Весніна Олена Сергіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олена Весніна
ГромадянствоРосія Росія
Місце проживанняСочі, Росія
Дата народження1 серпня 1986(1986-08-01) (38 років)
Місце народженняЛьвів
Зріст176 см
Вага60 кг
Початок кар'єри2002
Робоча рукаправа
ТренерСергій Веснін (батько)
Призові, USD8 966 785

Одиночний розряд

Матчів в/п394–306
Титулів3 WTA, 2 ITF
Найвища позиція13 (20 березня 2017)
Мейджори
Австралія4-е коло (2006, 2013)
Ролан Гаррос3-є коло (2015)
ВімблдонПФ (2016)
США3-є коло (2009, 2014, 2016)

Парний розряд

Матчів в/п378–205
Титулів16 WTA, 6 ITF
Найвища позиція1 (11 червня 2014)
Мейджори
АвстраліяФ (2014)
Ролан ГарросП (2013)
ВімблдонП (2017)
СШАП (2014)
Інші парні турніри
Олімпіада1, Ріо 2016
Мікст
АвстраліяП (2016)
Ролан ГарросПФ (2015)
ВімблдонФ (2011, 2012)
СШАПФ (2011)
Востаннє картку оновлено: 9 січня 2017

Оле́на Сергі́ївна Весніна́ (*1 серпня 1986, Львів, Українська РСР) — російська професійна тенісистка, заслужений майстер спорту Росії, олімпійська чемпіонка (2016 рік у парі з Катериною Макаровою), переможниця трьох турнірів Великого шолома в парному розряді (Roland Garros-2013, US Open-2014, Wimbledon-2017) і одного турніру в міксті (Australian Open-2016); дев'ятикратна фіналістка турнірів Великого шолома (шість разів — у жіночому парному розряді і тричі — в міксті); переможниця Підсумкового турніру WTA (2016) в парному розряді; переможниця 19 турнірів WTA (з них три в одиночному розряді); колишня третя ракетка світу в парному розряді; двократна переможниця Кубка Федерації (2007-08) в складі збірної Росії, перша ракетка світу в парній грі.

Загальна інформація

[ред. | ред. код]

Батьків Олени звати Сергій (супроводжує доньку на змаганнях) та Ірина (працює вчителем). У уродженки Львова також є молодший брат — Дмитро — свого часу також пробував себе на шляху до професійного тенісу.[1]

Перші кроки в тенісі Весніна зробила в 7 років в ДЮСШ в Сочі.

Улюбленими покриттями називає ґрунт і хард. Серед тенісних кумирів виділяє Мартіну Хінгіс.

Спортивна кар'єра

[ред. | ред. код]

Початок

[ред. | ред. код]

Юніорська кар'єра Олени включила в себе кілька перемог на відносно значущих результатів: у 2002 році 16-річна тенісистка, в парі із співвітчизницею Алісою Клейбановою виграє престижний Кубок Озерова.[2], а через кілька місяців у складі національної збірної, доходить до фіналу юніорського Кубка Федерації. Через рік Весніна непогано проводить Чемпіонат Європи, діставшись до півфіналу одиночного турніру і зігравши у фіналі в парах.[3]

Кар'єра росіянки в юніорському турі завершується влітку 2004 року. На своєму першому і останньому турнірі Великого шолому в цій віковій групі вона доходить до чвертьфіналу одиночного турніру, де поступається майбутній чемпіонці — болгарці Сесіль Каратанчевій. Нечасті ігри в змаганнях юніорського туру не дозволяють добитися скільки-небудь високих позицій в місцевому рейтингу.

Перші роки дорослої кар'єри

[ред. | ред. код]

До 2002 року відносяться і перші турніри в дорослому турі: Олена провела кілька 10-тисячників в Єгипті, вигравши на них свої перші матчі. Через рік, чотири рази дійшовши до фіналів змагань жіночого туру ITF, Весніна вперше піднімається до трьохсот провідних тенісисток світу. У 2004 році продовжити значно підніматися по рейтингових сходах не вдається, але в кінці листопада росіянці вдається вперше в кар'єрі пробитися в основу турніру WTA — у Квебеку.

Олена на Roland Garros-2011.

Паралельно з успіхами в одиночних турнірах позначаються непогані перспективи і в парі — в цей час Весніна шість разів доходить до фіналів турнірів жіночого туру ITF і шість разів бере титул.

