлення, об'єкти для навичок та творчості і розваг та інше.

Доповнення[ред. | ред. код]

Головні доповнення[ред. | ред. код]

Доповнення (англ. Expansion packs) містять багато нових об'єктів, функціональностей, NPC, районів. Всього в період із 2005 по 2008 було випущено 8 доповнень.

Назва Дата релізу Вміст Район Нові NPC Нові істоти Нові кар'єри
University Windows:
ПА: 1 березня 2005
ЄС: 2 березня 2005
Mac OS X:
12 грудня 2005
Університети, юнацька вікова фаза, система впливу Кампуси:
La Fiesta Tech,
Sim State University,
Académie Le Tour
Бариста, буфетник, працівник кафетерії, вболівальниця, спортивний тренер, злий талісман, талісман, професори, стрікери Зомбі Мистецтво,
Шоу-бізнес,
Природничі науки,
Парапсихологія
Nightlife Windows:
ПА: 13 вересня 2005
ЄС: 13 вересня 2005
Mac OS X:
27 березня 2006
Побачення, система групування, харчування в місті, прагнення життя у прагненні задоволень, нові форм стосунків, володіння автівками, система приваблення Центр міста Циганка по сватанню, офіціанти, кухар, бармен, ді-джей, Місіс Крамбелботтом, граф/графиня вампір Вампіри
Open for Business Windows:
ПА: 2 березня 2006
ЄС: 2 березня 2006
Mac OS X:
4 вересня 2006
Бізнеси, значки таланту Блувотерс Вілледж Репортери, перукарі Робот Серво Персонал для магазинів
Pets Windows:
ПА: 17 жовтня 2006
ЄС: 20 жовтня 2006
Mac OS X:
6 листопада 2006
Домашні улюбленці Офіцери контролю по тваринам, дресирувальники, вовки, скунси Перевертні Кар'єри тварин:
Охорона,
Шоу-бізнес,
Послуги
Seasons Windows:
ПА: 1 березня 2007
ЄС: 2 березня 2007
Mac OS X:
11 черпня 2007
Система погоди, пори року, риболовля, нові значки таланту, садівництво Ріверблоссом Хіллс Член садового клубу, пінгвіни Сім-рослина Авантюрист,
Освіта,
Гейміндустрія,
Журналістика,
Юриспруденція, Музика
Bon Voyage Windows:
ПА: 4 вересня 2007
ЄС: 7 вересня 2007
Mac OS X:
17 грудня 2007
Відпустки в різних культурних середовищах Острів Твіккі,
село Такемітцу,
гори Три Озера.
вогняні танцівники, покоївки готелю, коридорні, масажисти, Старий Мудрий Чоловік, Пірати, гіди, шарлатан, знахар, ніндзі Снігова людина
FreeTime Windows:
ПА: 26 лютого 2008
ЄС: 22 лютого 2008
Система хобі, система по життєвих прагнень, нові значки талантів Дезідерата Веллей Члени хобі, Род Хамбл, лідери хобі, суддя по стравам, джині Джині Океанографія,
Розвідка,
Шоу-бізнес,
Танці,
Архітектура
Apartment Life Windows:
ПА: 27 серпня 2008
ЄС: 29 серпня 2008
Оренда квартир, система репутації, система чаклунства Головний:
Бухта Белладонни[11]

Секретний:
Магічний світ
Дворецький, орендодавець, спів-жителі, брейкденсери, вуличні виконавці, сіми із соцгруп, вищі відьми, спектральні асистенти, людські статуї Відьми

Мінорні доповнення[ред. | ред. код]

Докладніше: The Sims 2 Stuff packs

Мінорні доповнення (англ. Stuff packs) містять тільки додаткові предмети, меблі та одяг. Всього в період із 2005 по 2008 роки було випущено 10 мінорних доповнень.

Назва Дата релізу Вміст
Holiday Party Pack Windows:
17 листопада 2005
Тематичні речі для Різдва, Хелловіну, Дня подяки, Хануки, Кванзи та Нового Року, а також нові NPCs: Санта-Клаус, Батько Час та Дитятко Новий Рік
Family Fun Stuff Windows:
13 квітня 2006
Mac OS X:
30 квітня 2007
Тематичні речі для дитячих спалень та дитячий одяг на казкову, морську та космічну тематику
Glamour Life Stuff Windows:
31 серпня 2006
Mac OS X:
1 червня 2007
Розкішні, котюрні і гламурні об'єкти, підлога та стіни
Happy Holiday Stuff Windows:
7 листопада 2006
Mac OS X:
4 вересня 2007
Всі об'єкти з Holiday Party Pack з додатковими об'єктами на азійську та європейську святкову тематику
Celebration! Stuff Windows:
3 квітня 2007
Весільні зачіски, одяг та аксесуари, меблі та інші об'єкти для святкових вечірок
H&M Fashion Stuff Windows:
5 червня 2007
Модні колекції марки H&M і об'єкти для побудови H&M магазинів
Teen Style Stuff Windows:
5 листопада 2007
Об'єкти та одяг трьох нових стилів для підлітків: готи, трашери та світські левиці
Kitchen & Bath Interior Design Stuff Windows:
15 квітня 2008
Об'єкти для кухонь та ванних кімнат, підлоги, стіни та одяг
IKEA Home Stuff Windows:
24 червня 2008
Меблі, підлога, стіни від марки IKEA
Mansion & Garden Stuff Windows:
17 листопада 2008
Декорування для подвір'я, саду, городу, декілька нових типів дахів

