Spore

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Spore

Spore boxart.png

Розробник Maxis
Видавець Electronic Arts
Дата випуску 5 вересня 2008 року
Версія 1.05
Жанр симулятор життя, стратегія реального часу, гра в бога
Віковий
рейтинг
ESRB: E10+

PEGI: 12+
USK: 12

Платформа Microsoft Windows, Mac OS X, iOS, Wii, Nintendo DS
Режим гри одиночна гра
Носій 1 DVD, завантаження з Мережі
Керування миша, клавіатура
Сайт http://www.spore.com/ftl

Spore — відеогра в жанрі симулятора життя істот, розроблена студією Maxis і видана компанією Electronic Arts. Гра є симулятором еволюції життя на планеті, а також стратегією і космічним симулятором. Розроблена Вільямом Райтом.

Spore є «грою в еволюцію»: гравець веде вид через багато стадій розвитку, від клітини до космічної цивілізації. Головним нововведенням Spore стала велика кількість елементів гри в режимі реального часу, що дозволяє внести великий діапазон змін і вести нескінченну гру.

Вперше гра була представлена ​​публіці в 2005 році під час конференції розробників ігор. Вийшла 5 вересня 2008.

Ігровий процес[ред.ред. код]

На початку гравець вибирає одну з шести планет, на якій житимуть його істоти. Можна проходити всі етапи гри послідовно, або почати одразу з одного з п'яти: Клітина, Істота, Плем'я, Цивілізація, Космос. Обрані на якомусь з етапів спеціалізації визначають риси та можливості на наступних. Після вибору етапу починається основний ігровий процес.

Клітина[ред.ред. код]

Етап «Клітина» — перший ігровий етап. Гра починається з відеоролика, в якому до планети прилітає астероїд, що заносить життя, розколюється і падає в океан. Життя розвивається в бактерії, за одну з яких поки і належить грати.

Гравець керує одноклітинною істотою, яка плаває у воді, наповненій іншими організмами, бульбашками, уламками метеорита і різною їжею. Харчуючись, вона збирає «бали ДНК», за рахунок яких розвивається та ускладнюється додаванням фрагментів як джугутики та подібне. Прикликавши іншу істоту свого виду і дозволивши їм спарившись, гравець отримує доступ до редактора істоти і потомство отримує надані гравцем зміни. В разі коли істота загине, дається під контроль інша. Якщо клітина гравця хижа, то вона може поїдати менші клітини і шматки «м'яса». Рослиноїдна клітина харчується тільки водоростями. Всеїдна клітина може харчуватися як тваринами, так і рослинами. При цьому, якщо клітина має 2 рота — щелепи і фільтратор, то може їсти все. Якщо ж дати їй хоботок — лише висмоктувати вміст з інших клітин. Ворожі клітини також можуть з'їсти чи вбити підконтрольну клітину. Для захисту гравець може дати їй шипи чи отруту. Основна мета цієї фази — розвинутися у великий організм, який зможе перейти на етап «Істота».

Істота[ред.ред. код]

На цьому етапі гравець в редакторі істоти отримує можливість дати їй ноги. Істота з іншими представниками свого виду виходить на сушу і облаштовує гніздо. Крім здоров'я у підопічного з'являється індикатор голоду, який потрібно заповнювати поглинанням їжі. Залежно від типу рота істота може харчуватися рослинною і / або тваринною їжею. Якщо довгий час істота не буде харчуватися, вона буде втрачати одиниці здоров'я, а поївши — відновлювати.

Нові фрагмент та бали ДНК одержуються за вбивство інших істот, або ж «дружбу» з ними. Крім того готові фрагменти можна знайти в скелетах, розкиданих місцевістю. Досягаючи певних точок розвитку, коли заповнюється шкала розвитку, можна взяти в зграю більше істот (максимум три).

Плем'я[ред.ред. код]

Етап «Плем'я» — третій етап гри Spore, який починається, коли істоти гравця стають розумними. Тепер редагування їх тіла недоступне, натомість відкривається створення і редагування одягу. Істота гравця збирає членів племені для виживання, набігів або навпаки, для дипломатичних місій, а також для роботи і для захисту від тварин і ворожих племен. Плем'я може приручати тварин, а ті, які були друзями на етапі «Істота» автоматично стають прирученими при переході на «Плем'я».

На цьому етапі гравець перестає контролювати одну істоту і замість цього контролює групу — плем'я. Нові члени племені створюються шляхом розмноження підконтрольних істот, які вилупляються з яєць. Після короткого «дитячого» періоду член племені виростає і стає керованим.