У 2005 році росіянці вдається вийти на новий рівень — серія успішних турнірів під час європейської ґрунтової серії дозволяє Олені в липні — перед турніром в Палермо — увійти до числа двохсот найсильніших тенісисток світу, а півтора місяця потому дебютувати на дорослому турнірі Великого шолому: у США. До кінця сезону Весніна здобуває ще кілька чвертьфіналів і півфіналів і до початку нового року улаштовується на 106-му рядку одиночного рейтингу. У цьому ж сезоні здобуті перші перемоги над гравцями Top100 — в Лінці обіграна Еммануель Гальярді, а у КвебекуСофія Арвідссон.

2005 рік стає дуже вдалим і в парному розряді — Олена в парі із співвітчизницею Анастасією Родіоновою перемагає на все тому ж зальному турнірі у Квебеку.

На початку 2006 року Весніна в черговий раз здійснює якісний ривок у свої результати: на своєму дебютному турнірі Великого шолому в основній сітці — в Австралії — вона користується сприятливою сіткою і проривається до четвертого кола турніру, де поступається співвітчизниці Надії Петровій. Зароблених очок вистачає на те, щоб відіграти в рейтингу більше двадцяти позицій і вперше піднятися на 74-й рядок одиночного рейтингу.

В подальшому Олена добивається третіх кіл на змаганнях в Маямі (і перемоги над 11-ю ракеткою світу Франческою Ск'явоне), Амелії-Айленді і Страсбурзі, що дозволяє їй відіграти в рейтингу ще десяток позицій.

Під час літнього відрізку сезону результати стають більш стабільні: лише один раз на семи турнірах між Roland Garros і US Open Весніна залишає турнір вже після першого кола. Набраних очок вистачає на те, щоб піднятися вже до 44-ї позиції в рейтингу. Серію вдається продовжити і восени, результатом чого стає збереження завойованих раніше позицій і перший в кар'єрі фініш за підсумками сезону в Top50.

Парний сезон також був вельми вдалим — серія стабільних результатів була доповнена двома фіналами турнірів WTA — в Бангалорі навесні і в Пекіні восени, а також виходом у чвертьфінал на Roland Garros. У другій половині року Олена досить продуктивно співпрацювала із співвітчизницею Анною Чакветадзе.

Продовжити якісне поліпшення результатів не вдається, але за рахунок періодичних сплесків результатів Весніній вдається без особливих проблем утримуватися в рейтингу в середині першої сотні. Кілька разів росіянка була близькою до виходу в свій перший одиночний фінал змагань WTA: В Форрест-Хіллс її зупиняє Віржіні Раззано, а в ТашкентіВікторія Азаренко. У 2008 році Весніна жодного разу не доходить до цієї стадії і трохи здає свої позиції в класифікації.

Олена на US Open-2009.

Знову непоганим був парний рік: серія стабільно якісних виступів дозволила, в якийсь момент, піднятися в Top30 парного рейтингу. Найвдалішою була співпраця з Оленою Ліховцевою, яка принесла їй три фінали змагань WTA. Через рік парні результати ще покращилися: за рахунок титулу в Індіан-Уелсі, фіналу в Амелія-Айленді і півфіналу в Чарльстоні Олена не тільки помітно покращує свої позиції в рейтингу, але й доводить національній федерації необхідність свого включення в заявку на Олімпійські ігри. У другій половині сезону-2008 здобуто ще кілька півфіналів і один фінал. До кінця року Весніна вперше входить у число двадцяти найсильніших парниць світу.

У міжсезоння росіянка починає працювати з новим трениром — в недавньому минулому з одним із найкращих тенісистів Росії Андрієм Чесноковим. Співпраця з самого початку виявляється досить продуктивною: на першому ж спільному турнірі — в Окленді — Олена проривається у фінал, обігравши Кароліну Возняцкі, але поступившись Олені Дементьєвій. Надалі Весніна здобуває ще кілька чверть- і півфіналів і до Roland Garros повертає собі місце серед п'ятдесяти найсильніших тенісисток світу.

Трав'яний сезон приносить повторення найкращого результату на турнірах Великого шолома — на кортах Вімблдону грає в четвертому колі.

У другій половині року росіянка закріплює завоювання першої половини року вийшовши у фінал в Нью-Хейвені і кілька разів діставшись до третіх кіл. За підсумками року вона 24-а ракетка світу.