Рецензії та нагороди[ред. | ред. код]

Огляди
Агрегатори
АгрегаторОцінка
GameRankings91%
Metacritic90[12]
Світові
ВиданняОцінка
1UP.comA
Eurogamer8 of 10[13]
GamePro5/5 зірок[14]
GameRevolutionB+
GameSpot8.9 of 10[15]
GameSpy5/5 зірок
GamesRadar9 of 10[16]
GameZone9.4 of 10[17]
IGN9.4 of 10[18]
PC Gamer (US)85 %[12]
Нагороди
ВиданняНагорода
Blimp Award (UK Kids' Choice Awards)Best Video Game
Apple Design Award (Apple Design Awards)Best Mac OS X Game

Відеогра виграла нагороду Editor's Choice Award від IGN та GameSpy. Середня оцінка від 71 онлайнового критика становила 90 зі 100. Сім із цих джерел оцінило гру у 100 балів. Телевізійна програма X-Play виставила грі 4/5. Перші версії «The Sims 2» також містили серйозні баги, на які вказували більшість критиків.

Вільяма Райта номінували на Billboard Digital Entertainment Awards в категорії Visionary and Game Developer. В 2005 гра також отримала 3 номінації на дві міжнародні нагороди. Версія для Mac виграла Apple Design Award в 2006.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://www.bbfc.co.uk/release/the-sims-2-deluxe-q29sbgvjdglvbjpwwc0znjy3mtk
 2. https://www.esrb.org/ratings/10212/The+Sims+2/
 3. Walker, Trey (22 березня 2002). The Sims overtakes Myst. GameSpot. Архів оригіналу за 20 грудня 2013. Процитовано 24 вересня 2013. 
 4. Fahey, Rob (27 вересня 2004). The Sims 2 sells a million, smashes EA records. GamesIndustry International. Архів оригіналу за 28 жовтня 2014. Процитовано 24 вересня 2013. 
 5. The Sims 2.com - 100 Million Sold. EA. 15 квітня 2008. Архів оригіналу за 30 квітня 2008. Процитовано 24 квітня 2017. 
 6. Ku, Andrew (20 березня 2012). The Top 15 Best-Selling PC Games Of All Time. Tom's Hardware. Архів оригіналу за 30 травня 2014. Процитовано 7 вересня 2014. 
 7. Thorsen, Tor (2 листопада 2006). Sims 3, next-gen Black, new SimCity & LOTR coming. GameSpot. Архів оригіналу за 1 жовтня 2013. Процитовано 24 вересня 2013. 
 8. Orry, James (3 листопада 2006). Three new Sims games in development. VideoGamer.com. Архів оригіналу за 27 вересня 2013. Процитовано 24 вересня 2013. 
 9. The Sims 2 Review. Game Revolution. 29 вересня 2004. Архів оригіналу за 27 грудня 2015. Процитовано 24 вересня 2013. 
 10. The Sims 2 Review for PC. 1UP.com. 14 вересня 2004. Архів оригіналу за 27 вересня 2013. Процитовано 24 вересня 2013. 
 11. Edenstyle.it. Архів оригіналу за 21 червня 2008. Процитовано 16 березня 2017. 
 12. а б The Sims 2 Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за 26 січня 2009. Процитовано 12 жовтня 2008. 
 13. Reed, Kristan (22 вересня 2004). The Sims 2 Review. Eurogamer. Архів оригіналу за 27 грудня 2015. Процитовано 12 жовтня 2008. 
 14. Review: The Sims 2 [PC]. GamePro. Архів оригіналу за 18 січня 2009. Процитовано 12 жовтня 2008. 
 15. GameSpot's review of The Sims 2. Архів оригіналу за 26 лютого 2009. Процитовано 12 жовтня 2008. 
 16. GamesRadar's review of The Sims 2. Архів оригіналу за 2 березня 2016. Процитовано 12 жовтня 2008. 
 17. GameZone's review of The Sims 2. GameZone. Архів оригіналу за 6 січня 2011. Процитовано 12 жовтня 2008. 
 18. Adams, Dan (10 вересня 2004). The Sims 2 Review. IGN. Архів оригіналу за 28 грудня 2015. Процитовано 12 жовтня 2008. 

Посилання[ред. | ред. код]