Можна давати кожному завдання, або всім (з пошуку їжі, знищенню нейтральних істот або навіть племен, як і подружитися з яким-небудь іншим плем'ям). Також потрібно будувати нові будівлі для поліпшення свого племені, які можуть дати зброю, або музичні інструменти, що дозволяють подружитися з іншими племенами, підлаштувашвись під їхні смаки, також є будівля, яка лікує плем'я і невелика будова, що дозволяє збільшити максимальний запас їжі.

Зі знищенням чи дружбою з черговим плем'ям, надбудовується племінний тотем. Коли він завершений, плем'я стає цивілізацією.

Цивілізація[ред.ред. код]

Етап «Цивілізація» — четвертий етап гри. Гравець отримує місто, втрачає здатність управляти окремии істотами, але отримує управління машинами, кораблями і літаками, за допомогою яких розширює сферу впливу на планеті. На початку етапу дається 3000 Спорлінгів — місцевої валюти. Дизайн будівель та техніки налаштовується у відповідному редакторі.

Міста поділяються на три типи — військові, релігійні та торговельні. Спеціалізація початкового міста повністю залежить від того, як завершився попередній етап. Дружелюбне плем'я стає релігійною цивілізацією, працьовите — торгівельною, войовниче — військовою. Після захоплення, навернення в свою віру або покупки міста гравець вільний вибрати подальший його розвиток. Наприклад, якщо військова цивілізація завоює релігійне місто, то можна вибрати, яким шляхом йому розвиватися — стати військовим або залишитися релігійним. Таким чином можна захоплювати подальші міста не тільки зі своєю початковою, наприклад військовою технікою, а й з релігійною.

Якщо гравець будує в місті багато фабрик (що збільшує дохід), це матиме зворотній бік — жителі почнуть страйкувати через забруднення довкілля.

Етап закінчується об'єднанням всіх міст планети під владою гравця. Світова цивілізація будує космічний корабель і виходить в космос.

Космос[ред.ред. код]

Етап «Космос» — останній і найтриваліший етап гри. Стилістика цього етапу багато в чому заснована на науковій фантастиці та сучасних астрономічних знаннях.

Вийшовши в космос, цивілізація гравця знаходить розбитий корабель, звідки отримує інформацію про побудову міжзоряного двигуна. Вона зустрічається з іншими цивілізаціями, які по-різному налаштовані. Від сусідів можна переймати їхній світогляд, торгувати або ж воювати, колонізувати планети. Згодом цивілізація гравця стикається з Гроксами — головними антагоністами галактики, які закривають доступ в галактичне ядро.

Валютою залишаються спорлінги, а основним ресурсом є «пряність», яка є різних видів (і відповідно по-різному ціниться). Її можна як добувати, так і вкрасти, що відзначиться на погіршені стосунків з жертвами злодія. Крім того спорлінги даються за торгівлю артефактами та виконання завдань своєї та інших цивілізацій. Після виходу доповнення «Spore Космічні пригоди» можна заробляти спорлінги, виконуючи завдання при висадці на планети.

Гравець може удосконалювати свій космічний корабель отримуючи за свої досягнення особливі значки. Але навіть маючи доступ до інструмента, дарованого значком, гравець повинен спочатку придбати його у своєї або іншої космічної імперії. Згодом відкриваються можливості терраформувати планети, змінювати їхні екосистеми та сприяти розвиткові інших, молодших, цивілізацій.

Доповнення та версії[ред.ред. код]

  • Spore Creature Creator (2008, PC/Mac) — редактор істот, випущений окремо до виходу повної версії гри.
  • Spore (2008, PC/Mac)
  • Spore: Galactic Edition — спеціальне видання Spore.
  • Spore: Creepy & Cute — набір частин тіла для редактора істот.
  • Spore: Galactic Adventures (2009, PC/Mac) — доповнення, яке дозволяє на етапі «Космос» висаджуватися на планети та виконувати там різноманітні задання.
  • Spore Creatures (2008, DS, iOS) — спін-офф Spore.
  • Spore Origins (2008, iOS) — спін-офф Spore з грою лише на етапі "Клітина".
  • Spore Hero (2009, Wii) — окрема гра за мотивами Spore[1].
  • Spore Hero Arena (2009, DS) — спін-офф Spore Hero.
  • Darkspore (2011, PC) — окрема відеогра в жанрі Action-RPG за мотивами Spore.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]