У парних змаганнях Весніна закріплюється в статусі однієї з найсильніших тенісисток в цьому розряді. На фоні результатів року виділяється ґрунтова серія змагань, проведена з білорускою Вікторією Азаренко — зігравшись на двох турнірах прем'єр-серії дует з колишнього СРСР потім доходить до фіналу на Roland Garros, обігравши по дорозі дві пари китаянок, Олена і Вікторія не знаходять контраргументів у вирішальній зустрічі проти іспанок Вірхінії Руано Паскуаль і Анабель Медіни Гаррігес, взявши у них за матч лише два гейми.

У 2010 році Чесноков поступово припиняє співпрацю з Оленою, що швидко позначається на одиночних результатах росіянки: так на Australian Open починається серія з шести турнірів Великого шолома, де Весніна поступається вже в першому колі. На змаганнях регулярного сезону все виглядає дещо краще, хоча і там росіянка періодично видає тривалі безвиграшні серії. Тим не менш, кілька добре проведених турнірів, що включили в себе один півфінал і два фінали змагань WTA, дозволили Олені завершити рік на 53-му рядку класифікації.

Олена на US Open-2010.

У парних змаганнях третій рік поспіль вдається утримувати місце в Top30 класифікації. Змінивши за рік кілька партнерок, Олена досягла найбільших успіхів у літній період (разом з Вірою Звонарьовою), коли зіграла у фіналі Вімблдону і відзначилася в чвертьфіналі турніру в Монреалі і Нью-Йорку.

У 2010 році Весніна вперше добивається якихось значущих результатів у міксті: в парі з ізраїльтянином Енді Рамом вона виходить у чвертьфінал в Австралії, де поступається майбутнім чемпіоном — дуету Леандер Паєс / Кара Блек.

Результати в одиночному розряді знову стабілізуються на рівні гравця середини першої сотні одиночної класифікації. Найзначущий очковий вклад був зроблений росіянкою на двох турнірах прем'єр-категорії — в Чарльстоні і Москві, де Олена дійшла до фіналу і півфіналу, поступившись Кароліні Возняцкі і Домініці Цібулковій відповідно.

У парних турнірах для росіянки починається індійський період: постійною партнеркою в жіночих турнірах стає Саня Мірза, а в міксті компанію їй складає спочатку Магеш Бгупаті, а потім Леандер Паєс.

У жіночій парі Олена і Саня доводять свій потенціал на змаганні в Індіан-Веллсі, де обігравши більшість сильних пар дівчата завойовують свій перший спільний титул. В подальшому інтернаціональна пара ще багато разів доходить до вирішальних стадій великих турнірів (в тому числі виходить у фінал на Roland Garros), проте через проблеми з коліном в Мірзи, які позначились ближче до осені та викликали операцію[4], дівчата не змогли поборотися за вихід до Підсумкового турніру. У відсутності Сані Олена зіграла кілька турнірів з іншими партнерками: найвдалішою стала співпраця з новозеландською хорваткою Мариною Еракович — дівчата перемогли на зальних змаганнях в Лінці.

У міксті найвдаліший період припав на другу половину сезону: на Вімблдоні, разом з Бхупаті, росіянка дістається фіналу, де поступається найкращим на турнірі — Юргену Мельцеру та Іветі Бенешовій; а кілька місяців потому, разом з Паєсом, виходить у півфінал на US Open, де знімається зі змагань через травму партнера.

У міжсезоння Олена розпочинає співпрацю з Андрієм Ольховським. Одиночний сезон починається з чвертьфіналу на змаганнях в Окленді, після чого, на наступних чотирьох турнірах, виграє лише один сет.

У парному розряді все складається куди вдаліше: під час австралазійської серії Саня і Олена доходять до півфіналів у тому ж Окленді і на Australian OpenМельбурні вдалося обіграти першу пару світу Реймонд / Губер). Завдяки цим результатами Весніна вперше піднімається на восьмий рядок парного рейтингу. Сезон в міксті починається з фіналу на Australian Open, де Олена і Леандер на вирішальному тай-брейку поступаються парі Маттек-Сендс / Текау.

Під час зимово-весняного хардового сезону пара Мірза / Весніна двічі грає у фіналах змагань асоціації (в Дубаї та Індіан-Веллсі, обидва рази поступаючись парі Губер / Реймонд. Незабаром після початку ґрунтового сезону пара розпадається.

У квітні Олена вирішила припинити співпрацю з Андрієм Ольховським і тренуватися поодинці за допомогою батька.[5] Рішення незабаром виправдовує себе — на початку травня Весніна доходить до першого за рік фіналу одиночного турніру WTA, але знову поступається. З початку ґрунтового сезону новий імпульс отримують виступи в парі — дует з Катериною Макаровою сходу доводить свою конкурентоспроможність, діставшись фіналів великих змагань в Мадриді та Римі. Обидва рази дівчата поступаються парі Сара Еррані / Роберта Вінчі. Напередодні Roland Garros Весніна вперше в кар'єрі піднімається на 7-й рядок парного рейтингу.

У міжсезоння було відновлено співпрацю з Андрієм Чесноковим: локальні спільні тренування та співробітництво на ряді турнірів знову принесли користь — вже на першому турнірі (в Окленді) Олена дійшла до чвертьфіналу; а на другому (в Хобарті) завоювала перший в кар'єрі титул, перегравши у фіналі Мону Бартель. Слідом Весніна результативно відіграла і австралійський турнір Великого шолома, де обігравши двох сіяних суперниць, вийшла до четвертого кола, поступившись лише майбутній чемпіонці Вікторії Азаренко. Залишок хардового сезону і весняний ґрунтовий відрізок пройшов без особливих успіхів — лише двічі Весніній вдалося виграти на одному турнірі більше одного матчу, а чотири рази росіянка поступалася вже в першому колі.

Продовжилися вдалі виступи в парі: Олена і Катерина дійшли до півфіналу на Australian Open, потім виграли великий турнір в Індіан-Веллсі, допомогли збірній Росії пробитися у фінал Кубка Федерації (вигравши вирішальні матчі у японок і словачок), а на початку літа дівчата виграли Roland Garros (перегравши у фіналі давніх кривдниць — Сару Еррані та Роберту Вінчі).

Кубок Федерації та національні турніри

[ред. | ред. код]

Керівництво збірної періодично привертає Олену до складу національної команди з 2006 року. Найактивніший період не тільки викликів у тренувальний табір, але й ігор за команду припав на 2006-08 рік, коли Весніна вісім разів виходила на корт у формі національної команди.

Всього, на сьогоднішній день, на рахунку уродженки Львова десять матчів за збірну, вісім з яких припали на парні ігри. Двічі капітан збірної виставляв Олену на вирішальний парний матч: у 2007 році Весніна і Надія Петрова здолали у п'ятій зустрічі півфіналу турніру американок Вінус Вільямс і Лізу Реймонд[6]; а в 2011 році Весніна і Марія Кириленко поступилися у вирішальному матчі фіналу турніру чешкам Кветі Пешке і Луції Градецькій. У проміжку між цими подіями за участі уродженки Львова було виграно два трофеї турніру (у 2007 та 2008 роках). У 2015 році вона вп'яте доклала зусиль до участі збірної у фіналі турніру, внісши свою долю у півфінальній перемозі над Німеччиною.

У 2008 році, в 22 роки, Олена отримала свій перший шанс зіграти на Олімпіаді. Разом з Вірою Звонарьовою вони дійшли до чвертьфіналу парного турніру, обігравши іспанок Нурію Льягостеру Вівес / Марію Хосе Мартінес Санчес, але поступившись майбутнім чемпіонкам — сестрам Вільямс. На наступних іграх результат був повторений, але вже у команді з Катериною Макаровою.

Рейтинг на кінець року

[ред. | ред. код]
Рік Одиночний
рейтинг
Парний
рейтинг
2016 16 6
2015 111 8
2014 65 7
2013 25 5
2012 69 9
2011 57 10
2010 53 23
2009 24 22
2008 78 18
2007 55 45
2006 44 46
2005 111 126
2004 286 201
2003 278 454

Виступи на турнірах

[ред. | ред. код]

Фінали турнірів WTA в одиночному розряді (10)

[ред. | ред. код]

Перемоги (3)

[ред. | ред. код]
Легенда:
До 2009 року
Легенда:
З 2009 року
Турніри Великого шолома (0+2+1)
Олімпіада (0+1)
Підсумковий чемпіонат року (0+1)
1-а категорія (0+1) Premier Mandatory (1+3)
2-а категорія (0) Premier 5 (0+2)
3-я категорія (0+2) Premier (1+3)
4-а категорія (0) International (1+1)
5-а категорія (0)
Титули за
покриттям
Титули за місцем
проведення
матчів турніру
Хард (2+14+1) Зал (0+5)
Ґрунт (0+2)
Трава (1) Відкрите повітря (3+11+1)
Килим (0)
Дата Турнір Покриття Суперник в фіналі Рахунок
1. 12 січня, 2013. Хобарт, Австралія Хард Німеччина Мона Бартель 6-3 6-4
2. 22 червня, 2013. Істбурн, Велика Британія Трава США Джеймі Хемптон 6-2 6-1
3. 19 березня, 2017 Індіан-Веллс, США Хард Росія Світлана Кузнєцова 6-7(6) 7-5 6-4

Поразки (7)

[ред. | ред. код]
Дата Турнір Покриття Суперник в фіналі Рахунок
1. 10 січня, 2009. Окленд, Нова Зеландія Хард Росія Олена Дементьєва 4-6 1-6
2. 29 серпня, 2009. Нью-Хейвен, США Хард[7] Данія Каролін Возняцкі 2-6 4-6
3. 1 серпня, 2010. Стамбул, Туреччина Хард Росія Анастасія Павлюченкова 7-5 5-7 4-6
4. 25 вересня, 2010. Ташкент, Узбекистан Хард Росія Алла Кудрявцева 4-6 4-6
5. 10 квітня, 2011. Чарльстон, США Ґрунт Данія Каролін Возняцкі 2-6 3-6
6. 5 травня, 2012. Будапешт, Угорщина Ґрунт Італія Сара Еррані 5-7 4-6
7. 10 квітня, 2016 Чарльстон, США (2) Ґрунт США Слоун Стівенс 6-7(4) 2-6

Фінали турнірів ITF в одиночному розряді (6)

[ред. | ред. код]

Перемоги (2)

[ред. | ред. код]
Легенда:
100.000 USD (0)
75.000 USD (0)
50.000 USD (0+1)
25.000 USD (1+2)
10.000 USD (1+3)
Титулы за
покриттям
Титули за місцем
проведення
матчів турніру
Хард (0) Зал (0)
Ґрунт (2+6)
Трава (0) Відкрите повітря (2+6)
Килим (0)
Дата Турнір Покриття Суперник у фіналі Рахунок
1. 6 липня, 2003. Балашиха, Росія Ґрунт Росія Дар'я Чемарда 7-5 6-3
2. 21 вересня, 2003. Тбілісі, Грузія Ґрунт Україна Марія Коритцева 6-4 6-3

Поразки (4)

[ред. | ред. код]
Дата Турнір Покриття Суперник у фіналі Рахунок
1. 6 квітня, 2003. Стамбул, Туреччина Хард Румунія Магда Міхалаке 6-4 2-6 2-6
2. 24 серпня, 2003. Бухарест, Румунія Ґрунт Німеччина Антонела Война 4-6 6-7(7)
3. 5 червня, 2005. Галатіна, Італія Ґрунт Україна Марія Коритцева 3-6 2-6
4. 28 жовтня, 2012. Пуатьє, Франція Хард(i) Пуерто-Рико Моніка Пуїг 5-7 6-1 5-7

Фінали турнірів Великого Шолома в парному розряді (8)

[ред. | ред. код]

Перемоги (2)

[ред. | ред. код]
Рік Турнір Покриття Партнерка Суперниці в фіналі Рахунок
1. 2013 Roland Garros Ґрунт Росія Катерина Макарова Італія Сара Еррані
Італія Роберта Вінчі
7-5 6-2
2. 2014 Відкритий чемпіонат США Хард Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Італія Флавія Пеннетта
2-6 6-3 6-2

Поразки (6)

[ред. | ред. код]
Рік Турнір Покриття Партнерка Суперниці в фіналі Рахунок
1. 2009 Roland Garros Ґрунт Білорусь Вікторія Азаренко Іспанія Вірхінія Руано Паскуаль
Іспанія Анабель Медіна Гаррігес
1-6 1-6
2. 2010 Вімблдон Трава Росія Віра Звонарьова Казахстан Ярослава Шведова
США Ваня Кінг
6-76 2-6
3. 2011 Roland Garros (2) Ґрунт Індія Саня Мірза Чехія Андреа Главачкова
Чехія Луціє Градецька
4-6 3-6
4. 2014 Відкритий чемпіонат Австралії Хард Росія Катерина Макарова Італія Сара Еррані
Італія Роберта Вінчі
4-6 6-3 5-7
5. 2015 Вімблдон (2) Трава Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Індія Саня Мірза
7-5 6-7(4) 5-7
6. 2016 Відкритий чемпіонат Франції (3) Ґрунт Росія Катерина Макарова Франція Каролін Гарсія
Франція Крістіна Младенович
3-6 6-2 4-6

Фінали Підсумкового чемпіонату WTA в парному розряді (2)

[ред. | ред. код]

Перемоги (1)

[ред. | ред. код]
Рік Місце Покриття Партнерка Суперниці в фіналі рахунок
1. 2016 Сингапур Хард(i) Росія Катерина Макарова США Бетані Маттек-Сендс
Чехія Луціє Шафарова
7-6(5) 6-3

Поразки (1)

[ред. | ред. код]
Рік Турнір Покриття Партнерка Суперниці в фіналі Рахунок
1. 2013 Стамбул, Туреччина Хард(i) Росія Катерина Макарова Тайвань Сє Шувей
КНР Пен Шуай
4-6 5-7

Фінали Олімпійських турнірів в жіночому парному розряді (1)

[ред. | ред. код]

Перемоги (1)

[ред. | ред. код]
Дата Турнір Покриття Партнерка Суперниці в фіналі Рахунок
1. 2016 Ріо-де-Жанейро, Бразилія Хард Росія Катерина Макарова Швейцарія Тімеа Бачинскі
Швейцарія Мартіна Хінгіс
6-4 6-4

Фінали турнірів WTA в парному розряді (39)

[ред. | ред. код]

Перемоги (16)

[ред. | ред. код]
Дата Турнір Покриття Партнерка Суперниці в фіналі Рахунок
1. 6 листопада, 2005 Квебек, Канада Хард(i) Росія Анастасія Родіонова Латвія Ліга Декмейере
США Эшлі Харклроуд
6-7(4) 6-4 6-2
2. 13 січня, 2007 Хобарт, Австралія Хард Росія Олена Ліховцева Іспанія Анабель Медіна Гаррігес
Іспанія Вірхінія Руано Паскуаль
2-6 6-1 6-2
3. 23 квітня, 2008 Індіан-Веллс, США Хард Росія Дінара Сафіна КНР Янь Цзи
КНР Чжен Цзє
6-1 1-6 10-8
4. 19 березня, 2011 Індіан-Веллс, США (2) Хард Індія Саня Мірза США Бетані Маттек-Сандс
США Меган ШонессІ
6-0 7-5
5. 10 квітня, 2011 Чарльстон, США Ґрунт Індія Саня Мірза США Бетані Маттек-Сандс
США Меган Шонессі
6-4 6-4
6. 16 жовтня, 2011 Лінц, Австрія Хард(i) Нова Зеландія Марина Еракович Німеччина Юлія Ґерґес
Німеччина Анна-Лена Грьонефельд
7-5 6-1
7. 6 жовтня, 2012 Пекін, Китай Хард Росія Катерина Макарова Іспанія Нурія Л'ягостера Вівес
Індія Саня Мірза
7-5 7-5
8. 21 жовтня, 2012 Москва, Росія Хард(i) Росія Катерина Макарова Росія Надія Петрова
Росія Марія Кириленко
6-3 1-6 [10-8]
9. 16 березня. 2013 Індіан-Веллс, США Хард Росія Катерина Макарова Росія Надія Петрова
Словенія Катарина Среботнік
6-0 5-7 [10-6]
10. 9 червня, 2013 Roland Garros Ґрунт Росія Катерина Макарова Італія Сара Еррані
Італія Роберта Вінчі
7-5 6-2
11. 6 вересня 2014 Відкритий чемпіонат США Хард Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Італія Флавія Пеннетта
2-6 6-3 6-2
12. 24 жовтня 2015 Москва, Росія (2) Хард(i) Росія Дарія Касаткіна Румунія Ірина-Камелія Бегу
Румунія Моніка Нікулеску
6-3 6-7(7) [10-5]
13. 31 липня 2016 Монреаль, Канада Хард Росія Катерина Макарова Румунія Моніка Нікулеску
Румунія Симона Халеп
6-3 7-6(5)
14. 14 серпня 2016 Олімпіада Хард Росія Катерина Макарова Швейцарія Тімеа Бачинскі
Швейцарія Мартіна Хінгіс
6-4 6-4
15. 30 жовтня 2016 Чемпіонат WTA Хард(i) Росія Катерина Макарова США Бетані Маттек-Сендс
Чехія Луціє Шафарова
7-6(5) 6-3
16. 25 лютого 2017 Дубай, ОАЕ Хард Росія Катерина Макарова Чехія Андреа Главачкова
КНР Пен Шуай
6-2 4-6 [10-7]

Поразки (23)

[ред. | ред. код]
Дата Турнір Покриття Партнерка Суперниці в фіналі Рахунок
1. 19 лютого, 2006 Бангалор, Індія Хард Росія Анастасія Родіонова ПАР Лізель Губер
Індія Саня Мірза
3-6 3-6
2. 24 вересня, 2006 Пекін, Китай Хард Росія Анна Чакветадзе Іспанія Вірхінія Руано Паскуаль
Аргентина Паола Суарес
2-6 4-6
3. 18 лютого, 2007 Антверпен, Бельгія Килим(i) Росія Олена Ліховцева Зімбабве Кара Блек
ПАР Лізель Губер
5-7 6-4 1-6
4. 6 травня, 2007 Варшава, Польща Ґрунт Росія Олена Ліховцева Росія Віра Душевіна
Україна Тетяна Перебийніс
5-7 6-3 2-10
5. 13 квітня, 2008 Амелія-Айленд, США Ґрунт Білорусь Вікторія Азаренко США Бетані Маттек
Чехія Владимира Угліржова
3-6 1-6
6. 20 липня, 2008 Стенфорд, США Хард Росія Віра Звонарьова Зімбабве Кара Блек
США Лізель Губер
4-6 3-6
7. 5 червня, 2009 Roland Garros Ґрунт Білорусь Вікторія Азаренко Іспанія Вірхінія Руано Паскуаль
Іспанія Анабель Медіна Гаррігес
1-6 1-6
8. 3 липня, 2010 Вімблдон Трава Росія Віра Звонарьова Казахстан Ярослава Шведова
США Ваня Кінг
6-76 2-6
9. 3 червня, 2011 Roland Garros (2) Ґрунт Індія Саня Мірза Чехія Андреа Главачкова
Чехія Луціє Градецька
4-6 3-6
10. 25 лютого, 2012 Дубай, ОАЕ Хард Індія Саня Мірза США Ліза Реймонд
США Лізель Губер
2-6 1-6
11. 17 березня, 2012 Індіан-Веллс, США Хард Індія Саня Мірза США Ліза Реймонд
США Лізель Губер
2-6 3-6
12. 13 травня, 2012 Мадрид, Іспанія Ґрунт Росія Катерина Макарова Італія Сара Еррані
Італія Роберта Вінчі
1-6 6-3 [4-10]
13. 20 травня, 2012 Рим, Італія Ґрунт Росія Катерина Макарова Італія Сара Еррані
Італія Роберта Вінчі
2-6 5-7
14. 27 жовтня 2013 Підсумковий чемпіонат WTA Хард(i) Росія Катерина Макарова Тайвань Сє Шувей
КНР Пен Шуай
4-6 5-7
15. 24 січня 2014 Відкритий чемпіонат Австралії Хард Росія Катерина Макарова Італія Сара Еррані
Італія Роберта Вінчі
4-6 6-3 5-7
16. 30 березня 2014 Маямі, США Хард Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Німеччина Сабіне Лісіцкі
6-4 4-6 [5-10]
17. 21 березня 2015 Індіан-Веллс, США (2) Хард Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Індія Саня Мірза
3-6 4-6
18. 5 квітня 2015 Маямі, США (2) Хард Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Індія Саня Мірза
5-7 1-6
19. 11 липня 2015 Вімблдон (2) Трава Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Індія Саня Мірза
7-5 6-7(4) 5-7
20. 15 травня 2016 Рим, Італія (2) Ґрунт Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Індія Саня Мірза
1-6 7-6(5) [3-10]
21. 5 червня 2016 Відкритий чемпіонат Франції (3) Ґрунт Росія Катерина Макарова Франція Каролін Гарсія
Франція Крістіна Младенович
3-6 6-2 4-6
22. 7 січня 2017 Брисбен, Австралія Хард Росія Катерина Макарова Індія Саня Мірза
США Бетані Маттек-Сендс
2-6 3-6
23. 21 травня 2017 Рим, Італія (3) Ґрунт Росія Катерина Макарова Швейцарія Мартіна Хінгіс
Тайвань Чжань Юнжань
5-7 6-7(4)

Фінали турнірів ITF в парному розряді (6)

[ред. | ред. код]

Перемоги (6)

[ред. | ред. код]
Дата Турнір Покриття Партнерка Суперниці в фіналі Рахунок
1. 6 липня, 2003 Балашиха, Росія Ґрунт Росія Дар'я Чемарда Росія Ірина Коткіна
Білорусь Ірина Курянович
7-5 6-4
2. 17 серпня, 2003 Бухарест, Румунія Ґрунт Росія Ганна Бастрикова Румунія Габріела Нікулеску
Румунія Моніка Нікулеску
6-4 6-4
3. 24 серпня, 2003 Бухарест, Румунія Ґрунт Росія Ганна Бастрикова Італія Ніколь Слерічо
Росія Ірина Смирнова
6-1 6-1
4. 13 червня, 2004 Марсель, Франція Ґрунт Ізраїль Шахар Пеєр Франція Кільдін Шевальє
Іспанія Кончіта Мартінес Гранадос
6-1 6-1
5. 5 сентября, 2004 Балашиха, Росія Ґрунт Росія Марія Головизніна Україна Олена Антипіна
Росія Алла Кудрявцева
7-5 6-4
6. 19 вересня, 2004 Тбілісі, Грузія Ґрунт Білорусь Дар'я Кустова Росія Марія Кондратьєва
Росія Катерина Кожохіна
6-2 6-4

Фінали турнірів Великого Шолома у змішаному парному розряді (4)

[ред. | ред. код]

Перемоги (1)

[ред. | ред. код]
Рік Турнір Покриття Партнер Суперники в фіналі Рахунок
1. 2016 Відкритий чемпіонат Австралії Хард Бразилія Бруно Соарес Румунія Горія Текеу
США Коко Вандевей
6-4 4-6 [10-5]

Поразки (3)

[ред. | ред. код]
Рік Турнір Покриття Партнер Суперники в фіналі Рахунок
1. 2011 Вімблдон Трава Індія Магеш Бгупаті Австрія Юрген Мельцер
Чехія Івета Бенешова
3-6 2-6
2. 2012 Australian Open Хард Індія Леандер Паєс Румунія Горія Текеу
США Бетані Маттек-Сендс
3-6 7-5 [3-10]
3. 2012 Вімблдон (2) Трава Індія Леандер Паєс США Ліза Реймонд
США Майк Браян
3-6 7-5 4-6

Фінали командних турнірів (5)

[ред. | ред. код]

Перемоги (2)

[ред. | ред. код]
Рік Турнір Команда Суперник в фіналі Рахунок
1. 2007 Кубок Федерації Росія Росія
А.Чакветадзе,С.Кузнецова,О.Весніна
Італія Італія
Скьявоне,Сантанжело
4-0
 
2. 2008 Кубок Федерації Росія Росія
В.Звонарьова,С.Кузнецова,К.Макарова,О.Весніна
Іспанія Іспанія
Медіна,Суарес,Л'ягостера
4-0
 

Поразки (3)

[ред. | ред. код]
Рік Турнір Команда Суперник у фіналі Рахунок у фіналі
1. 2011 Кубок Федерації Росія Росія
М.Кириленко, С.Кузнецова, А.Павлюченкова, О.Весніна
Чехія Чехія
П.Квітова, Л.Шафарова, Л.Градецька, К.Пешке
2-3
 
2. 2013 Кубок Федерації (2) Росія Росія
Не грала у фіналі.
Італія Італія
С.Еррані, Р.Вінчі, Ф.Пеннетта, К.Кнапп
0-4
3. 2015 Кубок Федерації (3) Росія Росія
А.Павлюченкова,М.Шарапова,О.Весніна
Чехія Чехія
П.Квітова,К.Плішкова,Б.Стрицова
2-3

Історія виступів

[ред. | ред. код]
Турнір 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 В–П
Австралія A A A A 6–5
Франція A A A A 1–6
Вімблдон A A A A 9–1
США A A A LQ 3–6
Місце на кінець року N/A 278 286 111 44 55 78 23 52 57

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Профіль Дмитра Весніна на сайті ITF (англ.)
  2. Результати Кубка Озерова 2002, itftennis.com
  3. Результати чемпіонату Європи серед юніорів 2003, itftennis.com
  4. Мірза: сьогодні прооперували моє коліно, сподіваюсь скоро повернутись [Архівовано 12 грудня 2011 у Wayback Machine.], Чемпионат.com
  5. Весніна: розлучилась з Ольховським, оскільки зараз хочу побути одна. Чемпионат.com. 22 квітня 2012. Процитовано 26 квітня 2012.
  6. FedCup 2007. 1/2 final. USA vs. RUS 2-3 [Архівовано 2012-03-23 у Wayback Machine.], fedcup.com
  7. Офіційно турнір вважається проведеним на відкритому майданчику, але через дощі частина матчів пройшла в залі.

Посилання

[ред. | ред. код]